Jak dostat pleť po Vánocích zpátky do formy?

Cukroví, sladkosti, smažená a tučná jídla – to vše se může na naší pleti neblaze projevit. Jak tedy navrátit pleti po Vánocích ztracenou vitalitu a dodat jí vše, co potřebuje? Zvládnete to v pár krocích a za pomoci těch správných přípravků.

Vysaďte cukr a sladkosti

Během vánočních svátků naše tělo přijalo větší množství rafinovaných cukrů, ať už z cukroví nebo jiných sladkostí, které se na stavu naší pletí mohou podepsat víc, než byste čekali. Po Vánocích tedy nebude na škodu, když si od cukru a celkově sladkostí dáte na chvíli menší pauzu. Uvidíte, že se vám vaše tělo i pleť odvděčí.

Pomohou vám antioxidanty

Tučnější jídelníček, který jsme si během Vánoc dopřávali, bychom nyní měli vykompenzovat antioxidanty. Nejlepší formou, jak je doplnit, je konzumace ovoce a zeleniny, popřípadě pití kvalitního zeleného čaje. Antioxidanty přispívají k lepší regeneraci pleti, napomáhají proti vzniku vrásek a bojují proti pigmentovým skvrnám.

Do jídelníčku zařaďte vlákninu

Ne nadarmo se říká, že jsou střeva jako náš druhý mozek. Nevyvážená mikroflóra střev může vést k problémům s pletí. A aby tedy správně fungovaly, můžeme jim trochu pomoci – stačí, když do jídelníčku zařadíme vlákninu, která je také součástí ovoce a zeleniny. Najdeme jim však i v ovesných vločkách, celozrnných výrobcích či luštěninách.

Pleť dokonale hydratujte

Naše pleť bývá v zimních měsících vysušená a náchylnější k podráždění, proto je důležité pleť dostatečně hydratovat. Skvělými pomocníky vám tak budou přípravky z řady Hyaluron Active od značky Nuance.

Přípravky z řady Hyaluron Active HA 5 jsou nabité aktivními látkami, které působí proti vzniku vrásek, vyplňují pokožku, a především jí dodávají intenzivní hydrataci. A to díky obsahu pěti různých HA kyselin, přičemž každá z nich má jinou molekulární velikost. V celé řadě naleznete několik přípravků, které se navzájem doplňují a přináší tak komplexní péči.

TIP: Abyste pleť ještě více podpořili, vyzkoušejte i pleťové masky. Kterou vybrat? Na to jsme se zaměřili v našem minulém článku.

Namísto limonád vodu s citronem

O tom, že citron obsahuje vysoké množství vitaminu C, není pochyb. Proč tedy namísto sladkých limonád od nového roku nepít raději vodu s citronem, která je pro naše tělo zdravější? Vitamin C je nezbytný pro imunitní systém, přispívá k psychické pohodě, ke snížení míry únavy a v neposlední řadě napomáhá zlepšit stav unavené pleti. A to je přesně to, co po Vánocích potřebujeme!

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Intimní hygiena: Vše, na co jste se bály zeptat

Ačkoliv jsme se o intimní hygieně na našem blogu zmiňovali již několikrát, čas od času je dobré si opět připomenout, jak důležitá je. V předešlých článcích jsme se podívali na to, jaké nejčastější chyby děláme, jaké přípravky nejlépe používat nebo také na její zásady.

Více...

Dejte lupům sbohem. 4 kroky, jak se jich účinně zbavit

Trápí vás lupy a boj s nimi už téměř vzdáváte? Nezoufejte, v pár krocích vám v dnešním článku poradíme, jak se jich účinně a jednou pro vždy zbavit. Pomohou vám nejenom kvalitní přípravky, ale také správná péče o pokožku hlavy.

Více...