Jak pečovat o pokožku po opalování?

Léto máme v plném proudu. Ať už vystavujete své tělo sluníčku u nás, nebo jste se vydali do exotičtějších krajin, je důležité se chránit přípravky s dostatečným SPF. Vystavovat pokožku slunění bez nanesení opalovacích přípravků je riskantní. Kromě bolestivého spálení se také zvyšuje riziko vzniku rakoviny kůže. Neméně důležitým tématem je regenerace pokožky po opalování. Pokožku sluneční paprsky velmi vysilují, zároveň pokožka ztrácí svou hydrataci a je náchylnější k podráždění.

Krátkovlnné UV záření, které působí během opalování na kožní buňky, vyvolává tvorbu vysoce reaktivních volných radikálů a ty je následně poškozují. Čím je poškození závažnější, tím je větší riziko vzniku vrásek, chronických poškození až po rakovinu kůže. Proto je potřeba dbát nejen na správné opalovací přípravky, ale také na přípravky po opalování, které většinou obsahují antioxidační látky, které posilují vlastní ochranný systém pokožky proti volným radikálům. Dále obsahují látky se zklidňujícím a hydratačním účinkem, aby opálená pokožka byla namáhaná co nejméně.

Produkty volíme ve formě mléka nebo gelů. Gely většinou poskytnou i příjemný chladivý efekt. Aby péče byla komplexní, doporučujeme používat i jemné mycí oleje do sprchy, které pokožku zklidní a vyživí.

Spálení je nejčastější forma podráždění pokožky v důsledku působení slunečního záření a jeho hlavní příčinou je působení UVB záření. Typickými příznaky je zarudlá a bolestivá kůže s tvořícími se puchýři. Někdy se tyto příznaky neobjeví okamžitě - může uplynout až pět hodin od pobytu na slunci než se spálení kůže projeví. Spálení bychom se měli ideálně vyvarovat, a to používáním ochranných opalovacích přípravků a vyhýbáním se přímému intenzivnímu slunci. Péče o sluneční spálení spočívá v chlazení kůže, aby se předešlo bolesti a zánětu. Je možné na postižená místa přikládat studené obklady a používat speciální přípravky po opalování, které chladí a zklidňují pokožku.

Můžeme použít také pěny nebo mlhy s obsahem regeneračně působícího panthenolu, díky možnosti bezdotykové aplikace se snadno nanáší. Doporučuji Uriage osvěžující sprej po opalování, který má nezaměnitelnou vůni připomínající letní dny. Je možné jej zakoupit i ve formě balzámu. Pokud byste přece jen raději volili produkt ve formě pěny, tak potom mohu doporučit Dr.Max Panthenol spray s obsahem 10% Panthenolu pro rychlé a intenzivní zklidnění pokožky. Za zmínku rozhodně stojí i Equilibria After Sun, což je šetrné mléko po opalovaní s obsahem hydratačních a zvláčňujících látek a extraktu z mořské „zlaté“ řasy Laminaria ochroleuca, která napomáhá zklidnit podrážděnou pokožku a přispívá ke zpomalení stárnutí pokožky. 

Panthenolová zklidňující pěna s 10 g D-panthenolu na 100 g. Pěna má mírně chladivý…

139
Kosmetika

Jemně vonící zklidňující sprej poskytuje okamžitý pocit svěžesti a zklidňuje pokožku podrážděnou sluncem. Udržuje opálení pokožky…

429
Kosmetika

Šetrné mléko po opalovaní s obsahem hydratačních a zvláčňujících látek, extraktu z řasy Laminaria ochroleuca, pantenolu a…

149
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Akné jako problém teenagerů: Začněte dodržovat tyto tři kroky

Produkce mazu v oblasti obličeje, hrudníku či zad bývá v období puberty výrazně vyšší. Nevzhledné pupínky a akné se tak v tomto období většinou nevyhnou nikomu z nás a u některých bohužel přetrvávají až do dospělosti. Většina teenagerů není na tohle období dostatečně připravená a když se objeví první známky akné, cítí se bezradně. Dodržování následujících kroků však může značně pomoci.

Více...

Mějte stárnutí pokožky pod kontrolou. Vsaďte na kvalitní produkty

Stárnutí pokožky a tvorba vrásek je přirozený proces, který k životu jednoduše patří. Pokud ale o pokožku správně pečujeme, tvorbu vrásek dokážeme účinně zpomalit.  Základem je dodat pleti vše potřebné v podobě kvalitních přípravků.

Více...