Jak se správně odlíčit: Krok, který není radno podceňovat

I když mnoho žen odlíčení nepřikládá velkou váhu, právě tento krok je v cestě za krásnou a  svěží pletí velmi důležitý. Odstraňování make-upu i následné čištění má svá pravidla a při jejich nedodržení vám to může pleť začít vracet. Třeba v podobě vzniku předčasných vrásek či nežádoucích pupínků. Jak tedy při odlíčení pleti postupovat?

1. krok – Umyjte si ruce

Než se pustíte do samotného odličování, nezapomínejte na mytí rukou. Ruce si vždy umyjte mýdlem a důkladně je opláchněte – na rukou se mohou držet nečistoty a bakterie, které byste si přenesli na obličej. Až poté se vrhněte na odličování.

2. krok – Odlíčení začínejte u očí

Ať už k odlíčení používáte vatové tamponky, vlhčené ubrousky či odličovací oleje, vždy začínejte u očí. Ptáte se proč? Oční okolí je velmi jemné a citlivé, proto vždy sáhněte po přípravcích, které jsou přímo určené k odlíčení očí a řas. Až poté se zaměřte na ostatní části obličeje.

TIP: Při odličování očí a řas vatovým tamponkem nechte tamponek společně s odličovacím přípravkem na očích působit pár sekund. Až poté jemnými pohyby řasenku setřete ve směru růstu řas. Oční stíny odličujte vždy od středu oka ven.

 3. krok – Odličovací přípravek vybírejte pečlivě

Po odlíčení očí přichází na řadu odlíčení zbytku obličeje. V lékárnách i drogériích najdete nepřeberné množství odličovacích přípravků. Který ale vybrat? Mezi mé favority již dlouhodobě patří Micelární vody od značky Nuance, které jsou určené jak pro citlivou pleť, tak také pro všechny typy pleti.

Nuance Micelární vody jemně a zároveň hloubkově čistí pleť a šetrně odlíčí tvář, oční partie i rty. Obsahují rostlinné extrakty v nejvyšším stupni koncentrace a čistoty. Multiaktivní micelární vody navíc obsahuje alantoin, který podporuje hydrataci pokožky, zklidňuje podráždění a spolu s výtažkem z papáji přispívají k obnově pleti.

4. krok – K pleti se chovejte jemně

Při odličování pleť nikdy nedrhněte, ale jemnými tahy ji odličujte od středu do stran. Nezapomínejte také na odlíčení krku a dekoltu. Během celého procesu buďte také velmi důkladní a nic neuspěchejte. Odlíčení a čištění pleti je základem pro krásnou pleť, proto tento krok nikdy nepodceňujte a především nevynechávejte.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Proč je hydratace těla i pleti tak důležitá? Jen pitný režim nestačí

Ať už máme problematickou, suchou či citlivou pleť, každá potřebuje hydrataci. Hydratovat bychom ji však měli ale také zevnitř. V dnešním článku si tedy ukážeme, proč je hydratace nejenom pleti, ale i těla tak důležitá.

Více...

Recenze na Collagen Drink: Jak si stál kolagen z lékárny Dr.Max?

Jen těžko byste hledali někoho, kdo ještě nevyzkoušel jakýkoliv kolagen. Jenže ne každý z nich splní to, co slibuje, a i já jsem se již několikrát napálila. Má poslední recenze na kolagen byla u vás velmi oblíbená, a proto jsem se rozhodla vyzkoušet další. Tentokrát se mi do rukou dostal doplněk stravy s kolagenem Dr.Max Collagen Drink, tak se pojďme podívat na to, jak si vedl.

Více...