Léto bez starostí: Dodržujte tyto zásady intimní hygieny

Léto nás většinou vybízí k opalování a vodním radovánkám. To však znamená také zvýšené riziko – vlhko a horko může způsobit nepříjemné  pocity pálení a svědění . Péče o vaše intimní partie by tak v tomto období měla být stejně důležitá, jako použití opalovacího krému.

Koupání v chlorovaných bazénech, rybnících či moři, nošení mokrých plavek, nadměrné pocení a pobyt v těsném oblečení – tyto faktory mohou být spouštěčem nepříjemných pocitů v intimních partiích, které mohou potkat kteroukoliv z nás. Abyste se jim vyhnuly, důležitá je prevence. Jak byste se tedy o své intimní partie měly starat?

Sáhněte po bavlně

Ačkoliv jsou krajkové, saténové a hedvábné kalhotky na oko velmi líbivé, na léto jsou značně nepraktické. Jestliže trpíte na všechny uvedené potíže a chcete se jim v létě vyhnout, sáhněte raději po 100% bavlněném spodním prádle i pyžamu.

Zapomeňte na těsné oblečení

Především v létě nosíme velmi často upnuté a úzké kalhoty, šortky nebo sukně. Našemu zdraví však tohle těsné oblečení neprospívá a může nepříjemným pocitům svědění a pálení vytvořit dokonalé prostředí. V těchto dnech volte spíše volné a prodyšné oblečení, ve kterém se budete cítit pohodlně a vaše pokožka bude dýchat.

Po pobytu ve vodě se osprchujte

Ať už se koupete v bazénu s chlorovanou vodou nebo v přírodě, vždy se po pobytu ve vodě osprchujte. Chlor může vaši pokožku podráždit, v přírodních koupalištích může být voda zase plná bakterií. Zároveň myslete i na to, že čím déle na sobě budete mít mokré plavky, tím více se zvyšuje riziko, že si podobné nepříjemnosti pořídíte. Přibalte si tak s sebou do tašky náhradní plavky, které si po pobytu ve vodě vždy vyměňte, aby byly vaše intimní partie v suchu.

Už žádné mýdlo

Klasické mýdlo byste v žádném případě neměly používat jako přípravek na intimní hygienu. Mýdlo je vhodné pouze na ruce či tělo, nikoliv na velmi citlivé partie, které mají odlišné pH. V tomto případě volte produkty určené přímo na intimní hygienu, jako je například Uriage Gyn-phy Osvěžující mycí gel na intimní hygienu, který jemně myje a zároveň respektuje přirozenou mikroflóru v intimních partiích.

Pokud se však pocity svědění již objevily, samostatně nebo i jako doplněk, můžete vyzkoušet Uriage Gyn-8 zklidňující čisticí gel na intimní hygienu, který zachovává rovnováhu mikroflóry v intimních partiích, zmírňuje podráždění a pocit svědění.

Zvýšená hygiena během menstruace

Když se dostaví „vaše dny“, měly byste dbát na zvýšenou hygienu. Pokud vás ani tento fakt od vodního dovádění neodradí, mějte na mysli, že byste ve vodě neměly být příliš dlouho a po každém koupání bystě měly tampón vyměnit a samozřejmě intimní partie umýt a osprchovat. Dodržujte tyto zásady a starejte se o své tělo, jen tak se budete cítit komfortně.

Přípravek určený pro intimní hygienu zachovává rovnováhu mikroflóry v intimních partiích. Rychle hojí podráždění a odstraňuje…

339
Kosmetika

Přípravek speciálně vyvinutý pro denní intimní hygienu. Uriage Gyn-phy osvěžující mycí gel jemně myje a zároveň respektuje…

449
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Chcete vyzkoušet přípravky značky Inlight na vlastní kůži? Ve vybraných lékárnách Dr.Max nyní probíhá akce Inlight Tour

Na měsíc září spadá jedna lepší akce za druhou, a i dnes pro vás máme pozvánku na jednu, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Aktuálně probíhá ve vybraných lékárnách Dr.Max akce Inlight Tour. Zajímá vás, co vás na akci čeká a kde se jí můžete zúčastnit? Tak čtěte dál!

Více...

Dny Marianne startují 17. září. Nákupy roku jsou tady!

Konečně jsme se dočkali a nejlepší nákupy roku jsou opět tady! Dny Marianne startují už v pátek 17. září, a i v lékárnách a na e-shopu Dr.Max můžete využít skvělých akcí na dermokosmetiku oblíbených značek, o kterých na blogu najdete spoustu článků i recenzí.

Více...