Květen jako měsíc prevence rakoviny kůže? Akce Stan proti melanomu objevila 155 zhoubných nádorů

V průběhu května bylo možné v Praze, Brně a Ostravě navštívit preventivní akci Stan proti melanomu, která se zaměřuje na vyšetření znamének, kůže a na zjišťování výskytu maligního melanomu způsobujícího rakovinu kůže.

Proběhlý Stan proti melanomu je již téměř tradiční akcí pro všechny pečující o své zdraví. Při této příležitosti si mohli návštěvníci nechat bezplatně vyšetřit svá znaménka a včas tak podchytit nebezpečný zhoubný melanom či jiná onemocnění kůže. Na místě byly také odborně vyškolené dermoporadkyně Dr.Max, které prováděly diagnostiku pleti, poskytovaly rady v péči o pleť a doporučovaly vhodné kosmetické přípravky. 

A jak akce dopadla?

Praha

  • Stan navštívilo 2113 osob
  • Zjištěno 115 zhoubných nádorů
  • Z toho 29 melanomů

Brno

  • Stan navštívilo 802 osob
  • Zjištěno 33 zhoubných nádorů
  • Z toho 5 melanomů

Ostrava

  • Stan navštívilo 350 osob
  • Zjištěno 7 zhoubných nádorů
  • Z toho 0 melanomů

Na těchto místech jste mohli vidět 14 vyšetřovacích ambulancí a dohromady se tak této preventivní akce zúčastnilo 3 265 osob. Bylo diagnostikováno 155 zhoubných nádorů, z toho 34 melanomů. Oproti roku 2020 se akce zúčastnilo o něco méně lidí, avšak výskyt zhoubných nádorů byl vyšší, což může poukazovat na to, že lidé během koronaviru podceňovali preventivní prohlídky. Jak můžete vidět, prevence není nikdy zbytečná a neměli byste na ni zapomínat. Chodíte i vy pravidelně ke svému dermatologovi a necháváte si vyšetřit znaménka?

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

4 zásady krásné a svěží pleti. Čistíte štětce a převlékáte pravidelně povlečení?

Toužíte po krásné, svěží a zdravě vypadající pleti? Nejste sami, ovšem pouze pravidelné čištění a používání kvalitní kosmetiky nestačí. V tomto článku se zaměříme na několik zásad, které byste měli v průběhu dne dodržovat, aby vaše pleť prospívala.

Více...

Základy obličejové jógy. Výsledkem bude zářivá a zdravě vypadající pleť

Jóga je pro naše tělo i mysl velmi prospěšná. Ovšem kromě klasické jógy, která je zaměřená na protažení a zpevnění těla, můžeme podobné cvičení dopřát i své pleti. Face yoga neboli obličejová jóga dokáže procvičit obličejové svaly, zlepšit cirkulaci krve a pleť projasnit. Jak tedy správně provádět obličejovou jógu?

Více...