Maximální péče v boji proti vráskám

Stárnutí pokožky je nedílnou součástí života nejen u žen, ale i u mužů. Patřičná část, která ovlivňuje vzhled pokožky, je nám dána geneticky. Nicméně správným životním stylem a péčí o pokožku můžeme známky stárnutí úspěšně zmírnit.

Při výběru vhodné péče je věk jen přibližným kritériem. Vždy záleží na stavu pokožky a potřebách, které žena vyžaduje. Dle stavu pleti vrásky rozdělujeme na první mimické, které se nejčastěji objevují v očním okolí. Dále jsou to vrásky tzv. středního věku, kdy mimické jsou již výrazné a přidávají se vrásky na čele. A nakonec vrásky hluboké, které jsou doprovázeny ztrátou pevnosti pleti, objevují se povadlejší kontury a pleť je na pohled viditelně sušší a křehčí.

Každá žena, která chce eliminovat projevy stárnutí, by si měla vzít za své pravidelnou péči ve čtyřech krocích.

1. Prvním a základním krokem je čištění

Pleť je potřeba mít vždy před nanášením přípravků dokonale čistou, aby následná péče působila tak, jak má. Dnešní trh nabízí vhodné mycí produkty určené přesně danému typu pleti.

2. Dalším důležitým krokem v péči o pleť, je péče o oční okolí

Jak už jsme si řekly – první vrásky jsou okolo očí. Proto je velmi důležité pečovat o oční partie, zvlášť, a především pomocí přípravků, které jsou na to určené.

3. Třetí důležitou radou je používání séra

Jedná se o koncentrovanou péči, která působí v hlubších vrstvách pokožky. Sérum se dá u klientek s normální až smíšenou pletí používat jako denní krém s tou podmínkou, že konečná péče jako např. make-up nebo pudr, bude s UV faktorem. U klientek se sušší pletí je sérum doplňkovou intenzivní péčí, nanáší se vždy pod denní i noční krém. V tomto kroku bych se pozastavila, a kromě klasického séra, které se nanáší na celý obličej, bych zmínila maximální péči v boji proti vráskám a to je tzv. multifunkční vyplňovač vrásek. Tento přípravek obsahuje vysokomolekulární kyselinu hyaluronovou, která působí okamžitě na povrchu pokožky jako „vyplňovač“ vrásek. Je velmi oblíbený právě pro svůj okamžitý efekt. Dále obsahuje aktivní látky, které působí komplexně proti tvorbě vrásek a taky patent chránící pleť před škodlivými účinky modrého světla (mobily, obrazovky, notebooky apod.). Používá se především u problematických partií, a to u očního okolí a okolí úst. Je možné jej použít i na celý obličej. Doporučuje se používat i opakovaně během dne pro jemnou retuš. Navíc se tento produkt může pochlubit klinickými studiemi, které proběhly přímo ve Francii.

4. Dále použití denního a nočního krému má také svoje místo

Denní krém má za úkol bránit vypařování vody z kůže a chránit jak před působením vnějších vlivů na pokožku, tak před působením slunečního záření. Naopak noční péče má být výživná a dodat pleti potřebné látky k regeneraci, která během noci probíhá.

Kromě samotné protivráskové péče je potřeba pamatovat na hydrataci, protože hydratovaná pleť je krásná pleť, a to platí v každém věku. Na stárnutí se výrazně podílí působení slunečního záření, proto je potřeba dbát na pravidelné používání produktů s UV faktorem.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Jak mít krásné a dlouhé vlasy? Vyhněte se těmto chybám

Ne nadarmo se říká, že jsou vlasy korunou krásy a jen těžko bychom hledaly ženu, která by netoužila po krásných a zdravých vlasech. Jenže správná péče o naše kadeře netkví pouze v používání šamponu. Proto, aby naše vlasy rostly a byly zdravé, je zapotřebí přeci jen něco navíc.

Více...

Jaká je správná péče o pokožku v zimním období?

A je tady zima. Milovníci zimního období si přicházejí na své. Zimní počasí, pro které je typické chlad, mráz, studený vítr a sníh, určitě udělá radost, ale zároveň i starost, a to především naší pokožce. Střídání rozdílných teplot, pobyt v přetopených místnostech, kde vzduch ztrácí přirozenou vlhkost, nedostatečná ochrana proti UV záření – to vše negativně působí na zdraví pleti.

Více...