Nedělejte si vrásky! Jak oddálit jejich vznik a jaké přípravky používat?

Vrásky, vrásky a zase ty vrásky. Pro mnohé z nás nepříjemná starost, před kterou neutečeme. Celý život se jich snažíme vyvarovat nebo zbavit, což bohužel nejde. Vznik vrásek však můžeme správnou péčí oddálit – co bychom měli dělat a po jakých přípravcích sáhnout?

Svou pleť chraňte v létě i v zimě

I přesto, že nás sluneční paprsky nabíjí pozitivní energií a mají pro naše tělo blahodárný vliv, pleť vlivem slunce trpí. Žít ale ve tmě nejde, a proto je důležité pleť chránit. Nejlepší vhodnou variantou jsou krémy obsahující SPF ochranu. Dokonce i některé make-upy již obsahují ochranný faktor. Ochranu používejte nejenom v létě, ale také v zimě – tedy vždy, když se chystáte ven.

Vsaďte na správnou životosprávu

Životospráva není jen pestrá strava, jde o životní styl. Zkuste omezit příjem cukru, vyváženě a pravidelně jíst, dodržovat pitný režim, nekouřit, omezit alkohol, zbytečně se nestresovat a dopřejte si dlouhý a kvalitní spánek. I tyto faktory neblaze ovlivňují stav naší pokožky a podílí se na vzniku vrásek. Jednoduše co svému tělu dáte, to vám také vrátí.

TIP: Otužování těla je velkým trendem současnosti. Něco podobného můžete zkusit i na pleť – studená voda pleť zpevní, tonizuje a vyhladí. Každé ráno si tak pleť omývejte delší dobu ledovou vodou.

Sáhněte po kosmetice dle vašeho typu pleti

Víte, jaký typ pleti máte? Pokud ano, máte napůl vyhráno. Ať už máte suchou, normální či smíšenou pleť, řada Nuance Absolute Caviar and Pearl je skvělou volbou, pokud jste se rozhodli pustit se do boje proti vráskám naplno. Kosmetika Nuance obsahuje přípravky, které lze kombinovat a vzájemně se doplňují. Řada Nuance Absolute Caviar and Pearl samozřejmě není výjimkou a najdete v ní přípravky působící proti projevům stárnutí:

  • Caviar and Pearl Day Cream denní krém pro normální a smíšenou pleť - Krém příjemně vyplňuje a vypíná pleť, chrání a působí proti projevům stárnutí. Výživný extrakt z kaviáru napomáhá obnově pokožky a redukuje známky stárnutí.
  • Caviar and Pearl Day Cream denní krém pro suchou pleť – Trápí vás suchá pleť? Tento denní krém obsahuje zvláčňující jojobový olej, máslo karité a rostlinné výtažky pro krásnou pleť. Pro remineralizaci a rozjasnění pokožky je do formule zakomponován extrakt z perel.
  • Caviar and Pearl Night Cream noční krém – U nočního krému najdete stejné složení jako u denních krémů, avšak přizpůsobené pro večerní použití. Krém nanášejte večer na suchou vyčištěnou pokožku a jemnými krouživými pohyby vetřete do pleti.
  • Caviar and Pearl Eye Cream oční krém - multiaktivní oční krém s bohatým komplexem přírodních aktivních látek. Krém příjemně vyplňuje a vypíná pleť v okolí očí a pomáhá předcházet tvoření váčků pod očima.
  •  Caviar and Pearl Serum - Sérum skvěle vyplňuje a vypíná pleť a je vhodné jako součást denní a noční péče. Výživný extrakt z kaviáru napomáhá obnově pokožky a redukuje známky stárnutí.

Nevíte, zda vám budou dané přípravky sedět? Než zakoupíte celou řadu, poraďte se s Dermoporadkyní v dermocentrech lékáren Dr.Max, kde vám pomohou vybrat ten nejvhodnější podle vašeho typu pleti.

Změňte své zlozvyky

Spíte na břiše, během dne si saháte neumytýma rukama na obličej a často se mračíte, když nedokážete něco přečíst? Tohle všechno neblaze ovlivňuje kvalitu vaší pleti. Pro pleť i tělo je přínosnější spát na zádech, na obličej byste si měli během dne sahat minimálně, a to pouze čistýma rukama. A pokud pozorujete zhoršující se zrak, je dobré zvážit návštěvu očního lékaře.

Víte, že? I obličejová jóga má pozitivní vliv na oddálení vrásek. Obličejové sportování zaktivuje svaly, prokrvuje kůži a zlepšuje vzhled a pružnost pokožky. Spoustu videí, jak na to, najdete třeba na Instagramu nebo Youtube.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Intimní hygiena: Vše, na co jste se bály zeptat

Ačkoliv jsme se o intimní hygieně na našem blogu zmiňovali již několikrát, čas od času je dobré si opět připomenout, jak důležitá je. V předešlých článcích jsme se podívali na to, jaké nejčastější chyby děláme, jaké přípravky nejlépe používat nebo také na její zásady.

Více...

Dejte lupům sbohem. 4 kroky, jak se jich účinně zbavit

Trápí vás lupy a boj s nimi už téměř vzdáváte? Nezoufejte, v pár krocích vám v dnešním článku poradíme, jak se jich účinně a jednou pro vždy zbavit. Pomohou vám nejenom kvalitní přípravky, ale také správná péče o pokožku hlavy.

Více...