Jak pečovat o pokožku po opalování?

Léto máme v plném proudu. Ať už vystavujete své tělo sluníčku u nás, nebo jste se vydali do exotičtějších krajin, je důležité se chránit přípravky s dostatečným SPF. Vystavovat pokožku slunění bez nanesení opalovacích přípravků je riskantní. Kromě bolestivého spálení se také zvyšuje riziko vzniku rakoviny kůže. Neméně důležitým tématem je regenerace pokožky po opalování. Pokožku sluneční paprsky velmi vysilují, zároveň pokožka ztrácí svou hydrataci a je náchylnější k podráždění.

Krátkovlnné UV záření, které působí během opalování na kožní buňky, vyvolává tvorbu vysoce reaktivních volných radikálů a ty je následně poškozují. Čím je poškození závažnější, tím je větší riziko vzniku vrásek, chronických poškození až po rakovinu kůže. Proto je potřeba dbát nejen na správné opalovací přípravky, ale také na přípravky po opalování, které většinou obsahují antioxidační látky, které posilují vlastní ochranný systém pokožky proti volným radikálům. Dále obsahují látky se zklidňujícím a hydratačním účinkem, aby opálená pokožka byla namáhaná co nejméně.

Produkty volíme ve formě mléka nebo gelů. Gely většinou poskytnou i příjemný chladivý efekt. Aby péče byla komplexní, doporučujeme používat i jemné mycí oleje do sprchy, které pokožku zklidní a vyživí.

Spálení je nejčastější forma podráždění pokožky v důsledku působení slunečního záření a jeho hlavní příčinou je působení UVB záření. Typickými příznaky je zarudlá a bolestivá kůže s tvořícími se puchýři. Někdy se tyto příznaky neobjeví okamžitě - může uplynout až pět hodin od pobytu na slunci než se spálení kůže projeví. Spálení bychom se měli ideálně vyvarovat, a to používáním ochranných opalovacích přípravků a vyhýbáním se přímému intenzivnímu slunci. Péče o sluneční spálení spočívá v chlazení kůže, aby se předešlo bolesti a zánětu. Je možné na postižená místa přikládat studené obklady a používat speciální přípravky po opalování, které chladí a zklidňují pokožku.

Můžeme použít také pěny nebo mlhy s obsahem regeneračně působícího panthenolu, díky možnosti bezdotykové aplikace se snadno nanáší. Doporučuji Uriage osvěžující sprej po opalování, který má nezaměnitelnou vůni připomínající letní dny. Je možné jej zakoupit i ve formě balzámu. Pokud byste přece jen raději volili produkt ve formě pěny, tak potom mohu doporučit Dr.Max Panthenol spray s obsahem 10% Panthenolu pro rychlé a intenzivní zklidnění pokožky. Za zmínku rozhodně stojí i Equilibria After Sun, což je šetrné mléko po opalovaní s obsahem hydratačních a zvláčňujících látek a extraktu z mořské „zlaté“ řasy Laminaria ochroleuca, která napomáhá zklidnit podrážděnou pokožku a přispívá ke zpomalení stárnutí pokožky. 

Šetrné mléko po opalovaní s obsahem hydratačních a zvláčňujících látek, extraktu z řasy Laminaria ochroleuca, pantenolu a…

149
Kosmetika

Panthenolová zklidňující pěna s 10 g D-panthenolu na 100 g. Pěna má mírně chladivý…

99 99
Kosmetika

Jemně vonící zklidňující sprej poskytuje okamžitý pocit svěžesti a zklidňuje pokožku podrážděnou sluncem. Udržuje opálení pokožky…

429
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Kosmetika Nuxe přichází s novou organickou řadou: Seznamte se s NUXE BIO, produkty šetrnými k přírodě i k vaší pokožce

Francouzská přírodní kosmetika Nuxe právě přichází s novou prémiovou organickou řadou. Tato francouzská značka je známá svými smyslnými vůněmi, o které ani v této řadě nepřijdete. Zároveň však při zpracování svých produktů respektuje přírodu a všechny produkty jsou v recyklovatelných obalech.

Více...

Jak chránit děti před sluníčkem?

Příchod léta a horkých letních dnů donutí téměř každého zamyslet se nad nutností opalovacích přípravků, o to víc, pokud jste rodiče. Jak zajistit, aby byly děti dostatečně chráněny a zamezilo se nežádoucím účinkům slunečního záření?

Více...