Kyselina hyaluronová v hlavní roli. Připravte svou pleť na sychravý podzim

A máme tu podzim. Dlouhé letní dny vystřídaly dny o něco kratší a především chladnější, které mají neblahý vliv nejenom na naši psychiku, ale také pleť. Ta vlivem teplotních změn, studeného vzduchu a střídání vlhkosti trpí. Právě proto je důležité pleť na tohle sychravé období připravit a dopřát jí to, co si zaslouží.

Se změnou ročního období na řadu přichází také změna kosmetických přípravků, které pravidelně používáme. Během chladných měsíců může být naše pokožka vysušená, citlivá a unavená. Jak by tedy měla vypadat péče o pleť na podzim a jaké přípravky nejlépe zvolit?

Důvěřujte kyselině hyaluronové

To nejlepší, co pro svou pleť můžeme v tomto ročním období udělat, je důkladná hydratace. S tou nám může pomoci kyselina hyaluronová - přesněji tedy přípravky, ve kterých je obsažená. Jde o  důležitý krok v péči o pleť na podzim. V drogériích i lékárnách nalezneme nepřeberné množství přípravků obsahující kyselinu hyaluronovou, jenže který z nich vybrat, aby naší pleti dodal vše potřebné?

Před časem jsem vám představovala řadu Hyaluron Active HA 5 od značky Nuance. Uběhlo již několik měsíců a k těmto přípravkům se vždy, když cítím, že to má pleť potřebuje, velmi ráda vracím. A právě teď nastal ten čas.

Přípravky z řady Hyaluron Active HA 5 jsou nabité aktivními látkami, které působí proti vzniku vrásek, vyplňují pokožku, a především jí dodávají intenzivní hydrataci. A to díky obsahu pěti různých HA kyselin, přičemž každá z nich má jinou molekulární velikost. V celé řadě naleznete několik přípravků, které se navzájem doplňují a přináší tak komplexní péči.

TIP: Nedáte dopustit na pleťové masky? Naneste silnou vrstvu denního krému, nechte ji působit několik minut a poté přebytek krému krouživými pohyby vmasírujte do pokožky na obličeji i krku.

Když cítím, že je má pleť namáhaná a potřebuje povzbudit, i na noc nanáším silnější vrstvu nočního krému Hyaluron Active HA a nechám jej působit až do rána.

Pleťovému peelingu se nevyhýbejte

Peeling neboli exfoliace má v péči o pleť své místo. Jde o proces, během kterého odstraníme z pleti, krku i dekoltu nečistoty, odumřelou kůži a uvolníme ucpané póry. Pleť je po této proceduře rozjasněná, jemná, může lépe dýchat a je připravená na následnou péči. A ani během podzimních měsíců bychom se tomuto kroku neměli vyhýbat, ba naopak. Aby byla i na podzim pleť rozzářená a krásná, můžeme si peeling udělat sami v pohodlí domova.

TIP: Připravte si domácí peeling! Smíchejte v misce v poměru 1:2 olivový nebo kokosový olej a třtinový cukr. Poté přijde pár kapek esenciálního oleje. Vše důkladně promíchejte a poté tuto směs naneste na obličej. Krouživými pohyby pleť několik minut jemně masírujte a poté ji opláchněte.

Pokud však máte pocit, že by vaše pleť potřebovala intenzivnější exfoliaci, je vhodné se svěřit do rukou odborníka kde můžete vyzkoušet například chemický či enzymatický peeling.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Intimní hygiena: Vše, na co jste se bály zeptat

Ačkoliv jsme se o intimní hygieně na našem blogu zmiňovali již několikrát, čas od času je dobré si opět připomenout, jak důležitá je. V předešlých článcích jsme se podívali na to, jaké nejčastější chyby děláme, jaké přípravky nejlépe používat nebo také na její zásady.

Více...

Dejte lupům sbohem. 4 kroky, jak se jich účinně zbavit

Trápí vás lupy a boj s nimi už téměř vzdáváte? Nezoufejte, v pár krocích vám v dnešním článku poradíme, jak se jich účinně a jednou pro vždy zbavit. Pomohou vám nejenom kvalitní přípravky, ale také správná péče o pokožku hlavy.

Více...