Jak správně pečovat o nohy v zimě? Přinášíme vám 3 základní pravidla, jak na to

V letních měsících je péče o nohy a chodidla pro nás samozřejmostí, ale jak je to v zimě? Na tuto partii se v zimních měsících příliš nezaměřujeme, což je ovšem velká škoda. Svým nohám bychom přitom měli věnovat stejnou péči v jakoukoli roční dobu.

Proč je péče o nohy natolik důležitá?

Člověk každý den ujde přibližně 4000 kroků, někteří z nás dokonce až 10 000 kroků, a tak si spočítejte, kolik máme v nohách za celý svůj život – přesto péči o nohy nepřikládáme velkou váhu a více se zaměřujeme na jiné části našeho těla. O své nohy se začínáme starat až ve chvíli, kdy se dostaví letní teploty a my můžeme vytáhnout boty s otevřenou špičkou. Věděli jste však, že naše nohy potřebují celoroční péči, a především teď v zimě jsou namáhané ještě více?

Nohy jsou po celý den uzavřené v ponožkách či punčochách a v teplé obuvi, což může mít za následek zvýšené pocení. Během dne mohou naše nohy také promoknout kvůli dešti, blátu nebo sněhu. A všichni víme, co mokrá pokožka a vlhké prostředí dokážou. Proto vám přináším 3 základní pravidla, jak byste se o své nohy měli po celý rok starat:

První pravidlo: Hygiena

Hygienu u nohou provádějte každý den, tak stejně jako je tomu u intimní nebo zubní hygieny. Hygiena je jednoduše základ. Na nohy používejte nejlépe antibakteriální mýdlo, které poté důkladně opláchněte a nohy i meziprstí osušte.

Druhé pravidlo: Vhodný krém

Není krém jako krém a v tomto případě se vám vyplatí zakoupit krém určený přímo na tuto partii. Skvělou volbou jsou přípravky od značky Eucerin, přičemž můžete vyzkoušet buďto krém anebo lehkou pěnu. Eucerin UreaRepair PLUS krém na nohy je určen ke každodenní péči o velmi suchou a namáhanou pokožku nohou. Používání krému navrací vysušené pokožce hydrataci a zmírňuje nepříjemné projevy, jako je svědění a napětí, které suchou pokožku provázejí. Je také vhodný k péči o pokožku se sklonem ke xeróze, lupénce a o pokožku diabetiků.

Eucerin UreaRepair PLUS pěna na nohy přináší hrubé a suché pokožce chodidel intenzivní hydrataci pro okamžitou úlevu. Podporuje regeneraci pokožky, a napomáhá redukovat otlaky, mozoly a její hrubost. Pěnová konzistence se snadno nanáší a rychle vstřebává, nezanechává tak po použití lepivý či mastný pocit.

Třetí pravidlo: Kvalitní obuv a ponožky

Nevhodná obuv vám může způsobit otlaky, mozoly či jiné nepříjemné stavy, proto svou obuv, ve které trávíte značnou část dne, vybírejte opravdu pečlivě. U ponožek dbejte na to, aby byly z bavlny či jiných přírodních materiálů a těm syntetických se raději vyhněte.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Test řasenek Physicians Formula. Která z nich vám vykouzlí ten nejhezčí look na valentýnskou večeři?

Dlouhé a husté řasy jsou snem každé z nás. Najít však vhodnou řasenku, která nebude naše řasy slepovat a nebude se ani drolit, je někdy pěkný oříšek. Proto jsem se rozhodla za vás vyzkoušet řasenky od značky Physicians Formula a zhodnotit, která z nich dokáže vykouzlit ten nejhezčí pohled.

Více...

Novoroční předsevzetí v péči o pleť. Na co byste od nového roku neměli zapomínat?

Novoroční předsevzetí je pro mnoho z nás taková pomyslná startovní čára, od které se můžeme odrazit a začít dělat věci jinak anebo se pustit rovnou do věcí nových. Jestliže jste si slíbili, že se od tohoto roku začnete o sebe a svou pleť důkladně starat, máme pro vás pár tipů, jak začít a na co rozhodně nezapomenout.

Více...