Jak správně pečovat o vlasy, aby opravdu byly korunou vaší krásy?

Málokdo si uvědomuje, že na vlasy se v průběhu celého dne zachytávají veškeré nečistoty z ovzduší, jako například kouř, pyly a původci různých infekcí. Pokud si vlasy nemyjeme každý večer, vše si s sebou bereme do postele a spolehlivě ukládáme na polštář. Nutno podotknout, především směrem ke klientkám s dlouhými vlasy, pokud si je na noc nestahujete a obličejem si vlasy přiléháváte, tak se nečistoty dostávají i na něj. Důležitou a zásadní péčí o zdravé a krásné vlasy je mytí a jejich následné ošetření.

Základem je používat šampon

Vybírejte takový, který je vhodný pro váš typ vlasů. Rozlišujeme vlasy jemné, suché, mastné nebo vlasy se sklonem k tvorbě lupů. Dále záleží i na množství použitého šamponu. Pro vlasy krátké, nebo středně dlouhé, by mělo množství odpovídat velikosti lískového oříšku. Pro dlouhé vlasy použijeme dvojnásobek. Dobře vám v tomto případě mohou posloužit vlasové produkty značky Revalid, u které najdete jak šampony, kondicionéry a séra, tak i tobolky, které přispívají k posílení a růstu vlasů.

Složení přípravků vlasové kosmetiky je důležité

Diskutovanými složkami jsou především silikony, sulfáty a parabeny. Silikony se používají hlavně pro jejich schopnost uhlazovat vlasové vlákno, dodávají lesk, hebkost, ochraňují vlas a usnadňují rozčesávání. Ovšem dlouhodobé používání silikonů v nepřiměřeném množství může vést k opaku, tedy ke ztrátě lesku a zdravého vzhledu vlasů. Nahromaděné silikony vlasy postupně obalí a vytvoří na nich neprodyšný film. K takto uzavřenému vlasu neproniká vlhkost, ten se vysuší a může mít vyšší náchylnost k lámání. V dnešní době jsou na trhu přípravky na přírodní bázi, které silikony spolehlivě nahrazují. Další diskutovanou složkou jsou sulfáty neboli tenzidy, které zvyšují pěnění přípravků a klient má tedy pocit, že šampon dobře funguje. Nejčastěji využívané sulfáty Sodium Lauryl Sulfate (SLS) a Sodium Laureth Sulfate (SLES) mohou mít negativní vliv na ochrannou bariéru pokožky a mohou dráždit kůži a oči. Přípravky bez sulfátů najdeme s označením sulfat free. A jak je to s parabeny? Ty mohou způsobovat podráždění vlasové pokožky hlavně u citlivějších jedinců. Mají ale i svou pozitivní stánku a to, že při nízkých koncentracích velmi účinně působí jako konzervant. Opět najdeme přípravky, kde se parabeny nevyskytují a označují se paraben free.

Revalid Shampoo

Speciální péče o vlasy

Vlasové masky by měly být součástí péče nejen o poškozené vlasy. Zaměřit bychom se měly především na výživu a hydrataci. Masky a balzámy jsou oblíbené pro svůj vyživující efekt. Dále mají schopnost vlasy regenerovat, hydratovat, posilovat a zlepšují pružnost. Správné použití masky je nanesení směrem od kořínků ke konečkům vlasů a to jednou, maximálně dvakrát do týdne v množství uvedené výrobcem. V případě, že použijeme větší množství hrozí zatížení vlasového vlákna a po spláchnutí jsou vlasy zplihlé a bez lesku. Bezoplachové masky se na vlasy aplikují od středu vlasu ke konečkům. Mají tu vlastnost, že uzavírají povrch vlasového vlákna, které uhlazují, hloubkově hydratují a zamezují krepatění. Přípravky na vlasy v podobě olejů se aplikují pouze na konečky ve velmi malé míře, aby vlasy nezamastily. Jejich funkce je hlavně vyživující a většinou krásně voní, což ocení každá žena.

Aby péče o vlasy byla komplexní, a hlavně účinná, je potřeba dbát i na správnou výživu v podobě doplňků stravy. Z vitamínů jsou nejvhodnější ty ze skupiny B – Biotin a kyselina pantotenová, minerály v podobě zinku, křemíku, hořčíku a železa. Dnešní trh nabízí přípravky tzv. „na vlasy“, které obsahují vyvážené množství zmiňovaných vitamínů a minerálů. Významnou složkou pro zdravé vlasy jsou aminokyseliny, a to především methionin.

 Tak jak chráníme pleť v létě před působením UV paprsků, tak bychom měly myslet i na vlasy. UV záření má negativní vliv na vlastnosti vlasu, především narušuje vlasový protein. Znamená to, že jednotlivé vlasy ztrácejí pružnost a oslabují se. Ve výsledku jsou vlasy matné a na první pohled působí unaveně.

Revalid Shampoo a tobolky

Pečovat o vlasy, které jsou vystavené působení slunečního záření a mořské, nebo chlorované vodě, bychom měly nejlépe denně. Šampon a kondicionér s výživnými složkami by měly být každodenní záležitostí, vhodné je i aplikace masky alespoň dvakrát do týdne. Sluneční kosmetika určena k ošetření vlasů zabraňuje pronikání slunečního záření do jádra vlasu a tím eliminuje jeho poškození.

Teď už víme, jak má vypadat komplexní péče o vlasy. Na výběru šamponu záleží a je důležité vědět, jaký typ vlasů budeme řešit. Kondicionér má vlas chránit a usnadňovat rozčesávání. Nanáší se po celé délce vlasů s výjimkou vlasové pokožky. Masky a balzámy doplňují péči o vlasy a jsou vyhledávané pro svůj vyživující efekt. Vhodnou podpůrnou péčí o vlasy jsou i doplňky stravy, především vitaminy ze skupiny B, minerály - zinek, hořčík, železo, křemík a methionin. A nakonec nezapomeňme chránit vlasy před působením slunečního záření. Pokud vám však vlasy až nepřiměřeně vypadávají, může za to i stres. O tom jsme se však rozepsali více v tomto článku.

Pokud si nejste jisté, jaký typ vlasů máte, můžete přijít na analýzu vlasů do těchto lékáren:

Město

Adresa

Datum           

Čas promoakce

Brno

U Dálnice 744, Olympia Brno

8. – 9.11. a 15. – 16.11.

10-18 h

Olomouc

Polská 1, OC Šantovka

22. – 23.11. a 29. – 30.11.

10-18 h

České Budějovice

Pražská tř. 1014/71

22. – 23.10. a 29. – 30.10.

9-17 h

Praha

Veselská 663 OC Letňany

17. – 20.11.

11-19 h

Praha

Plzeňská 8, OC Nový Smíchov

24.11. – 27.11.

10-18 h

 

Revitalizující proteinový šampon pro všechny typy vlasů. Posilňuje a revitalizuje vlasy REVALID proteinový šampon je speciálně…

185
Kosmetika

Léčivý přípravek Revalid má příznivý vliv na růst a posílení vlasů a…

599 599
Registrovaný léčivý přípravek
Akce - 15%

Revalid Regrowth Serum s klinicky prověřenou aktivní složku Redensyl® pomáhá zastavit vypadávání vlasů a obnovuje jejich růst.…

549 649
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Nuance Caviar and Pearl: Luxusní novinka, která vás dostane nejen svým vzhledem

Co se týče kosmetiky a produktů na obličej, nejsem velkým zastáncem nějakých změn a experimentování. Stojím si za tím, že když mi nějaký produkt vyhovuje, není třeba jej měnit, proto mě většinou novinky od známých značek nechávají chladnou. Jenže nová řada Caviar and Pearl od značky Nuance zcela jistě za zmínku stojí a v dnešním článku vám ukážu proč.

Více...

Péče o mužskou pleť: Je jiná než ta naše, přesto vyžaduje speciální péči

Ačkoliv by se mohlo zdát, že mužská pleť nevyžaduje žádnou speciální péči, opak je pravdou. I když většina mužů stále dává přednost pouze mýdlu a vodě, tato doba je doufejme již na ústupu a péče o mužskou pleť přestává být tabu. Ne nadarmo se totiž říká, že pleť je odrazem našeho zdraví, jenže není pleť jako pleť.

Více...