Jaký opalovací přípravek vybrat na dovolenou?

Přichází čas, kdy mnoho z nás odjíždí na letní dovolenou k moři. Jenže jaký přípravek na opalování zvolit, když je naše pokožka ještě sluníčkem nepolíbená, jaké SPF vybrat a podle čeho se rozhodovat, aby naše dovolená proběhla tak, jak má a my nemuseli řešit nepříjemné pocity, které může sluníčko přinést?

Podle čeho vybírat SPF faktor?

Víte, co znamená zkratka SPF? SPF neboli Sun Protection Factor je číslo, které udává stupeň ochrany před UVB zářením. Právě tohle číslo nám při výběru vhodné sluneční kosmetiky napovídá, jak nás přípravek dokáže ochránit. Co ale přesně tohle číslo značí? Jednoduše lze říct, že udává dobu, po kterou můžete zůstat na slunci - jestliže vám pokožka červená po 15 minutách a použijete SPF 30, pak vám při pobytu na slunci účinek ochranného faktoru vydrží 450 minut. Mějte však na paměti, že jde pouze o hrubý odhad a ani ten nejlepší přípravek nedokáže blokovat 100 % záření.

Pokud se chystáte na letní dovolenou, ať už u moře, v horách nebo doma na zahrádce, doporučuji používat opalovací přípravky s ochranou SPF 30 a ještě lépe 50. Sluníčko pálí všude a záření prochází i přes mraky. Skvělou volbou pro ochranu pokožky jsou přípravky značky Uriage Bariésun nebo Skinexpert by Dr.Max Solar. U obou značek můžete vybírat z opalovacích krémů nebo opalovacích olejů – záleží na vás, co máte raději. S prvním opalováním to však nepřehánějte, především mezi 11. a 15. hodinou se slunci raději vyhněte úplně. V tomto čase je slunce velmi silné, a navíc nadměrné slunění vede k nerovnostem v pigmentaci pokožky a k jejímu předčasnému stárnutí.

TIP: Do kufru nezapomeňte přibalit také poopalovací přípravky, které se vám budou jistě také hodit.

Jak správně opalovací přípravky aplikovat?

I aplikace sluneční kosmetiky má svá pravidla a pokud se chcete opalovat bezpečně, je nutné je také dodržovat. Opalovací přípravek naneste na pokožku minimálně 30 minut před sluněním, následně novou vrstvu naneste přibližně každé dvě hodiny. U vody používejte voděodolné přípravky nebo aplikaci přípravku po koupání často opakujte. Podobná pravidla platí I při sportu, během kterého se zpotíte. A pokud si nevíte rady, obraťte se na Dermoporadkyně v lékárnách Dr.Max, rády Vám pomohou.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vůně letošního léta: Nechte se unášet květinovými i luxusními vůněmi

Patříte také mezi milovnice parfémů a ráda je střídáte podle nálady? Letošnímu létu vévodí květinovo-ovocné i luxusní vůně vhodné třeba na romantickou večeři pod širým nebem. Jestliže tedy přemýšlíte nad pořízením nového parfému anebo hledáte inspiraci na dárek pro vaši polovičku, na e-shopu Dr. Max můžete zakoupit širokou škálu parfémů.

Více...

Jak bojovat proti pigmentovým skvrnám? Důležitá je ochrana a následná péče

Trápí vás pigmentové skvrny, anebo se jim jen chcete do budoucna vyvarovat? V tomto článku se podíváme na to, jak pokožku dostatečně chránit a jak se pigmentových skvrn zbavit jednou provždy.

Více...