Květen jako měsíc prevence rakoviny kůže? Akce Stan proti melanomu objevila 155 zhoubných nádorů

V průběhu května bylo možné v Praze, Brně a Ostravě navštívit preventivní akci Stan proti melanomu, která se zaměřuje na vyšetření znamének, kůže a na zjišťování výskytu maligního melanomu způsobujícího rakovinu kůže.

Proběhlý Stan proti melanomu je již téměř tradiční akcí pro všechny pečující o své zdraví. Při této příležitosti si mohli návštěvníci nechat bezplatně vyšetřit svá znaménka a včas tak podchytit nebezpečný zhoubný melanom či jiná onemocnění kůže. Na místě byly také odborně vyškolené dermoporadkyně Dr.Max, které prováděly diagnostiku pleti, poskytovaly rady v péči o pleť a doporučovaly vhodné kosmetické přípravky. 

A jak akce dopadla?

Praha

  • Stan navštívilo 2113 osob
  • Zjištěno 115 zhoubných nádorů
  • Z toho 29 melanomů

Brno

  • Stan navštívilo 802 osob
  • Zjištěno 33 zhoubných nádorů
  • Z toho 5 melanomů

Ostrava

  • Stan navštívilo 350 osob
  • Zjištěno 7 zhoubných nádorů
  • Z toho 0 melanomů

Na těchto místech jste mohli vidět 14 vyšetřovacích ambulancí a dohromady se tak této preventivní akce zúčastnilo 3 265 osob. Bylo diagnostikováno 155 zhoubných nádorů, z toho 34 melanomů. Oproti roku 2020 se akce zúčastnilo o něco méně lidí, avšak výskyt zhoubných nádorů byl vyšší, což může poukazovat na to, že lidé během koronaviru podceňovali preventivní prohlídky. Jak můžete vidět, prevence není nikdy zbytečná a neměli byste na ni zapomínat. Chodíte i vy pravidelně ke svému dermatologovi a necháváte si vyšetřit znaménka?

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Jaký opalovací přípravek vybrat na dovolenou?

Přichází čas, kdy mnoho z nás odjíždí na letní dovolenou k moři. Jenže jaký přípravek na opalování zvolit, když je naše pokožka ještě sluníčkem nepolíbená, jaké SPF vybrat a podle čeho se rozhodovat, aby naše dovolená proběhla tak, jak má a my nemuseli řešit nepříjemné pocity, které může sluníčko přinést?

Více...

Jaký je rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí? Obě potřebují speciální péči

Aby byla vaše pleť hydratovaná, svěží a zdravě vypadající, je potřeba znát její typ. Jedině tak můžete pleti dopřát přesně to, co potřebuje. Bohužel některé ženy se často mylně domnívají, že mají suchou pleť, což nemusí být tak úplně pravda. Rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí je však zásadní a v tomto článku si ukážeme, jak daný typ pleti rozeznat a jak o něj pečovat.

Více...