Konturování obličeje krok za krokem: Vykouzlete dokonalé líčení během pár sekund

Konturování obličeje v posledních letech hraje prim při líčení. Ačkoliv to chce přeci jen trochu cviku, jakmile kouzlu konturování propadnete, stane se vaším každodenním chlebíčkem, bez kterého z domu jednoduše nevyjdete. Nejprve je však důležité se naučit pár zásad jak na to, a především jaké produkty k tomu používat.

Pokud i vy patříte mezi ženy, pro které je líčení zábavou a procházení obchodů s dekorativní kosmetikou rájem na zemi, určitě by vám ve vaší kosmetické taštičce neměly chybět produkty na konturování obličeje. A věřte, že i v tomto případě pro vás Dr.Max něco má – jedná se o dekorativní kosmetiku Physicians Formula, která je hypoalergenní, takže ji mohou používat i ty z nás, kterým jiná dekorativní kosmetika nesedí.

Kde se vzala dekorativní kosmetika Physicians Formula?

Tyto přírodní kosmetické produkty vymyslel pro svou ženu ve 30. letech minulého století Frank Crandall. Jeho žena Edith dlouhé roky marně hledala make-up, který by vyhovoval její citlivé pleti. A co by muž nedokázal udělat pro svou milovanou ženu? Právě proto Frank vytvořil Physicians Formula. Dekorativní kosmetiku, která je na přírodní bázi.

Ačkoliv je to více než 80 let, tato americká značka se stále snaží dodržovat výrobní pravidla, které na začátku Frank nastavil, a od tohoto roku ji konečně můžeme vidět v lékárnách Dr.Max. Na výběr máme z několika bronzerů, make-upů, korektorů, rtěnek a mnoho dalšího. O tom, co všechno tato jedinečná kosmetika nabízí, jsme se rozepsali v minulém článku.

Rozjasňovač a bronzer Physicians Formula

Konturování podle tvaru obličeje

Jak jsem psala již na začátku, konturování obličeje potřebujete trochu cviku, a pokud nemáte ráno dostatek času, raději se do něj ani nepouštějte, dokud to nebudete mít „v ruce“. Je také důležité myslet na to, že se konturování a jednotlivé nanášení bronzeru a rozjasňovače odvíjí od vašeho tvaru obličeje. Jak tedy vykonturovat obličej k dokonalosti?

  • Kulatý obličej – bronzer nanášejte od ucha směrem ke koutkům úst, na spánkové kosti, podél čelisti a na strany nosu. Rozjasňovač naopak aplikujte na hřbet nosu, mezi obočí, pod oči a pod spodní ret. Tímto konturováním ustoupí lícní kosti a kulatý obličej se vám opticky zúží.
  • Oválný obličej – u tohoto typu obličeje naneste bronzer v oblasti prohlubně pod lícními kostmi, popřípadě můžete jen lehce nanést bronzer i na čelo směrem k vlasům, na hranu čelisti, bradu a strany nosu. Rozjasňovač poté dejte pod oči, podél nosu, na střed čela, nad horní ret (těsně nad srdíčko rtů) a doprostřed brady pod spodní ret.
  • Hranatý obličej – hranatý obličej oproti oválnému a kulatému má více výrazné rysy, které se díky konturování dají velmi lehce zjemnit. Stačí, když nanesete bronzer po stranách čela a na spodní čelist. Rozjasňovač i v tomto případě patří pod oči, mezi obočí a doprostřed brady.
  • Trojúhelníkový obličej – v tomto případě bronzer naneste pod linii vlasů, od spánků přes lícní kosti a také na čelisti a bradu. I u tohoto tvaru obličeje rozjasňovač patří mezi obočí, podél nosu, pod oči i pod spodní ret.

Bronzer Physicians Formula

Co budete ke konturování potřebovat?

Alfou a omegou konturování je bronzer a rozjasňovač. Vybírat můžete z tekutých i pudrových, avšak z vlastní zkušenosti mohu říct, že pro úplné začátečníky, kteří s konturováním nemají žádné zkušenosti, je lepší sáhnout po pudrových produktech. Nejlepší ale bude, když si vše vyzkoušíte na vlastní kůži, popřípadě můžete navštívit jednu z lékáren Dr.Max, kde jsou produkty značky Physicians Formula k dostání a tam vám s výběrem rádi pomohou. Navíc vám také poradí, který odstín k vaší pleti přesně padne. Není totiž nic horšího, než když vám odstín vašeho make-upu absolutně nesedí a vy tak hrajete všemi barvami.

Jestliže vás konturování obličeje zaujalo a rády byste se do něj pustily, měly byste svou kosmetickou výbavu doplnit také o vhodné štětce, popřípadě houbičky. Poohlédnout byste se tedy měly po středně velkém kulatém či zkoseném štětci s dlouhými a hustými štětinami, kterým budete nanášet a zapracovávat bronzer. Na nanášení rozjasňovače budete potřebovat zkosený štětec s jemnými štětinami, který váš obličej dokonale projasní. 

Lehký dotyk slunce pro Váš sebevědomý vzhled. Luxusní bronzer obsahuje pigmenty odrážející světlo, které rozzáří pleť a zkrášlí…

399
Kosmetika

Hrajte si, vylepšujte a modelujte vzhled Vašeho obličeje s paletkou barev od Physicions. Konturovací paletka obsahuje univerzální…

439
Kosmetika

Jemná krása a svěžest letní pleti ukrytá v kouzelném balení vyživujícího bronzeru od Physicians. Neuvěřitelně bohatá a krémová…

449
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vánoční dárky pro ženy: Co pod stromečkem nesmí chybět?

Vánoce se kvapem blíží a mnoho z nás už přemýšlí, co svým nejbližším koupí pod stromeček. V tomto článku bych se ráda zaměřila na dárky pro ženy – ať už tedy půjde o vaši partnerku, maminku, babičku, sestru či jinou ženu ve vaší rodině, věřím, že tyto vánoční dárky ocení každá žena.

Více...

Proč používat sprchové oleje? V tomto období je vaše pokožka ocení

Během podzimu a zimy často trpíme na suchou pokožkou, která může dokonce na některých místech i praskat. K vysušování dochází kvůli častým změnám teplot, když přecházíme z venku dovnitř místnosti, a naopak, ale třeba i v průběhu sprchování vlivem horké vody. Skvělým pomocníkem, jak vyživit pokožku a udržet ji hydratovanou po celý den, mohou být sprchové oleje.

Více...