Mějte náskok před tvorbou vrásek: Vyzkoušejte novinku od značky Nuance

Souhlasíte se mnou, že pleť je část těla, kterou žena vyjadřuje svou krásu na první pohled? Už známá formulace, že oči jsou okno do duše, znamená podívat se dotyčnému do obličeje a tím poznat i pleť dokonale zblízka. V mládí nám nepřijde nijak zvláštní dávat svůj obličej na odiv. Selfie tzv. „bez filtru“ je zcela normální záležitostí. S věkem úpravy fotek s možností vyhlazení vrásek v obličeji vyhledáváme častěji. Se správnou dermokosmetickou péčí a životním stylem si ale můžeme mladistvý vzhled výrazně prodloužit.

Stárnutí pleti začíná dle některých odborníků již kolem dvacátého roku věku a zrychluje se postupem věku. Vlivem postupného snížení tvorby ceramidů v pokožce jsou porušeny bariérové funkce a dochází tak ke snížení množství kolagenu. Degeneruje se uspořádání kolagenních vláken a tím se snižuje i pružnost pokožky. Navíc se do kolagenních vláken ukládá kalcium, což dál vede k jejich rozpadu a tím se snižuje pevnost kůže.

Mladá kůže je charakterizována vysokým množstvím pravidelně uspořádaného kolagenu, s převahou tzv. kolagenu typu I. Vlivem stárnutí dramaticky klesá obsah a kvalita kolagenních vláken (1 % za rok), vlákna mají nepravidelné uspořádání a mění se poměr kolagenu. Pokožka ztrácí okolo 20 % své tloušťky věkem, hlavní změny jsou zaměřené především na úbytek kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové.

Důležité je zmínit i fakt o působení vnějšího prostředí na stárnutí kůže. Jedná se o změny, které jsou v kůži způsobeny vnějšími faktory. Mezi nejvýznamnější vlivy patří ultrafialové (UV) záření, tzv. photo-ageing. Ten je jedním z největších nepřátel, kteří významně přispívají k celkovému stárnutí pleti. UV záření se na pokožce projevuje vznikem jemných vrásek, pigmentace, sníženou elasticitou kůže, praskajícími žilkami nebo kožní citlivostí. Další faktory podporující stárnutí kůže jsou kouření, výrazné změny teplot, strava, životní styl, alkohol, znečištěné prostředí.

Zaměřte se proto na péči o svoji pleť zavčas a dopřejte si tak přirozený mladistvý vzhled co nejdéle. Kromě správného životního stylu s dodržováním pitného režimu dopřejte své pokožce kvalitní dermokosmetiku. Doporučit mohu třeba novinku Youth Complex od značky Nuance. Přípravky z této řady obsahují přírodní patentované komplexy a extrakty, které pleť hydratují, chrání, zklidňují a zabraňují vzniku prvních vrásek. Ideální řešení je používání kombinace séra, denního krému a nočního krému. Sérum obsahuje koncentrovanější složení aktivních látek a nanáší se na vyčištěnou pleť, nechá se minutu působit a poté se aplikuje denní krém dle typu pleti – na suchou nebo na normální a smíšenou pokožku. V kombinaci séra s nočním krémem dáváte pleti tu nejintenzivnější noční péči. Řada Nuance Youth Complex působí jako vyvážený koktejl aktivních látek, aby mladá pokožka měla vše, co potřebuje, a byla dlouho krásná a zářivá.

Hydratace, ochrana, výživa. Nuance Youth Complex noční krém byl vytvořen pro potřeby mladé pleti. Obsahuje přírodní aktivní látky…

349 549
Kosmetika

Hydratace, ochrana, výživa. Nuance Youth Complex denní krém byl vytvořen pro potřeby mladé pleti. Obsahuje přírodní aktivní látky…

299 499
Kosmetika

Multifunkční pleťové sérum s vysokou koncentrací aktivních látek. Nuance Youth Complex sérum bylo vytvořeno pro potřeby mladé…

399 599
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Představení bio&organic značek: Novexpert

Další značkou z kategorie kosmetiky bio&organic, kterou naleznete na e-shopu Dr.Max a ve vybraných Dermocentrech lékáren Dr.Max, je Novexpert. Jedná se o první certifikovanou kosmeceutickou značku garantující 0 % chemikálií, která byla vyvinuta francouzskými lékaři.

Více...

Představení bio&organic značek: Inlight

Máme tu další květnový týden, ve kterém bych vám ráda představila značku z kategorie kosmetiky bio&organic, kterou naleznete na e-shopu Dr.Max a ve vybraných Dermocentrech lékáren Dr.Max. Tento týden se zaměříme na značku Inlight, jejíž přípravky obsahují vysokou koncentraci blahodárných živin.

Více...