Seriál Nuance: Anti-ageing na první vrásky

Je tu druhý díl seriálu o kosmetických řadách francouzské značky Nuance, tentokrát věnovaný červené řadě Magical Anti-ageing Complex. Správný věk na anti-age péči je sice u každého individuální, nicméně viditelné ochabování struktur pleti bývá prvním spolehlivým signálem.

Červená řada Nuance: Magical Anti-ageing Complex

Při prvních známkách stárnutí potřebuje pokožka specifickou podporu. Na jedné straně je nezbytné aktivně zamezit dalšímu vystavování pleti negativním vnějším vlivům, jako jsou smog a UV záření pomocí vhodné ochrany pleti, například vysokým SPF faktorem, a na straně druhé je potřeba doplnit dostatek látek, které pleť vyživí a pomohou obnovit její hutnost.

Tyhle nároky splňuje červená řada od Nuance s názvem Magical Anti-ageing Complex a z přírody si vypůjčila extrakty z kiwi, pomeranče, mořských řas, bambuckého másla nebo zeleného čaje.

Denní a noční krémy

Denní péči Nuance dělí na 2 druhy. Varianta pro normální a smíšenou pleť je koncipována především jako podpora pevnosti a pružnosti kolagenových vláken, eliminaci volných radikálů zajistí extrakt z kiwi a pomeranče se silou vitamínu C. Líbí se mi, jak Nuance využívá osvědčených přírodních látek, vitamín C ostatně teď zažívá v kosmetice obrovský boom.

 Denní péče pro suchou pleť se orientuje na mohutnou výživu a obnovu buněk. Suchá pleť potřebuje především navrátit pružnost, ve struktuře suché pleti se totiž vrásky tvoří dříve a rychleji. Extrakt z mořské řasy v patentované složce Padinami® podporuje přirozenou tvorbu kyseliny hyaluronové a regeneraci kolagenových vláken v pokožce, díky tomu pleti navrací původní hladkost a pevnost. Na rozdíl od spousty krémů na suchou pleť tenhle vůbec nemastí a nevytváří na povrchu mastný film.

Noční péče svým složením plní funkci balzámu. Vysoký podíl bambuckého másla pleť důkladně vyživuje po celou dobu spánku a kaméliový olej pomáhá pleti regenerovat a navrací jí pružnost i jas. Krém se hezky vstřebává, a dokonce unese podkladovou vrstvu séra, aniž by pleť zatížil.

Sérum & oční krém

Séra si obecně získávají stále větší popularitu, navíc nejsou přísně omezena na denní či noční použití. V séru Magical Anti-ageing Complex se opět objevuje nám už známá látka Padinami®, další patentovaná formule Lipolami® pomáhá pleti obnovit přirozenou kožní bariéru a tím efektivně zpomaluje proces stárnutí, vzpomeňte na negativní vnější vlivy. Sérum se nebojte kombinovat s jinými kosmetickými přípravky, klidně ho použijte jako doplněk rutinní péče jiné značky, kterou pravidelně používáte.

Oční krém, to je vždy popelka. Spousta žen pořád ještě nevěnuje očnímu okolí adekvátní péči, přitom jsou to právě oči, které prozradí náš skutečný věk. Na jemné pokožce jsou patrné vějířky drobných vrásek už kolem 20. roku, při dvojnásobném věku už jde o jasně viditelné rýhy. Oční okolí má ale jiné náročné požadavky na péči, proto Nuance do očního krému Magical Anti-ageing Complex přidala extrakt z pravého zeleného čaje, který šetrným způsobem posiluje odolnost pleti vůči vnějším vlivům. O buněčnou obnovu křehké pleti se efektivně stará složka Padinami®.

Kdy je čas na Anti-ageing?

Vrásky jsou nesmírně individuální. Do celého procesu stárnutí pleti totiž vstupuje tolik proměnných, že odhadnout pravý čas je docela alchymie. Ale zkusme to.

 1. Jděte na diagnostiku pleti
  V lékárnách Dr.Max s dermocentry můžete zdarma a bez předchozího objednání absolvovat profesionální diagnostiku pleti. Vyšetření se provádí speciálním přístrojem a trvá zhruba 15 minut. Výsledky s vámi projde odborný personál lékárny, ale můžete si je nechat poslat i e-mailem a projít si je v klidu doma.

 2. Podívejte se na svoji matku
  Dědičnost je mocná čarodějka, a jak vypadají vaši rodiče, vám napoví, jak budete jednou vypadat vy. Ovšem pozor, dědičnost ovlivňuje náš vzhled jen zhruba z 20 %. Zbytek je na nás!

 3. Podívejte se na svůj životní styl

  1. Za každou cigaretku si můžete rovnou napočítat bližší termín, stejně jako za každou sklenku alkoholu. Je to nemilosrdné, ale je to tak. Na pleti se obojí propisuje velmi viditelně. (A taky na plicích, játrech, … Však samy nejlépe víte!)

  2. Probdělé noci, ať už jsou u počítače, na párty, nebo u miminka, se bohužel počítají taky. Proto se snažte spát, co to jen jde.

  3. Málo ovoce, zeleniny a mléčných výrobků, a naopak hodně mastného a sladkého. Zdravá pokožka potřebuje spoustu vitaminů a minerálních látek, když je nedodáte, kondice půjde dolů.

  4. Bez pohybu bude vaše pleť bez kyslíku. Hecněte se a alespoň 30 minut denně si dejte pohybovou aktivitu na čerstvém vzduchu. Stačí procházka, vždyť i ta ohromně pomůže. Prokrvení těch nejmenších cévek v pokožce totiž vaší pleti prokáže velkou službu!

  5. „Nedělej si vrásky“ znamená „nestresuj se“. Úzkost, napětí, smutek a vztek se na naší tváři bohužel podepíšou. Snažte se negativním emocím nepodléhat, raději si běžte vyčistit hlavu na procházku s kamarádkou nebo se psem.

 4. Podívejte se na svou váhu
  Je to neskutečně nefér. Když se hlídáte (nebo to máte od pánaboha) a jste štíhlá, bohužel je u vás vyšší pravděpodobnost časnějšího vzniku vrásek. Naopak u pleti, která má pořádný tukový „polštář“, nemusí být vrásky patrné až do středního věku.

Obecně ale platí, že čím dříve začnete rozvoji vrásek předcházet, tím lépe se vám to podaří.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vůně letošního léta: Nechte se unášet květinovými i luxusními vůněmi

Patříte také mezi milovnice parfémů a ráda je střídáte podle nálady? Letošnímu létu vévodí květinovo-ovocné i luxusní vůně vhodné třeba na romantickou večeři pod širým nebem. Jestliže tedy přemýšlíte nad pořízením nového parfému anebo hledáte inspiraci na dárek pro vaši polovičku, na e-shopu Dr. Max můžete zakoupit širokou škálu parfémů.

Více...

Jak bojovat proti pigmentovým skvrnám? Důležitá je ochrana a následná péče

Trápí vás pigmentové skvrny, anebo se jim jen chcete do budoucna vyvarovat? V tomto článku se podíváme na to, jak pokožku dostatečně chránit a jak se pigmentových skvrn zbavit jednou provždy.

Více...