Jak se zbavit černých teček? Vyzkoušejte tyto 3 triky

Černé tečky, které se objevují především na nose, nás dokážou pěkně potrápit. Nejenom, že esteticky nevypadají hezky, ale může být s nimi problém. Jak můžeme tedy účinně s černými tečkami bojovat?

Ucpané póry na nose i kolem něj – věčný problém, který řeší především majitelky mastné a smíšené pleti. Boj s černými tečkami se může zdát jako běh na dlouhou trať, ovšem se správnou péčí nad nimi dokážete zvítězit.

Pleť pravidelně čistěte

Pravidlo, které platí u každého typu pletu a u té mastné dvojnásob. Během dne se na pokožce zachytí nečistoty a pravidelné čištění tak napomáhá regulovat kožní maz. Svou pleť byste měli čistit minimálně dvakrát denně – vždy ráno a večer. Nezapomínejte svou pokožku vyčistit i po každém náročnějším cvičení.

Pro důkladné vyčištění pleti volte Uriage Hyséac Čisticí gel na smíšenou až mastnou pleť, který šetrně odstraňuje nečistoty a přebytek kožního mazu. Po jeho aplikaci je pleť rozjasněná a svěží. Pokud máte v oblibě olejové přípravky, můžete sáhnout po Uriage Hyséac Čisticím oleji. Ten je určený pro smíšenou až mastnou pleť se sklonem k akné. Šetrně čistí pleť, uvolňuje ucpané póry a redukuje nadbytečný maz.

Pro rychlé dočištění, anebo pro čištění pleti po cvičení, vyzkoušejte Uriage Hyséac Čisticí tonikum, které naneste na vatový tamponek.

Používejte slupovací pleťovou masku

Velkými pomocníky při odstraňování černých teček vám budou slupovací pleťové masky, které dokážou z pleti „vytáhnout“ nečistoty a zajistit viditelně čistější a  svěží pleť. Uriage Hyséac Čisticí slupovací maska s kaolinem a zinkem je určena pro mastnou pleť se sklonem k akné. Hloubkově ji čistí, viditelně stahuje póry, absorbuje nadbytečný maz a dlouhodobě zmatňuje povrch pleti.

Zařaďte peeling obličeje

Pokožka těla i pleti prochází neustálým procesem. Aby nedošlo ke zbytečnému ucpávání pórů, je vhodné odumřelé buňky z pokožky odstranit – a to právě za pomoci peelingu, u kterého rozlišujeme tři typy:

  • Mechanický peeling – jde o peelingy, které se běžně prodávají v lékárnách i drogériích. Mechanické peelingy mohou obsahovat větší kousky soli, cukru nebo drcených semínek a hodí se spíše na pokožku těla. Pro pleť vybírejte peelingy, které jsou jemnější a jsou určené přímo na pleť.
  • Chemický peeling – je založený na nanášení ovocných kyselin na obličej a dekolt. Tento typ peelingu si nikdy nedělejte sami doma, ale svěřte se do rukou odborníka. Chemický peeling pomáhá při redukci vrásek a napomáhá při nežádoucí pigmentaci. Nejvhodnější je na podzim a v zimě.
  • Enzymatický peeling – poslední typ peelingu se hodí především pro velmi citlivou pleť. Využívá ovocné enzymy a je velmi šetrný. Nenarušuje vrchní vrstvu kůže, jen stimuluje její přirozený proces.

TIP: K čištění pleti můžete také použít ultrazvukovou špachtli, která funguje na principu velmi jemných vysokofrekvenčních vibrací. Ty napomáhají k odstranění nečistot a kosmetickým přípravkům umožňují se lépe vstřebat do hlubších vrstev pokožky. S ultrazvukovou špachtlí se můžete setkat při kosmetickém ošetření u kosmetičky, anebo si ji můžete sami zakoupit. 

Černé tečky nikdy nevymačkávejte

I když je to pro mnoho z nás lákává představa, sednout si k zrcadlu a zbavit se jedné černé tečky za druhou, na tohle raději zapomeňte. Vymačkáváním si můžete nepříjemně podráždit pleť. Raději do své péče jednou za měsíc zahrňte návštěvu kosmetičky, která vám s odstraněním černých teček pomůže.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Intimní hygiena: Vše, na co jste se bály zeptat

Ačkoliv jsme se o intimní hygieně na našem blogu zmiňovali již několikrát, čas od času je dobré si opět připomenout, jak důležitá je. V předešlých článcích jsme se podívali na to, jaké nejčastější chyby děláme, jaké přípravky nejlépe používat nebo také na její zásady.

Více...

Dejte lupům sbohem. 4 kroky, jak se jich účinně zbavit

Trápí vás lupy a boj s nimi už téměř vzdáváte? Nezoufejte, v pár krocích vám v dnešním článku poradíme, jak se jich účinně a jednou pro vždy zbavit. Pomohou vám nejenom kvalitní přípravky, ale také správná péče o pokožku hlavy.

Více...