Jak mít krásné a dlouhé vlasy? Vyhněte se těmto chybám

Ne nadarmo se říká, že jsou vlasy korunou krásy a jen těžko bychom hledaly ženu, která by netoužila po krásných a zdravých vlasech. Jenže správná péče o naše kadeře netkví pouze v používání šamponu. Proto, aby naše vlasy rostly a byly zdravé, je zapotřebí přeci jen něco navíc.

Samozřejmě pokud si vlasy pravidelně odbarvujete a každý den je žehlíte či kulmujete, nemůžete očekávat, že vaše vlasy budou růst rychlostí blesku. Co když ale děláte pravý opak a vlasy stejně ne a ne povyrůst? Já sama jsem měla dlouhou dobu pocit, že se mi vlasy zasekly na jedné délce a ať jsem se snažila sebevíc, poporostly maximálně o cenťák, což pro mě bylo dost vysilující. Od přírody mám husté, jemné a lehce zvlněné vlasy, proto jsem si je od puberty den co den žehlila – však to znáte, dívky s vlnitými vlasy chtějí rovné a naopak. Postupem času jsem však pochopila, že čím víc vlasy žehlím, tím pomaleji rostou.

Odhodila jsem tedy žehličku i fén a rozhodla se, že se o své vlasy začnu konečně starat tak, jak si zaslouží a světe div se, první výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Šampon vybírejte pečlivě

Šampon vybírejte podle toho, jaký typ vlasů máte a poté koukejte i na složení. Obecně je známo, že bychom se raději měly vyhýbat šamponům, které obsahují sulfáty, silikony, parabeny a propylene glycol. Pokud si nejste jistá tím, jaký typ vlasů máte a ani nevíte, pro jaký šampon se rozhodnout, dermoporadkyně u Dr.Max vám velmi rády s výběrem pomohou i poradí. Ačkoliv mám vlasy celkem husté, jsou bohužel jemné, a tak mi ne každý šampon sedne. Proto jsem vsadila na jistotu a již delší dobu jsem věrná velmi jemnému šamponu značky Ducray, který vám mohu doporučit všemi deseti.

Kondicionér jako skvělý pomocník

Nejednou jsem se setkala s tím, že si ženy své vlasy pouze umyjí šamponem a tím jejich péče o ně skončí. Především u dlouhých vlasů je to ale velká chyba. Nejprve si tedy umyjte vlasy šamponem, po opláchnutí je zbavte vody a následně do délek, a především na konečky, naneste menší množství kondicionéru. Kondicionér nikdy nenanášejte k pokožce hlavy – mohlo by se vám totiž lehce stát, že po uschnutí budou vaše vlasy vypadat jako mastné.

První pomoc v podobě masky na vlasy

Že jste ještě nikdy masku na vlasy nevyzkoušely? To je ovšem další velká chyba. Já osobně masky na vlasy zbožňuji. Nejenom, že mi vlasy krásně vyživí, navíc je mám i lesklé a nádherně voní. Stejně jako u šamponů či kondicionérů, i v případě masek můžete vybírat ze širokého sortimentu a najít přesně tu, která bude vašim vlasům vyhovovat. Jelikož jsem velkým milovníkem manga a mangových vůní, nemohla jsem odolat a na své lehce vysušené vlasy aplikovala intenzivní výživnou masku s mangovým máslem od značky KLORANE. Maska na vlasy by se zpravidla měla aplikovat jedenkrát až dvakrát týdně.

Extra péče za pomoci arganového oleje

Pokud vám přijde, že jsou vaše vlasy především v tomto zimním období více lámavé a vysušené, zkuste na ně nanést určité množství arganového oleje. Buďto můžete olej aplikovat jen do délek, anebo na celé vlasy. Pokud máte možnost, nechte arganový olej působit přes noc. Díky svému složení budou vaše vlasy hydratované a pružné. Přeci jen se arganovému oleji říká „marocké zlato“ z nějakého důvodu.

Co se týče produktů, výběr je opravdu široký a na to své si přijde každá z nás. Dále také myslete na to, že není dobré chodit spát s úplně mokrými vlasy. Tím, že jsou vlasy mokré, jsou k lámání mnohem více náchylné. Nezapomínejte také na to, že byste své dlouhé vlasy měly rozčesávat kvalitním kartáčem, se kterým začnete nejprve od konečků a až úplně nakonec budete vlasy rozčesávat od kořínků dolů.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Tělové oleje: Jak je správně používat, aby pokožce prospěly?

Nejenom v zimě chceme mít hebkou a hydratovanou pokožku, k čemuž právě skvěle slouží tělové krémy. Určitě jste si ale také všimly, že v posledních letech zažívají v tomto směru obrovský boom i tělové oleje a já osobně na pár z nich nedám dopustit – ba dokonce jsem je zařadila do žebříčku svých top produktů.

Více...

Mějte akné pod kontrolou

Ať je to, jak je to, pupínky na obličeji nás nepotěší v žádném věku. Také znáte situaci, kdy se zákonitě vytvoří v tu nejméně vhodnou dobu? Hlavní příčinou vzniku akné je nadměrná tvorba kožního mazu. Právě nadměrná tvorba kožního mazu vede k promaštění pokožky a následnému ucpání pórů.

Více...