Micelární voda: Produkt, který může vaši pleť vyživit, ale také jí uškodit

Na poličce v koupelně má micelární vodu téměř každá žena i dívka. Ačkoliv by se mohlo zdát, že se jedná o ideální univerzální kosmetický přípravek, který pleť odlíčí, vyčistí a hydratuje, opak může být pravdou. Při nesprávném použití a výběru může totiž micelární voda naší pleti velice uškodit.

Proč pleti micelární vody škodí?

Micelární vody slibují nejenom odlíčení pleti, ale také vyčištění a hydrataci v jednom kroku. Navíc po aplikaci není potřeba obličej oplachovat vodou, což je pro některé z nás velké plus, které při výběru produktu rozhoduje. Díky svému složení, kdy největší podíl má voda a antioxidační látky, dokážou micelární vody snížit přebytečný maz i odstranit nečistoty. Všechny tyto výhody bohužel svádí k tomu, abychom micelární vody používali každý den. Ne nadarmo se však říká, že všeho moc škodí, a v případě tohoto produktu to platí také.

Micelární vody totiž obsahují tzv. micely, které na sebe vážou nečistoty a mastnotu, a při aplikaci tyto látky na naší pokožce pochopitelně zůstávají. Další nepříliš vhodnou složkou micelárních vod jsou změkčovadla, které ačkoliv zanechávají naši pleť jemnou a hebkou, mohou působit i dráždivě. Nadměrné používání micelárních vod tak může vést k vysoušení pokožky, jejímu ztenčování, zvýšené citlivosti, a dokonce i ke ztrátě přirozeného odstínu pleti.

Jak vybrat micelární vodu?

Důležitým faktorem při výběru micelární vody je váš typ pleti. Neměli byste tedy bezhlavě sáhnout po první micelárce, kterou uvidíte. Jiné složení bude mít micelární voda na normální pleť a jiné složení bude mít micelární voda na mastnou a problematickou pleť.

Z vlastní zkušenosti bych také úplné nedoporučovala pořizovat micelární vodu z drogerie. Pokud chcete mít ve své kosmetické taštičce kvalitní produkt, který vaší pleti neublíží, nechte si poradit od dermoporadkyň v lékárnách Dr.Max. Vybrat si můžete mezi micelární vodou Nuance pro normální pleť nebo pro suchou pleť. Obsahuje goji extrakt, který pleť zpevňuje a revitalizuje. 

Nezapomínejte také na to, že byste micelární vodu neměli používat každý den. I přesto, že má používání micelárních vod nespočet výhod, v tomto případě je vhodné při odličování a čištění pleti produkty kombinovat a střídat. K micelární vodě byste proto měli pořídit produkty na krémové bázi, které pokožku nevysušují. Další vhodnou péči je použití nočního krému nebo noční pleťové masky. 

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Jak chránit pokožku před spálením při sportu?

S krásným slunečním počasím přibývá u většiny z nás chuť trávit volný čas venku a sportovat. Ať už je pro vás sportování oblíbenou formou aktivního odpočinku, rozhodli jste se dostat do formy či jen chcete být venku s přáteli, nezapomeňte při sportu na ochranu kůže před nebezpečným UV zářením.

Více...

Toužíte po svěží a krásné pleti? Základem je hydratace

Hydratace, hydratace, a ještě jednou hydratace. Nepodceňujte hydrataci pleti, ať už v podobě přípravků určených na pleť nebo vnitřní hydrataci v podobě dostatečného množství vody.

Více...