Jak správně pečovat o vlasy, aby opravdu byly korunou vaší krásy?

Málokdo si uvědomuje, že na vlasy se v průběhu celého dne zachytávají veškeré nečistoty z ovzduší, jako například kouř, pyly a původci různých infekcí. Pokud si vlasy nemyjeme každý večer, vše si s sebou bereme do postele a spolehlivě ukládáme na polštář. Nutno podotknout, především směrem ke klientkám s dlouhými vlasy, pokud si je na noc nestahujete a obličejem si vlasy přiléháváte, tak se nečistoty dostávají i na něj. Důležitou a zásadní péčí o zdravé a krásné vlasy je mytí a jejich následné ošetření.

Základem je používat šampon

Vybírejte takový, který je vhodný pro váš typ vlasů. Rozlišujeme vlasy jemné, suché, mastné nebo vlasy se sklonem k tvorbě lupů. Dále záleží i na množství použitého šamponu. Pro vlasy krátké, nebo středně dlouhé, by mělo množství odpovídat velikosti lískového oříšku. Pro dlouhé vlasy použijeme dvojnásobek. Dobře vám v tomto případě mohou posloužit vlasové produkty značky Revalid, u které najdete jak šampony, kondicionéry a séra, tak i tobolky, které přispívají k posílení a růstu vlasů.

Složení přípravků vlasové kosmetiky je důležité

Diskutovanými složkami jsou především silikony, sulfáty a parabeny. Silikony se používají hlavně pro jejich schopnost uhlazovat vlasové vlákno, dodávají lesk, hebkost, ochraňují vlas a usnadňují rozčesávání. Ovšem dlouhodobé používání silikonů v nepřiměřeném množství může vést k opaku, tedy ke ztrátě lesku a zdravého vzhledu vlasů. Nahromaděné silikony vlasy postupně obalí a vytvoří na nich neprodyšný film. K takto uzavřenému vlasu neproniká vlhkost, ten se vysuší a může mít vyšší náchylnost k lámání. V dnešní době jsou na trhu přípravky na přírodní bázi, které silikony spolehlivě nahrazují. Další diskutovanou složkou jsou sulfáty neboli tenzidy, které zvyšují pěnění přípravků a klient má tedy pocit, že šampon dobře funguje. Nejčastěji využívané sulfáty Sodium Lauryl Sulfate (SLS) a Sodium Laureth Sulfate (SLES) mohou mít negativní vliv na ochrannou bariéru pokožky a mohou dráždit kůži a oči. Přípravky bez sulfátů najdeme s označením sulfat free. A jak je to s parabeny? Ty mohou způsobovat podráždění vlasové pokožky hlavně u citlivějších jedinců. Mají ale i svou pozitivní stánku a to, že při nízkých koncentracích velmi účinně působí jako konzervant. Opět najdeme přípravky, kde se parabeny nevyskytují a označují se paraben free.

Revalid Shampoo

Speciální péče o vlasy

Vlasové masky by měly být součástí péče nejen o poškozené vlasy. Zaměřit bychom se měly především na výživu a hydrataci. Masky a balzámy jsou oblíbené pro svůj vyživující efekt. Dále mají schopnost vlasy regenerovat, hydratovat, posilovat a zlepšují pružnost. Správné použití masky je nanesení směrem od kořínků ke konečkům vlasů a to jednou, maximálně dvakrát do týdne v množství uvedené výrobcem. V případě, že použijeme větší množství hrozí zatížení vlasového vlákna a po spláchnutí jsou vlasy zplihlé a bez lesku. Bezoplachové masky se na vlasy aplikují od středu vlasu ke konečkům. Mají tu vlastnost, že uzavírají povrch vlasového vlákna, které uhlazují, hloubkově hydratují a zamezují krepatění. Přípravky na vlasy v podobě olejů se aplikují pouze na konečky ve velmi malé míře, aby vlasy nezamastily. Jejich funkce je hlavně vyživující a většinou krásně voní, což ocení každá žena.

Aby péče o vlasy byla komplexní, a hlavně účinná, je potřeba dbát i na správnou výživu v podobě doplňků stravy. Z vitamínů jsou nejvhodnější ty ze skupiny B – Biotin a kyselina pantotenová, minerály v podobě zinku, křemíku, hořčíku a železa. Dnešní trh nabízí přípravky tzv. „na vlasy“, které obsahují vyvážené množství zmiňovaných vitamínů a minerálů. Významnou složkou pro zdravé vlasy jsou aminokyseliny, a to především methionin.

 Tak jak chráníme pleť v létě před působením UV paprsků, tak bychom měly myslet i na vlasy. UV záření má negativní vliv na vlastnosti vlasu, především narušuje vlasový protein. Znamená to, že jednotlivé vlasy ztrácejí pružnost a oslabují se. Ve výsledku jsou vlasy matné a na první pohled působí unaveně.

Revalid Shampoo a tobolky

Pečovat o vlasy, které jsou vystavené působení slunečního záření a mořské, nebo chlorované vodě, bychom měly nejlépe denně. Šampon a kondicionér s výživnými složkami by měly být každodenní záležitostí, vhodné je i aplikace masky alespoň dvakrát do týdne. Sluneční kosmetika určena k ošetření vlasů zabraňuje pronikání slunečního záření do jádra vlasu a tím eliminuje jeho poškození.

Teď už víme, jak má vypadat komplexní péče o vlasy. Na výběru šamponu záleží a je důležité vědět, jaký typ vlasů budeme řešit. Kondicionér má vlas chránit a usnadňovat rozčesávání. Nanáší se po celé délce vlasů s výjimkou vlasové pokožky. Masky a balzámy doplňují péči o vlasy a jsou vyhledávané pro svůj vyživující efekt. Vhodnou podpůrnou péčí o vlasy jsou i doplňky stravy, především vitaminy ze skupiny B, minerály - zinek, hořčík, železo, křemík a methionin. A nakonec nezapomeňme chránit vlasy před působením slunečního záření. Pokud vám však vlasy až nepřiměřeně vypadávají, může za to i stres. O tom jsme se však rozepsali více v tomto článku.

Pokud si nejste jisté, jaký typ vlasů máte, můžete přijít na analýzu vlasů do těchto lékáren:

Město

Adresa

Datum           

Čas promoakce

Brno

U Dálnice 744, Olympia Brno

8. – 9.11. a 15. – 16.11.

10-18 h

Olomouc

Polská 1, OC Šantovka

22. – 23.11. a 29. – 30.11.

10-18 h

České Budějovice

Pražská tř. 1014/71

22. – 23.10. a 29. – 30.10.

9-17 h

Praha

Veselská 663 OC Letňany

17. – 20.11.

11-19 h

Praha

Plzeňská 8, OC Nový Smíchov

24.11. – 27.11.

10-18 h

 

Revitalizující proteinový šampon pro všechny typy vlasů. Posilňuje a revitalizuje vlasy REVALID proteinový šampon je speciálně…

185
Kosmetika

Revalid Regrowth Serum s klinicky prověřenou aktivní složku Redensyl® pomáhá zastavit vypadávání vlasů a obnovuje jejich růst.…

549
Kosmetika

Léčivý přípravek Revalid má příznivý vliv na růst a posílení vlasů a…

599 599
Registrovaný léčivý přípravek

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Tělové oleje: Jak je správně používat, aby pokožce prospěly?

Nejenom v zimě chceme mít hebkou a hydratovanou pokožku, k čemuž právě skvěle slouží tělové krémy. Určitě jste si ale také všimly, že v posledních letech zažívají v tomto směru obrovský boom i tělové oleje a já osobně na pár z nich nedám dopustit – ba dokonce jsem je zařadila do žebříčku svých top produktů.

Více...

Mějte akné pod kontrolou

Ať je to, jak je to, pupínky na obličeji nás nepotěší v žádném věku. Také znáte situaci, kdy se zákonitě vytvoří v tu nejméně vhodnou dobu? Hlavní příčinou vzniku akné je nadměrná tvorba kožního mazu. Právě nadměrná tvorba kožního mazu vede k promaštění pokožky a následnému ucpání pórů.

Více...