Nuance Hyaluron Active: Produkty nabité kyselinou hyaluronovou

S kyselinou hyaluronovou se často setkáváme v kosmetice a kosmetických přípravcích. Tato kyselina však bývá obsažena nejenom ve velkém množství kosmetických produktů, hojně se využívá i v lékařství či estetické dermatologii.

Co je to kyselina hyaluronová?

S názvem kyselina hyaluronová jsme se poprvé setkali v roce 1934. Tento do té doby neznámý polysacharid pojmenovali Karl Meyer a John Palmer. Kyselina hyaluronová neboli HA je složka mezibuněčné hmoty, která má za úkol hydratovat naše tělo a zabezpečit jeho pružnost a správné fungování. Jelikož je v lidské pokožce až 56 % HA, je tělu vlastní, avšak po 20. roku života její množství začíná postupně ubývat. Dokonce kolem 40. roku života je její produkce na 50 % - z tohoto důvodu se tak stala vyhledávanou složkou co se estetické dermatologie a kosmetických produktů týče.

Proč používat produkty s kyselinou hyaluronovou?

Jelikož má kyselina hyaluronová schopnost na sebe vázat vodu, je skvělým pomocníkem při hydratování a zjemnění pokožky. Zároveň je také účinným antioxidantem, který chrání pokožku před volnými radikály. Dříve se v kosmetice používala pouze vysokomolekulární kyselina hyaluronová, avšak kvůli své vysoké molekulární hmotnosti nepronikala do hlubších vrstev pokožky, pouze na pleti vytvořila film, který na sebe vázal vodu.

Nově se tak v kosmetice využívá i štěpení kyseliny hyaluronové na menší molekulární hmotnosti. Nízkomolekulární kyselina hyaluronová má výbornou penetrační schopnost, což znamená, že proniká do hlubších vrstev pokožky. Výsledkem tak je hluboce hydratovaná a pružná pleť.

Řada Nuance Hyaluron Active

A protože si je kosmetická značka Nuance vědoma toho, jak důležitou roli hraje kyselina hyaluronová v péči o pleť, na e-shopu Dr.Max můžete zakoupit celou řadu Hyaluron Active, která je velmi oblíbená a i já na ni nedám dopustit. Tato řada je doslova nabitá kyselinou hyaluronovou – obsahuje 5 různých HA kyselin, přičemž každá z nich má jinou molekulární hmotnost a vlastnosti:

  • HA (velká molekulová hmotnost) – hydratace, ochrana, posílení
  • CrossHA (střední molekulová hmotnost) – hydratace, vyplnění vrásek, ochrana
  • HySilk (střední molekulová hmotnost) – redukce séba a pórů, ochrana, hydratace, zklidnění
  • HyActive (nízká molekulová hmotnost) – vyplnění vrásek, ochrana, hydratace, posílení
  • OligoHA (velmi nízká molekulová hmotnost) – pružnost, vyplnění vrásek, ochrana, hydratace, zklidnění 

Co řada Hyaluron Active nabízí?

V této řadě se můžete těšit na komplexní nabídku produktů pro péči o pleť:

  • Sérum – sérum obsahuje nejvyšší koncentraci aktivních látek z celé řady, působí proti vzniku vrásek, vyplňuje pokožku, intenzivně ji hydratuje a harmonizuje biologickou aktivitu uvnitř pleti.
  • Denní krém na normální a smíšenou pleť – krém působí proti vzniku vrásek, v pleti na sebe váže vodu a tím pleť vypíná a vyplňuje. Zároveň redukuje kožní maz a póry a zvyšuje syntézu kolagenu.
  • Denní krém na suchou pleť – i tento krém působí proti vráskám, intenzivně pleť hydratuje a navrací pokožce pružnost.
  • Noční krém – noční krém pleť přes noc hydratuje, vyživuje a zvyšuje syntézu kolagenu.
  • Oční krém – napomáhá při redukci váčků pod očima, oční okolí intenzivně hydratuje a působí proti vzniku vrásek.

Produkty z řady Hyaluron Active jsou určeny pro ženy přibližně od 30 let, které hledají účinné pomocníky v boji proti vráskám.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vraťte vlasům sílu a lesk. 5 jednoduchých kroků, jak na to

Trápí vás po létě suché a lámavé vlasy? Jestliže se svých kadeří nechcete vzdát ani o centimetr, vsaďte na kvalitní přípravky - i vlasy potřebují dostatečnou hydrataci a péči. Vyzkoušejte těchto 5 jednoduchých kroků, díky kterým dosáhnete kýžených výsledků.

Více...

Jsou lepší pleťové krémy nebo pleťové oleje? Známe odpověď

Přemýšlíte o pořízení nového pleťové přípravku, ale nevíte, jaký je rozdíl mezi krémem a olejem? Na tuto velmi častou otázku jsme se zaměřili a v dnešním článku vám přinášíme odpověď. Dozvíte se nejenom, jaký je mezi těmito přípravky rozdíl, ale také, pro který typ pleti se hodí.

Více...