Jak správně pečovat o řasy? Důležité je odličování i výživa

Nejenom vlasy, ale také řasy jsou chloubou každé ženy. Některým však v tomhle směru příroda příliš nepřála a od toho je tu právě možnost umělých řas. Bohužel situace, která u nás panuje, nám však nedovoluje, abychom si této vymoženosti mohly i nadále užívat. Jak si tedy pomoci k hustým a dlouhým řasám?

Každá žena, která někdy vyzkoušela umělé řasy, může potvrdit, že po jejich sundání nebyly vlastní řasy v nejlepším stavu. Většinou jsou oslabené a velmi jemné, což pro nositelky umělých řas je velký nezvyk, kterému momentálně musí čelit. Zároveň při nošení roušek jsou oči jedinou částí našeho obličeje, která je na odiv. Jak tedy navrátit řasám jejich krásu a vypěstovat si zdravé řasy?

Odličování neodbývejte

Při odličování bychom se neměly zaměřovat pouze na naši pleť, stejně důkladně bychom měly odličovat i řasy a oční okolí. Nános make-upu a zbytky řasenky mohou řasy oslabovat a být příčinou jejich vypadávání. V tomto případě volte produkty určené pro oči a oční okolí. Odličovací produkty na oči mají šetrnější složení a obsahují složky, které řasy vyživují.

Není řasenka jako řasenka

Volba řasenky při péči o řasy je také velmi důležitým krokem. Ze své kosmetické taštičky nezapomeňte vyhodit všechny staré a prošlé oční stíny a řasenky a při koupi nových produktů se zaměřte na složení a nekupujte první, který vám padne do oka. Řasenka Sexy Booster VaVaVoom od Physicians Formula obsahuje včelí vosk, karnaubský vosk, kakaový prášek, glycerin, panthenol a vitamin E. Zároveň je pro citlivé oči a je vhodná i pro nositelky kontaktních čoček. Skvělou volbou je i posilující řasenka Long 4 Lashes Mascara, která obsahuje biotin a kyselinu hyaluronovou.

Zbytečně řasy nezatěžujte

Především v této době, kdy trávíme většinu času doma, můžeme chodit nenalíčené. Díky tomu si odpočine nejenom naše pleť, ale také řasy. Důležitým faktorem, který se na kvalitě řas podílí, je i strava. Vynechejte tedy ze svého jídelníčku tučná a mastná jídla. Naopak do svého stravovací plánu zařaďte dostatek ovoce a zeleniny a dodržujte pitný režim.

Výživa je důležitá

U oslabených řasou je výživa nesmírně důležitá. Můžete zvolit produkt na oční okolí, který zároveň vyživuje i řasy. Tím je Vichy Liftactiv Sérum, které působí proti vráskám a posiluje i řasy. Toto oční sérum je obohaceno o aktivní látku Rhamnosa, která viditelně zlepšuje vzhled pleti v oblasti očí.  Sérum také slouží k posílení řas a podpoře jejich růstu. 

Vyzkoušet můžete však i sérum, které je určeno pouze na řasy. Eveline ReveLASH sérum na řasy díky aktivním látkám podporuje růst řas. Sérum obsahuje biotynol tripeptyd, který intenzivně vyživuje řasy tak, aby byly pevné a hebké. Extrakt z marhaníku granátového řasy hluboce zvlhčuje a obnovuje a chrání jejich barvu. Tohle koncentrované sérum je vhodné při problémech s řídkými a vypadávajícími řasami. Navíc i tento produkt mohou používat nositelky kontaktních čoček.

Oční sérum Liftactiv od Vichy nabízí dvojí účinek: působí proti vráskám a posiluje řasy. Přípravek obsahuje Rhamnosu, ceramidy a…

779
Kosmetika

Buďte hvězdou s vábivým pohledem, kterému nikdo neodolá! Řasenka VaVaVoom úžasně natočí řasy, prodlouží a dodá jim smyslný objem.…

279
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Kosmetika Nuxe přichází s novou organickou řadou: Seznamte se s NUXE BIO, produkty šetrnými k přírodě i k vaší pokožce

Francouzská přírodní kosmetika Nuxe právě přichází s novou prémiovou organickou řadou. Tato francouzská značka je známá svými smyslnými vůněmi, o které ani v této řadě nepřijdete. Zároveň však při zpracování svých produktů respektuje přírodu a všechny produkty jsou v recyklovatelných obalech.

Více...

Jak chránit děti před sluníčkem?

Příchod léta a horkých letních dnů donutí téměř každého zamyslet se nad nutností opalovacích přípravků, o to víc, pokud jste rodiče. Jak zajistit, aby byly děti dostatečně chráněny a zamezilo se nežádoucím účinkům slunečního záření?

Více...