Jak pečovat o zralou pleť? Není to žádná věda

Jak se říká, čas je neúprosný a s přibývajícími svíčkami na dortu nám bohužel přibývají i vrásky. Pleť najednou ztrácí svou vitalitu, není tolik vypnutá a slovíčko hydratace jí nic neříká. Ať bychom se snažily sebevíc, známky stárnutí jednoduše zastavit nejdou. Jdou pouze zmírnit, avšak jedině tou správnou péčí. 

Někteří tvrdí, že důležitým milníkem v životě ženy je padesátka, někteří zase věří tomu, že již ve třiceti by se žena o svou pleť měla dostatečně starat a nenechat nic náhodě. Ať tak či onak, naše pokožka začíná stárnout přibližně od 25. roku, kdy pomalu ale jistě ztrácí svou pružnost, ztenčuje se a její schopnost zadržovat vodu již dávno není taková, jaká bývala. A právě z těchto důvodů bychom péči o zralou pleť neměly podceňovat a vsadit na kvalitní kosmetiku, která je pro tento typ pleti přímo určená.

 

Čistá pleť je základ

V cestě za krásnou a vyživenou pletí jsou nejdůležitější dva kroky – správné odličování a čištění pleti. Pokud by vaše pleť nebyla dostatečně čistá, použití jakéhokoliv kosmetického přípravku by vám bylo k ničemu. Pamatujte také na to, že odličování by vaši pleť nemělo vysušovat, ale naopak. Volte tedy takové kosmetické produkty pro zralou pleť, které obsahují hydratační složky. O tom, jak správně byste svou pleť měly čistit, se můžete dočíst v jednom z našich článků.

 

Nezapomínejte na peeling

Spousta žen se záměrně peelingové péči vyhýbá. Nejspíš mají dojem, že čím více svou pleť obrušují, tím více budou vrásky viditelné. Jenže ono je tomu právě naopak. Buňky v naší horní vrstvě pokožky neustále rohovatí a posléze odumírají, a právě tyto odumřelé částečky je nutné jednou či dvakrát do týdne pomocí peelingu odstranit. V tomto případě vám může být dobrým pomocníkem noční peeling od značky Uriage z řady Age Protect. Ten vaši pleť okysličí, rozjasní a omezí vznik pigmentových skvrn.

Uriage Age Protect

 

Výběr produktů nenechávejte náhodě

V každé lékárně či drogérii najdeme nespočet kosmetiky pro stárnoucí pleť, zvolit ale ty správné produkty může být někdy pěkný oříšek. Jestliže i vy se tedy řadíte mezi ženy se zralejší pletí a při výběrů produktů tápete, můžete vyzkoušet kosmetické produkty již zmíněné značky Uriage z řady Age Protect.

Zde najdete několik hydratačních krémů pro zralou pleť, jak denní, tak i noční, krém na oční kontury a v neposlední řadě intenzivní sérum, které obsahuje dvojnásobnou koncentraci aktivních látek. Všechny produkty z řady Age Protect obsahují ochranu proti modrému světlu. To produkují LED a digitální obrazovky, do kterých se většina z nás dívá i několik hodin denně, což má na naši pleť i tělo nežádoucí účinky.

 

Vliv modrého světla na naše tělo

Vlivu modrého světla jen těžko unikneme a není radno jej podceňovat. Modré světlo nás ve své podstatě doprovází celý den – září na nás z monitorů, televizí, mobilních telefonů, a dokonce i ze žárovek. Je zkrátka všude kolem nás, což má za následek, že začínáme mít problémy se spánkem. Jak je to možné? Vysvětlení je jednoduché – naše tělo, díky hormonu melatonin, je nastaveno na 24hodinový cyklus, během kterého se mění den a noc. A právě modré světlo tento cyklus, především večer, narušuje. Pokud tedy i vás trápí problémy se spánkem, do místností, kde trávíte večer nejvíce času, nainstalujte žárovky s teplým bílým světlem a snažte se vyhnout televizi i obrazovkám.

Modré světlo způsobuje problémy se spánkem

 

Kromě nespavosti má modré světlo neblahé účinky i na naši pleť. Je obecně známo, že modré světlo proniká do naší pokožky hlouběji než UV záření, kde ničí tak důležitý kolagen elastin, což urychluje stárnutí pleti. Dají se škody, které modré světlo napáchalo, ještě napravit? To se dozvíte v našem článku.

Moje malá rada na závěr? Nedělejte si z vrásek vrásky, těm stejně nikdo neuteče. Mějte se rády takové, jaké jste a mějte po ruce vždy malé kosmetické pomocníky.

Akce - 13%

Inovace Uriage - ochrana proti modrému světlu. ŠKODLIVÉ UMĚLÉ SVĚTLO produkují LED a digitální obrazovky. Člověk stráví v průměru…

699 799
Kosmetika
Akce - 13%

Inovace Uriage - ochrana proti modrému světlu. ŠKODLIVÉ UMĚLÉ SVĚTLO produkují LED a digit…

649 749
Kosmetika
Akce - 12%

Inovace Uriage - ochrana proti modrému světlu. Multifunkční intenzivní sérum je vysoce koncentrovan…

749 849
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Dekorativní kosmetika Physicians Formula: Když se snoubí krása a zdraví

Když se řekne Physicians Formula, jen málokterá z vás tuto značku zná. Tato dekorativní kosmetika je totiž bohužel více známá ve své domovině, ale naštěstí pro všechny, které stejně jako já po výrobcích této značky tajně pokukovaly na zahraničních webech, mám skvělou novinku –  od března tohoto roku je k dostání na vybraných lékárnách a nově ji lze objednat i na e-shopu Dr.Max.

Více...

Testuji produkty na problematickou pleť: Co mi nejvíce pomohlo?

Problematická pleť ve formě akné, pupínků či černých teček se bohužel za život nevyhnula žádné z nás. Ty šťastnější si tohle nepříjemné období odbyly již v pubertě a v dospělosti se tak mohly pyšnit bezchybnou pletí. To však není můj případ, protože mé setkání s problematickou pletí mělo úplně opačný průběh.

Více...