Jaký je rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí? Obě potřebují speciální péči

Aby byla vaše pleť hydratovaná, svěží a zdravě vypadající, je potřeba znát její typ. Jedině tak můžete pleti dopřát přesně to, co potřebuje. Bohužel některé ženy se často mylně domnívají, že mají suchou pleť, což nemusí být tak úplně pravda. Rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí je však zásadní a v tomto článku si ukážeme, jak daný typ pleti rozeznat a jak o něj pečovat.

Suchá pleť

Když je řeč o suché pleti, jde o typ pleti, který změnit nedokážeme. Suchá pleť se trvale vyznačuje nízkou produkcí kožního mazu, což může mít za následek suchá až šupinatá místa na obličeji. Suchá pleť je citlivá, napjatá, podrážděná, může se objevit i svědivý pocit, a dokonce výraznější vrásky.

Aby vaše suchá pleť nestrádala, je vhodné dodržovat pitný režim, používat šetrné přípravky na odlíčení, vyhýbat se přípravkům obsahující alkohol, a především do své každodenní rutiny zařadit přípravky s hydratujícími složkami. Všechny řady od značky Nuance nabízí denní krémy, které jsou vhodné pro suchou pleť. Ať už tedy máte mladistvou či zralou pleť, která je zároveň suchá, značka Nuance vám tak nabízí širokou škálu přípravků, ze kterých si vybere každý.

TIP: K odlíčení suché pleti používejte odličovací oleje, které vaši pleť dokonale odlíčí, promastí, hydratují a zklidní.

Dehydratovaná pleť

Dehydratovaná pleť, naopak od suché pleti, je stav pleti, který není trvalý. K dehydrataci pleti dochází vlivem několika faktorů – tím nejčastějším je špatná životospráva a nedodržování pitného režimu. Za dehydratovanou pleť si některé ženy mohou i samy, a to kvůli používání nevhodné kosmetiky. Především majitelky mastné a problematické pleti na dehydratovanou pleť trpí nejvíce. Jak je to možné? Na svou pleť namísto hydratačních přípravků používají přípravky určené na akné, které mohou jejich pleť vysušit a nadělat pořádnou neplechu.

Dehydratovaná pleť se poté projevuje velmi podobně jako suchá pleť, a to zvýšenou citlivostí, šupinatostí, napnutím i začervenáním. V některých případech se však může projevovat ještě výraznější tvorbou kožního mazu.

Jak jsem ale psala výše, dehydratovaná pleť není naštěstí trvalý stav a můžeme jej změnit. Doporučuji dodržovat pitný režim, vyhnout se stresu, kouření a do jídelníčku zařadit více ovoce a zeleniny. Alfou a omegou jsou také kvalitní a vhodné kosmetické přípravky, které nebudou vaši pleť vysušovat, ale naopak hydratovat. I přesto, že vás trápí problematická pleť, nebojte se hydratačních přípravků. Za sebe vám mohu doporučit hydratační řadu Hyaluron Active HA5 od značky Nuance, jejíž přípravky obsahují 5 typů kyseliny hyaluronové, přičemž je každá jiné molekulární velikosti a tím poskytují komplexní péči, zároveň redukují kožní maz, póry, poskytují intenzivní hydrataci a navrací pokožce pružnost a svěží vzhled.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Už žádné koláče! Jak zamezit nepříjemnému pocení a zmírnit jeho projevy?

Nepříjemnému pocení se obzvlášť v letních měsících nevyhne nikdo z nás, ovšem můžeme mu i jeho projevům předcházet. V tomto článku se zaměříme na přípravky určené na tuto tělesnou partii a ukážeme si, který pro vás bude nejvhodnější.

Více...

Jak pečovat o mužskou pleť? Vyzkoušejte pánskou řadu od značky Nuance

I přesto, že je mužská pleť jiná než ta ženská, péči vyžaduje také a muži by na to neměli zapomínat. V současné době existuje několik tipů přípravků, ze kterých mohou vybírat a najít si ten pravý přímo pro ně a jejich pokožku.

Více...