Jak čistit kosmetické štětce? Vyzkoušejte tyto fígle

Věděli jste, že čištění štětců by pro vás mělo být stejně důležité jako třeba čištění obličeje či umývání rukou? Na kosmetických štětcích ulpívají nečistoty, které bychom jednou za čas měli odstranit. Jenže jak šetrně štětce a jiné kosmetické pomůcky vyčistit, aby se nezničily a zachovaly si svou kvalitu?

Máte ve své kosmetické taštičce štětce a houbičky na líčení, které by už potřebovaly vyčistit, ale nevíte si rady, jak na to? Nezoufejte, čištění těchto kosmetických pomůcek je velmi jednoduché a zvládnete jej během chvilky. Pojďme se tedy společně podívat na to, co k čištění budete potřebovat a jak jej provést.

Sáhněte po dětském nebo přírodním šamponu

Alespoň jednou měsíčně napusťte do misky teplou (ne horkou) vodu a přidejte dětský nebo přírodní šampon. Štětec do této lázně ponořte tak, abyste nenamočili objímku, která drží štětiny pohromadě – štětiny by pak mohly vypadat. Štětec několikrát otáčejte, namáčejte a otírejte o stěnu nádoby, dokud nebudou všechna líčidla pryč. Tento postup opakujte u všech štětců, vždy však připravte novou lázeň.

A jak vyčistit kosmetické houbičky, kterými zapracováváte make-up nebo korektor? Houbičky či pěnové aplikátory namočte do této lázně a pomocí vašich rukou tyto pomůcky ždímejte a mněte. Po vyčištění nechte štětce i houbičky uschnout tak, že štětce vytvarujte do původního tvaru a nechte uschnout štětinami dolů.

TIP: Když už se pouštíte do čištění štětců, zkuste protřídit i vaši kosmetickou taštičku a vyhoďte přípravky, které máte otevřené již delší dobu a mohou být po datu spotřeby.

Štětce čistěte i po každém líčení

Důkladně umytí a čištění štětců postačí jen jednou za měsíc, avšak i po každém líčení byste měli své štětce lehce očistit, abyste si na svůj obličej nenanášeli společně s líčidly nežádoucí nečistoty a bakterie. K tomuto „rychločištění“ budete potřebovat pouze odličovací ubrousky a dezinfekci ve spreji.

Po líčení vezměte své štětce a za pomoci odličovacích ubrousků z nich odstraňte zbytky líčidel. Nikdy však za štětiny netahejte, spíše z nich nečistoty stírejte a poté je přestříkejte dezinfekcí.

TIP: Abyste si mohli být jistí, že jsou vaše kosmetické pomůcky dokonale chráněné, používejte na ně speciální obaly. Kosmetické štětce a houbičky byste neměli mít nechráněně uložené v kosmetické tašce nebo pohozené v koupelně.

 

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vůně letošního léta: Nechte se unášet květinovými i luxusními vůněmi

Patříte také mezi milovnice parfémů a ráda je střídáte podle nálady? Letošnímu létu vévodí květinovo-ovocné i luxusní vůně vhodné třeba na romantickou večeři pod širým nebem. Jestliže tedy přemýšlíte nad pořízením nového parfému anebo hledáte inspiraci na dárek pro vaši polovičku, na e-shopu Dr. Max můžete zakoupit širokou škálu parfémů.

Více...

Jak bojovat proti pigmentovým skvrnám? Důležitá je ochrana a následná péče

Trápí vás pigmentové skvrny, anebo se jim jen chcete do budoucna vyvarovat? V tomto článku se podíváme na to, jak pokožku dostatečně chránit a jak se pigmentových skvrn zbavit jednou provždy.

Více...