Jaký je rozdíl mezi CC krémem a BB krémem?

S příchodem letního počasí spousta žen vymění make-up za lehčí variantu v podobě BB krému či CC krému, aby své pleti ulevily a zbytečně ji v horkých letních dnech nezatěžovaly. Víte ale, že i mezi těmito produkty jsou rozdíly, o kterých byste měly vědět? Pojďme se tedy společně podívat na to, čím se od sebe liší a který bude pro vás ten ideální.

BB krémy

Ještě, než se zaměříme na rozdíly mezi BB krémy a CC krémy, jednotlivé produkty si trochu představíme. Písmenka BB v názvu těchto krémů znamenají Blemish Balm neboli zkrášlující balzám. BB krémy mají za úkol tónovat pleť, hydratují, některé z nich obsahují také UV filtry a poskytnou tak pleti ochranu před slunečním zářením. Díky vitaminům a antioxidantům, které řada z nich obsahuje, chrání pokožku i před předčasným stárnutím.

Vyzkoušet můžete Physicians Formula Super BB Beauty Balm Cream, který díky své lehounké textuře pleť jemně kryje a rozjasňuje. Rostlinné extrakty ji hydratují a vyhlazují jemné vrásky.

CC krémy

Písmena CC znamenají Color Control neboli barevně sjednocující krém. CC krém vám pomůže sjednotit barvu pleti, díky SPF, které zpravidla obsahují téměř všechny CC krémy, ji chrání před slunečními paprsky, a zároveň vaši pleť hydratuje, zklidňuje a vyživuje. Jestliže je pro vás CC krémy tím pravým, na e-shopu Dr.Max můžete zakoupit například Uriage Roséliane CC Cream s bohatým obsahem termální vody Uriage. Jde o pigmentovaný zklidňující přípravek typu „vše v jednom“. Dokáže sjednotit barvu pleti, eliminovat viditelnost popraskaných žilek a díky patentovanému komplexu podporuje obnovu kožní bariéry, a tak posiluje její odolnost.

Rozdíly mezi BB krémy a CC krémy

Ačkoliv by se mohlo zdát, že se tyto produkty od sebe příliš neliší, opak je pravdou. CC krém, stejně jako jeho starší příbuzný, slibuje krytí nedostatků, hydrataci, ve většině případů UV ochranu, zásadní rozdíl mezi těmito produkty je však v poměrech složení:

  • CC krémy obsahují více rozjasňujícího pigmentu, díky obsaženým vitamínům a minerálům nedokonalosti pouze nezakrývají, ale snaží se i bojovat s jejich příčinami.
  • BB krémy jsou lehčí než make-up, avšak hutnější než krém. CC krémy mají lehčí texturu než BB krém.
  • BB krémy mají lehké až střední krytí, CC krémy střední až úplné krytí.
  • BB krémy jsou vhodné pro bezproblémovou pokožku, která potřebuje sjednotit a překrýt mírné nedokonalosti. Naopak CC krémy jsou určeny pro začervenalou, problematickou či citlivou pleť.

Používáte i vy v létě BB krémy či CC krémy? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích níže!

EQUILIBRIA Sun ADULT SPF50+ krém je vhodný na citlivou pokožku. Lehce se roztírá, nemastí. Zvlhčuje pokožku a ošetřuje jí díky…

149 149
Kosmetika

Dokonale upravená a hydratovaná pleť s krycím krémem od Physicians. Lehounká textura jemně kryje a rozjasňuje pleť. Rostlinné…

399
Kosmetika

Uriage Roséliane CC Cream SPF50+ pro citlivou pleť se sklony k červenání je pigmentovaný zklidňující přípravek typu „vše v…

419
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Co na spálenou pokožku od sluníčka? 4 triky, které vám pomohou

Přehnali jste to se sluníčkem, a i když jste se pravidelně natírali opalovacím přípravkem, tak jste se spálili? Nezoufejte, v následujícím článku vám poradíme, jak na spálenou pokožku ve čtyřech krocích, které vám od nepříjemných pocitů uleví snadno a rychle.

Více...

5 nejčastějších chyb při opalování. Tohle raději nedělejte

Myslíte, že se stačí při opalování natřít opalovacím krémem pouze jednou denně? Kdepak! Opalování i aplikace opalovacích přípravků mají svá pravidla, která byste měli dodržovat. Jedině tak vaši pokožku dokážete dostatečně ochránit. Jakých dalších nejčastějších chyb se při opalování můžete dopustit?

Více...