Jak na citlivou pleť? Důležitá je správná péče

Křehká a citlivá pleť trápí spoustu žen, které často ani neví, jak se o ni správně starat. V péči o citlivou pokožku je důležitá hydratace a ochrana před vnějšími vlivy. Jste i vy majitelkou citlivé pleti? Tak se pojďme společně podívat na to, co v péči o citlivou pleť dodržovat a jaké přípravky zvolit, aby vám vyhovovaly.

Existují čtyři základní typy pleti, a to normální, mastná, suchá a smíšená pleť. Když se však na typy pleti podíváme detailněji, zjistíme, že tu máme i citlivou neboli křehkou pleť. Tento typ pleti se vyznačuje oslabenou bariérovou funkcí kůže, což může přivodit nepříjemné pocity na kůži, časté zarudnutí či pálení a mohou se dokonce objevit i pupínku v důsledku podráždění. Jak byste se tedy měli o svou citlivou pleť starat, aby byla spokojená?

Chraňte ji před sluníčkem

Citlivou pleť se naučte především chránit. V tomto případě před vlivy počasí, jako je zima, vítr a především slunce. UV paprsky mohou způsobit začervenání a podráždění. Nejlepším způsobem, jak svou pokožku chránit, je pravidelná aplikace krému obsahující SPF ochranu a nošení pokrývky hlavy.

Parfémovaným přípravkům se vyhněte

Parfémy a parfemace, které se běžně objevují v kosmetických přípravcích, jsou sice příjemné, avšak pro citlivou pokožku značně nevhodné. Aby byla citlivá pokožka zklidněná, je nutné její ochrannou vrstvu obnovit, jedině tak může svou funkci vykonávat naplno. Přidané parfémy však kožní bariéru mohou opětovně narušit. Vybírejte tak přípravky, které žádnou parfemaci neobsahují.

Používejte zklidňující a obnovující přípravky

Citlivá pleť je velmi náročná, vaším hlavním úkolem v péči o křehkou pleť je najít takové přípravky, které ji zklidní a nebudou ji dráždit. Pokud jste stále nenašli ty pravé, skvělou volbou jsou přípravky Uriage Bariéderm CICA Daily. Doporučit mohu Uriage Bariéderm CICA Daily sérum pro podrážděnou pleť, které se zrodilo ze zkušeností v oblasti kožní bariéry a je ideálním přípravkem pro pleť vystavenou každodenním nepříznivým vlivům. Svěží a mimořádně tekutá neparfémovaná textura v lahvičce s pipetou poskytuje univerzální komplexní péči oslabené pleti.

Účinky séra můžete podpořit Uriage Bariéderm CICA Creme SPF 50 reparativní krémem na popraskanou pokožku, který přispívá k její ochraně a obnově s velmi vysokou ochranou před UVA+UVB zářením. Krém s obsahem mědi a zinku má hypoalergenní složení, a je tak vhodný právě pro ty, které trápí senzitivní pokožka.

Hledáte vhodný přípravek pro čištění pleti, po kterém byste necítili nepříjemné pnutí a začervenání? Uriage Bariéderm CICA Čisticí gel s obsahem mědi a zinku je vhodný na citlivou podrážděnou pokožku, která je náchylná k rozvoji infekce a projevům atopie. Čisticí gel pleť dokonale vyčistí bez známek vysušení, a zároveň pokožku i zklidní. Čisticí báze bez mýdla obsahuje pouze jemné povrchově aktivní látky, a zároveň je obohacena o hydratační a vyživující složky.

TIP: Při mytí a čištění obličeje nepoužívejte horkou vodu, která může být pro citlivou pleť příliš agresivní. Při těchto činnostech zvolte teplou či vlažnou vodu.

Kouření a alkoholu se raději vzdejte

O tom, jak škodlivé je kouření cigaret, není pochyb. Nejenomže nikotin a obsažené chemické látky v cigaretách ovlivňují naše tělo i orgány, vliv těchto látek se odráží i na naší pleti. Kromě předčasného stárnutí způsobuje kouření, přesněji cigaretový kouř, oxidační stres, který oslabuje kožní bariéru pokožky – na pleti se tak vytvoří „male trhlinky“, přes které negativní vlivy pronikají do pokožky a způsobují nejrůznější reakce. Zvýšená konzumace alkoholu zase vede k rozšíření cév, což může způsobit nepříjemné zarudnutí.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Proč je hydratace těla i pleti tak důležitá? Jen pitný režim nestačí

Ať už máme problematickou, suchou či citlivou pleť, každá potřebuje hydrataci. Hydratovat bychom ji však měli ale také zevnitř. V dnešním článku si tedy ukážeme, proč je hydratace nejenom pleti, ale i těla tak důležitá.

Více...

Recenze na Collagen Drink: Jak si stál kolagen z lékárny Dr.Max?

Jen těžko byste hledali někoho, kdo ještě nevyzkoušel jakýkoliv kolagen. Jenže ne každý z nich splní to, co slibuje, a i já jsem se již několikrát napálila. Má poslední recenze na kolagen byla u vás velmi oblíbená, a proto jsem se rozhodla vyzkoušet další. Tentokrát se mi do rukou dostal doplněk stravy s kolagenem Dr.Max Collagen Drink, tak se pojďme podívat na to, jak si vedl.

Více...