Jak správně vyčistit pleť: Tři pravidla, jak na to

Čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků v péči o pleť, a i přesto mnoho z nás tento krok odbývá, ba co hůř, na něj zapomíná. Aby mohla pleť dýchat a regenerovat, potřebuje být čistá – jenže jak správně na to?

Aby byla naše pleť zářivá a zdravě vypadající, zásadním krokem je čištění. Během dne na naší pleti ulpí spousta nečistot, jako jsou odumřelé části kůže, prach, maz a mnoho dalších, které je potřeba odstranit. Jenže jak správně na to a jak často pleť čistit? Pojďme se společně podívat na tři pravidla, která byste při čištění pleti měli dodržovat.

Zlaté pravidlo tří

Znáte, zlaté pravidlo tří? Jde o tři typy čištění pleti – jemné ranní čištění, odlíčení a hloubkové večerní čištění před spaním. Během spánku dochází k samočištění pleti, během kterého se na povrch vyplavují nečistoty i mastnota, proto byste každé ráno měli tyto nečistoty jemně odstranit za pomoci Micelární vody od značky Nuance, poté nanést denní krém a přípravek obsahující SPF ochranu.

Dbejte na odlíčení

Na odlíčení pleti nezapomínejte a nechoďte spát s nalíčeným obličejem. Při odličování začínejte očima, na které použijte speciální odličovač očí. Až pak se pusťte do odličování pleti. Odličovací přípravek naneste na vatový tampon a postupujte od středu obličeje směrem ke krajům tváře. Pleť odličujte, dokud tamponky nebudou naprosto čisté.

I pro odlíčení můžete použít Nuance Micelární vodu, která pleť jemně, a zároveň hloubkově čistí a šetrně odlíčí tvář, oči i rty. Obsahuje rostlinné extrakty z morušovníku a papáji v nejvyšším stupni koncentrace a čistoty. Multiaktivní micelární voda navíc obsahuje alantoin, který podporuje hydrataci pokožky, zklidňuje podráždění a spolu s výtažkem z papáji přispívají k obnově pleti.

Na řadu přichází večerní čištění

Po odlíčení však vaše práce nekončí a pustit byste se měli do večerního hloubkového čištění. Jak jsem psala výše, během dne se na pleti usadí značné množství nečistot, které na ní mohou nadělat pořádnou neplechu. Cesta ke krásné a zářící pleti je náročná, avšak stojí za to.

Po odlíčení na pleť naneste čisticí olej, gel nebo pěnu, záleží na vašem typu pleti, a důkladně pleť za pomoci těchto přípravků a vody vyčistěte. Následně na pleť aplikujte pleťové tonikum, které vyrovná pH pokožky a dokáže ji zklidnit. Až poté naneste pleťové sérum a večerní krém.

TIP: Alespoň jednou týdně proveďte pleťový peeling a naneste pleťovou masku dle typu vaší pleti.

Pokud nevíte, jaký přípravek použít nebo jaký máte typ pleti, a co přesně vaše pleť potřebuje, obraťte se na odborně vyškolené dermoporadkyně lékáren Dr.Max, které vám ochotně poradí. V případě zájmu poskytnou bezplatnou diagnostiku pleti a na základě výsledků doporučí vhodnou péči.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Jaký opalovací přípravek vybrat na dovolenou?

Přichází čas, kdy mnoho z nás odjíždí na letní dovolenou k moři. Jenže jaký přípravek na opalování zvolit, když je naše pokožka ještě sluníčkem nepolíbená, jaké SPF vybrat a podle čeho se rozhodovat, aby naše dovolená proběhla tak, jak má a my nemuseli řešit nepříjemné pocity, které může sluníčko přinést?

Více...

Jaký je rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí? Obě potřebují speciální péči

Aby byla vaše pleť hydratovaná, svěží a zdravě vypadající, je potřeba znát její typ. Jedině tak můžete pleti dopřát přesně to, co potřebuje. Bohužel některé ženy se často mylně domnívají, že mají suchou pleť, což nemusí být tak úplně pravda. Rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí je však zásadní a v tomto článku si ukážeme, jak daný typ pleti rozeznat a jak o něj pečovat.

Více...