Už žádné koláče! Jak zamezit nepříjemnému pocení a zmírnit jeho projevy?

Nepříjemnému pocení se obzvlášť v letních měsících nevyhne nikdo z nás, ovšem můžeme mu i jeho projevům předcházet. V tomto článku se zaměříme na přípravky určené na tuto tělesnou partii a ukážeme si, který pro vás bude nejvhodnější.

Pocení je přirozeným lidským procesem – zabraňuje zvýšenému přehřátí organismu a během pocení dochází také k detoxikaci. Během dne se můžeme zpotit nejenom při horku a fyzické námaze, ale také vlivem hormonální nerovnováhy anebo v důsledku některých onemocnění. Co tedy můžeme dělat, abychom projevy pocení zmírnili a vyhnuli se nepříjemnému zápachu?

Vsaďte na kvalitní přípravky

Pot sám o sobě nezapáchá. Zápach se dostaví až ve chvíli, kdy jej kožní bakterie začnou rozkládat a v tomto vám ani pravidelná a pečlivá hygiena nepomůže. Jednoduše řečeno, bez kvalitních přípravků se během dne, a především v letních měsících, neobejdete. Na e-shopu Dr.Max můžete vybírat ze dvou typů přípravků – deodoranty a antiperspiranty. Který z nich bude pro vás ten pravý?

Deodoranty

Deodoranty obsahují parfémovanou složku, která napomáhá překrývat zápach. Deodorant roll-on od společnosti Vichy je určen pro všechny typy pleti včetně citlivé pokožky. Je obohacen o termální vodu z Vichy, která je bohatá na velké množství minerálů zajišťujících zklidnění pokožky. Roll-on eliminuje zápach a nabízí pocit pohodlí a svěžesti až po dobu 48 hodin od aplikace. Neobsahuje alkohol, hliníkové soli ani parabeny, je proto vhodný i k aplikaci na velmi citlivou a jemnou pokožku.

Uriage Jemný deodorant dodává pokožce hebkost a poskytuje po dobu 24 hodin ochranu proti zápachu. Pomáhá zklidnit podrážděnou pokožku podpaží, zajišťuje pocit komfortu a svěžesti, nezpůsobuje bílé ani žluté stopy na oblečení a chrání před zápachem.

Deodoranty jsou tam vhodné pro ty, které netrápí zvýšená tvorba potu, ale chtějí zamezit pouze nepříjemnému zápachu, který by se mohl v průběhu dne dostavit.

Antiperspiranty

Antiperspiranty většinou obsahují hliníkové soli, které tvorbě potu zamezují - soli zužují horní část vyústění potní žlázy, což zamezuje tvorbu nepříjemného zápachu a mokrých skvrn na oblečení. Trápí vás nadměrné pocení, mokré kruhy v podpaží a nepříjemný zápach? V tom případě sáhněte po jednom z těchto antiperspirantů.

Uriage Antiperspirant Power 3 pomáhá předcházet pocitům pocení a zápachu až po dobu 24 hodin a nezanechává nevzhledné bílé či žluté stopy na oblečení. Poskytne Vám tak pocit čistoty a svěžesti a díky obsahu termální vody Uriage zklidňuje citlivou pokožku podpaží.

Eucerin Antiperspirant roll-on neobsahuje alkohol, je tak vhodný i pro citlivou pokožku. Jeho lehká vůně a složení vás ochrání proti pocení a nepříjemnému zápachu.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vánoční dárky pro ženy: Co pod stromečkem nesmí chybět?

Vánoce se kvapem blíží a mnoho z nás už přemýšlí, co svým nejbližším koupí pod stromeček. V tomto článku bych se ráda zaměřila na dárky pro ženy – ať už tedy půjde o vaši partnerku, maminku, babičku, sestru či jinou ženu ve vaší rodině, věřím, že tyto vánoční dárky ocení každá žena.

Více...

Proč používat sprchové oleje? V tomto období je vaše pokožka ocení

Během podzimu a zimy často trpíme na suchou pokožkou, která může dokonce na některých místech i praskat. K vysušování dochází kvůli častým změnám teplot, když přecházíme z venku dovnitř místnosti, a naopak, ale třeba i v průběhu sprchování vlivem horké vody. Skvělým pomocníkem, jak vyživit pokožku a udržet ji hydratovanou po celý den, mohou být sprchové oleje.

Více...