Mějte stárnutí pokožky pod kontrolou. Vsaďte na kvalitní produkty

Stárnutí pokožky a tvorba vrásek je přirozený proces, který k životu jednoduše patří. Pokud ale o pokožku správně pečujeme, tvorbu vrásek dokážeme účinně zpomalit.  Základem je dodat pleti vše potřebné v podobě kvalitních přípravků.

Dle stavu pleti vrásky rozdělujeme na první mimické, které se nejčastěji objevují v očním okolí. Dále jsou to vrásky tzv. středního věku, kdy mimické vrásky jsou již výrazné a přidávají se vrásky na čele. A nakonec vrásky hluboké, které jsou doprovázeny ztrátou pevnosti pleti, objevují se povadlejší kontury a pleť je na pohled viditelně sušší a křehčí.

Vliv modrého světla na pleť

Nově se zaměřujeme v boji proti vráskám i na tzv. modré světlo. Patří mezi vnější faktory, které na nás působí a ovlivňují i kvalitu pokožky. Modré světlo je jednak součástí zdravého přirozeného světla. Jedná se o část viditelného světelného spektra pronikající atmosférou. Jako škodlivé umělé světlo ho produkují zejména LED žárovky, které nahradily původní žárovky, a také displeje počítačů, mobilů, tabletů a televize. Modré světlo narušuje nejen kvalitu našeho spánku, ale má vliv i na naši pokožku. Řada studií se věnuje škodlivosti tohoto záření a bylo zjištěno, že přispívá k vyšší pigmentaci pokožky, urychluje stárnutí pleti a podporuje ztrátu jasu.

Naštěstí kosmetické firmy dnes nabízejí přípravky, které nabízejí kromě hydratace a výživy pleti také ochranu před modrým světlem. Takovou kosmetiku nabízí i značka Uriage, jejíž řada Age-Protect bojuje jak proti vráskám, tak právě proti škodlivému působení modrého světla.

Jak pečovat o stárnoucí pleť?

  • Důležitým krokem v boji proti vráskám, je péče o oční okolí. Protože jak jsem již psala, první vrásky jsou mimické, tedy okolo očí. Doporučuji například oční krém Uriage Age Protect Multi-Action krém na oční kontury 15ml.
  • Zařaďte do denního rituálu používání séra. Jedná se o koncentrovanou péči, která působí v hlubších vrstvách pokožky. Sérum se dá u klientek s normální až smíšenou pletí používat jako denní krém s tou podmínkou, že konečná péče, jako např. make-up nebo pudr, bude s UV faktorem. U klientek se sušší pletí je sérum doplňkovou intenzivní péčí, nanáší se vždy pod denní i noční krém. Vyzkoušejte Uriage Age Protect Multi-Action intenzivní sérum.
  • Denní krém má za úkol bránit vypařování vody z kůže a chránit jak před působením vnějších vlivů na pokožku, tak před působením slunečního záření. Ideální volbou je Uriage Age Protect Multi-Action krém SPF30.
  • Naopak noční péče má být výživná a dodat pleti potřebné látky k regeneraci, která během noci probíhá – Uriage Age Protect Multi-Action noční detoxikační krém je to pravé pro noční regeneraci. Jednou až dvakrát týdně můžete noční péči doplnit o Uriage AgeProtect Multi-Action noční peelingový krém.

Kromě samotné „protivráskové“ péče je potřeba pamatovat na hydrataci pokožky, protože hydratovaná pleť je krásná pleť, a to platí v každém věku. Nezapomínejte také, že na stárnutí pleti se výrazně podílí i životní styl – dbejte tedy na dostatečný pitný režim, na zdravou stravu a dostatek spánku. To vše je totiž potřeba ke krásné pleti bez vrásek.

Inovace Uriage - ochrana proti modrému světlu. ŠKODLIVÉ UMĚLÉ SVĚTLO produkují LED a digit…

599 599
Kosmetika

Inovace Uriage - ochrana proti modrému světlu. Multifunkční intenzivní sérum je vysoce koncentrovan…

699 699
Kosmetika

Inovace Uriage - ochrana proti modrému světlu. ŠKODLIVÉ UMĚLÉ SVĚTLO produkují LED a digitální obrazovky. Člověk stráví v průměru…

649 649
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Akné jako problém teenagerů: Začněte dodržovat tyto tři kroky

Produkce mazu v oblasti obličeje, hrudníku či zad bývá v období puberty výrazně vyšší. Nevzhledné pupínky a akné se tak v tomto období většinou nevyhnou nikomu z nás a u některých bohužel přetrvávají až do dospělosti. Většina teenagerů není na tohle období dostatečně připravená a když se objeví první známky akné, cítí se bezradně. Dodržování následujících kroků však může značně pomoci.

Více...

Stan proti melanomu: Rozhovor s prof. MUDr. Petrem Arenbergerem, DrSc., MBA, FCMA

Během září proběhne v Praze, Brně a Ostravě 14. ročník preventivní akce Stan proti melanomu. Během této akce si můžete nechat bezplatně vyšetřit pigmentová znaménka a dozvědět se více informací o rakovině kůže a melanomu. Při této příležitosti jsme se zeptali prof. MUDr. Petra Arenbergera, DrSc., MBA, FCMA, který tuto akci zastřešuje, na pár zajímavých a užitečných otázek nejenom pro účastníky akce. 

Více...