Jak čistit kosmetické štětce? Vyzkoušejte tyto fígle

Věděli jste, že čištění štětců by pro vás mělo být stejně důležité jako třeba čištění obličeje či umývání rukou? Na kosmetických štětcích ulpívají nečistoty, které bychom jednou za čas měli odstranit. Jenže jak šetrně štětce a jiné kosmetické pomůcky vyčistit, aby se nezničily a zachovaly si svou kvalitu?

Máte ve své kosmetické taštičce štětce a houbičky na líčení, které by už potřebovaly vyčistit, ale nevíte si rady, jak na to? Nezoufejte, čištění těchto kosmetických pomůcek je velmi jednoduché a zvládnete jej během chvilky. Pojďme se tedy společně podívat na to, co k čištění budete potřebovat a jak jej provést.

Sáhněte po dětském nebo přírodním šamponu

Alespoň jednou měsíčně napusťte do misky teplou (ne horkou) vodu a přidejte dětský nebo přírodní šampon. Štětec do této lázně ponořte tak, abyste nenamočili objímku, která drží štětiny pohromadě – štětiny by pak mohly vypadat. Štětec několikrát otáčejte, namáčejte a otírejte o stěnu nádoby, dokud nebudou všechna líčidla pryč. Tento postup opakujte u všech štětců, vždy však připravte novou lázeň.

A jak vyčistit kosmetické houbičky, kterými zapracováváte make-up nebo korektor? Houbičky či pěnové aplikátory namočte do této lázně a pomocí vašich rukou tyto pomůcky ždímejte a mněte. Po vyčištění nechte štětce i houbičky uschnout tak, že štětce vytvarujte do původního tvaru a nechte uschnout štětinami dolů.

TIP: Když už se pouštíte do čištění štětců, zkuste protřídit i vaši kosmetickou taštičku a vyhoďte přípravky, které máte otevřené již delší dobu a mohou být po datu spotřeby.

Štětce čistěte i po každém líčení

Důkladně umytí a čištění štětců postačí jen jednou za měsíc, avšak i po každém líčení byste měli své štětce lehce očistit, abyste si na svůj obličej nenanášeli společně s líčidly nežádoucí nečistoty a bakterie. K tomuto „rychločištění“ budete potřebovat pouze odličovací ubrousky a dezinfekci ve spreji.

Po líčení vezměte své štětce a za pomoci odličovacích ubrousků z nich odstraňte zbytky líčidel. Nikdy však za štětiny netahejte, spíše z nich nečistoty stírejte a poté je přestříkejte dezinfekcí.

TIP: Abyste si mohli být jistí, že jsou vaše kosmetické pomůcky dokonale chráněné, používejte na ně speciální obaly. Kosmetické štětce a houbičky byste neměli mít nechráněně uložené v kosmetické tašce nebo pohozené v koupelně.

 

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vánoční dárky pro ženy: Co pod stromečkem nesmí chybět?

Vánoce se kvapem blíží a mnoho z nás už přemýšlí, co svým nejbližším koupí pod stromeček. V tomto článku bych se ráda zaměřila na dárky pro ženy – ať už tedy půjde o vaši partnerku, maminku, babičku, sestru či jinou ženu ve vaší rodině, věřím, že tyto vánoční dárky ocení každá žena.

Více...

Proč používat sprchové oleje? V tomto období je vaše pokožka ocení

Během podzimu a zimy často trpíme na suchou pokožkou, která může dokonce na některých místech i praskat. K vysušování dochází kvůli častým změnám teplot, když přecházíme z venku dovnitř místnosti, a naopak, ale třeba i v průběhu sprchování vlivem horké vody. Skvělým pomocníkem, jak vyživit pokožku a udržet ji hydratovanou po celý den, mohou být sprchové oleje.

Více...