Jak se projevuje stres? Může za horší kvalitu vlasů i akné

V posledních dnech je toho na nás příliš a jen těžko se dokážeme vyhnout stresu a stresovým situacím. Stres neovlivňuje jen naši psychiku, neblaze se podepisuje i na naší pleti a vlasech. 

Stres je reakcí organismu na nějakou mimořádnou zátěžovou situaci a každá z nás na tuto situaci reaguje individuálně. Tak či onak, dlouhodobý stres, kterému jsme vystaveny, může ublížit nejenom naší psychice, ale také našemu tělu. Příznaky, které stres vyvolává, mohou být různé a my se dnes společně podíváme na ty, které nás ženy trápí nejvíce a jak si můžeme od těchto problémů pomoci.

Akné

Snad každé ženě se alespoň jednou stalo, že ji před důležitým dnem na obličeji vyskákaly nežádoucí pupínky. Když jsme totiž vystaveny stresu, hladina kortizolu se zvyšuje, což vede ke zvýšené tvorbě kožního mazu a mastnější pleti. Pokud tedy na sobě pozorujete více se mastící pleť a zvýšenou tvorbu větších či menších pupínků, vyzkoušejte Uriage Hyséac Čisticí gel na smíšenou až mastnou pleť, který šetrně odstraňuje nečistoty a přebytek kožního mazu. Doplnit jej můžete o Uriage Hyséac 3-Regul - jedná se o globální přípravek, který odstraňuje nedokonalosti, jako jsou černé pupínky, komedony a lesk pleti.

Růžovka neboli rosacea

Růžovka se projevuje zarudnutím pokožky. O tom, co přesně rosacea je a jak se projevuje, jsem se rozepsala v předešlém článku. Věděly jste ale, že se na vzniku růžovky může podílet i stres? Pokud je to i váš případ, na e-shopu Dr.Max najdete řadu Roséliane od značky Uriage. Produkty z této řady jsou přímo určeny pro citlivou pleť se sklonem k zčervenání. Jako první pomoc vám mohu doporučit zklidňující krém z této řady, který zklidňuje pocit přehřívání a pnutí pleti, zároveň i redukuje její zčervenání.

Citlivá pokožka se sklonem k atopii 

Stres se bohužel může projevit i nepříjemným pnutím pokožky. Naše pokožka je na psychické změny velmi citlivá, což znamená, že pokud zažíváme krátkodobý či dlouhodobý stres, na pokožce se mohou objevit nepříjemné změny, které je potřeba řešit. Můžete vyzkoušet Uriage Zklidňující mycí olej pro velmi suchou až atopickou pokožku, který díky svému složení pokožku čistí a zároveň i hydratuje, zklidňuje a chrání. Péči o suchou až atopickou pokožku můžete doplnit i o Uriage Xémose Emolienční tělové mléko, které pokožku zklidňuje a hydratuje.

Horší stav vlasů

Stres však neovlivňuje jen kvalitu naší pleti a pokožky, ale poškozuje také kvalitu našich vlasů. Za horším stavem vlasů mohou být hormonální změny vyvolané stresem. Vlasy se mohou také nadměrně mastit a ztratit svůj lesk. Všechny tyto změny jsou velmi nepříjemné, ne nadarmo se totiž říká, že vlasy jsou korunou naší krásy. Jestliže jste tedy změny na vašich vlasech zaznamenaly, pomoci by vám mohl Eucerin Dermocapillaire Šampon proti vypadávání vlasů. Jedná se o ideální šampon pro velmi citlivou pokožku, který podporuje jejich růst a navrací přirozený lesk.

Ať už se na vás dlouhodobý stres projevuje jakkoliv, jakékoliv změny byste měly vždy konzultovat se svým lékařem, který vám poradí, jak dále postupovat. 

Ideální šampon na velmi citlivou a alergickou pokožku hlavy (alergiků, ekzematiků...). Je vhodný i…

369
Kosmetika

Šetrně odstraňuje nečistoty a přebytek kožního mazu. Příjemná textura a jemná parfemace z něj činí ideální produkt k dennímu…

369
Kosmetika

ROSÉLIANE KRÉM přináší komplexní a jedinečné řešení v péči o citlivou pleť se sklonem k zčervenání. Díky unikátnímu spojení…

499
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Akné jako problém teenagerů: Začněte dodržovat tyto tři kroky

Produkce mazu v oblasti obličeje, hrudníku či zad bývá v období puberty výrazně vyšší. Nevzhledné pupínky a akné se tak v tomto období většinou nevyhnou nikomu z nás a u některých bohužel přetrvávají až do dospělosti. Většina teenagerů není na tohle období dostatečně připravená a když se objeví první známky akné, cítí se bezradně. Dodržování následujících kroků však může značně pomoci.

Více...

Mějte stárnutí pokožky pod kontrolou. Vsaďte na kvalitní produkty

Stárnutí pokožky a tvorba vrásek je přirozený proces, který k životu jednoduše patří. Pokud ale o pokožku správně pečujeme, tvorbu vrásek dokážeme účinně zpomalit.  Základem je dodat pleti vše potřebné v podobě kvalitních přípravků.

Více...