Jak bojovat proti pigmentovým skvrnám? Důležitá je ochrana a následná péče

Trápí vás pigmentové skvrny, anebo se jim jen chcete do budoucna vyvarovat? V tomto článku se podíváme na to, jak pokožku dostatečně chránit a jak se pigmentových skvrn zbavit jednou provždy.

Proč se dělají pigmentové skvrny?

Ke vzniku pigmentových skvrn dochází vlivem hyperpigmentace, což je nadměrné hromadění pigmentu melaninu na jednom místě pokožky. Pigmentové skvrny vypadají jako tmavá místa na kůži, která nepůsobí příliš esteticky a mohou narušit naši celkovou pohodu.

Proč se pigmentové skvrny vůbec dělají? K jejich vzniku přispívá nadměrné slunění. Tmavá místa na pokožce vznikají i v důsledku hormonálních změn, genetických predispozic nebo stárnutí.

Prevence proti pigmentovým skvrnám

V boji proti pigmentovým skvrnám je velmi důležitá prevence. Abyste předešli vzniku tmavých fleků na své pokožce, pravidelně a dlouhodobě se o ni starejte. Podstatná je nejen její intenzivní hydratace. Pokud chcete účinně bojovat proti vzniku pigmentových skvrn, omezte na minimum návštěvu solárních studií a časově to nepřehánějte ani s pobytem na přímém sluníčku.

Pokud svou kůži musíte vystavit slunečním paprskům, které mimo jiné vznik pigmentových skvrn podporují, použijte opravdu správnou a kvalitní ochrannou kosmetiku. Celková ochrana obličeje a celého těla pomocí kvalitního širokospektrálního opalovacího krému s vysokým SPF faktorem je zcela zásadní.

Jako prevenci proti pigmentovým skvrnám zvláště v letních měsících chraňte své tělo také volnými, vzdušnými oděvy, klobouky a slunečními brýlemi. Snažte se vyhnout přímým slunečním paprskům v době, kdy jsou opravdu nejintenzivnější. Tedy od 11:00 do 14:00. Pokud již musíte ven, držte se pokud možno ve stínu.

Co na pigmentové skvrny na obličeji a na těle

Skvělou prevenci pigmentových skvrn na obličeji a celkově na celém těle představuje ochranný voděodolný krém Skinexpert BY DR.MAX SOLAR Sun Cream SPF50+. Tento produkt, který je vhodný i pro citlivou pleť obličeje a celého těla, vaší pokožce poskytne velmi vysokou ochranu (SPF 50+) před škodlivým UVA a UVB zářením.

Skinexpert BY DR.MAX SOLAR Sun Cream SPF50+ tak vychází z potřeb vysoké ochrany před slunečním zářením. Díky tomu, že obsahuje řasu Laminaria ochroleuca, zpomaluje zároveň stárnutí pokožky a předchází tvorbě pigmentových skvrn. Tento opalovací krém s velmi vysokým ochranným faktorem oceníte i v extrémních podmínkách, a to nejen u moře, ale také na horách.

Pigmentové skvrny: Jak se jich zbavit?

Řešíte naopak, jak odstranit pigmentové skvrny na těle, které se vám již udělaly? V tom případě sáhněte po opravdu kvalitním kosmetickém přípravku, který je speciálně navržen na redukci pigmentových skvrn.

Vadí vám zvláště pigmentové skvrny na obličeji? Na redukci těchto tmavých skvrn se aktivně podílí hydratační denní krém a regenerační noční krém Eucerin AntiPigment. Tato řada speciálních pleťových krémů rozjasňuje a sjednocuje tón pleti. V denním krému Eucerin AntiPigment s PDF 30 a v nočním regeneračním krému Eucerin AntiPigment naleznete patentovaný thiamidol, který cíleně řeší příčinu vzniku hyperpigmentace. Je klinicky ověřený, reguluje tvorbu melaninu a při pravidelném používání brání opakovanému výskytu tmavých skvrn.

Jak tyto krémy na redukci pigmentových skvrn používat? Pravidelně je nanášejte na vyčištěnou pleť obličeje, krku a dekoltu. Do pokožky se je snažte jemně vmasírovat krouživými pohyby. Vyhněte se přitom očnímu okolí. Jestliže máte pigmentové skvrny a chtěli byste se jich zbavit, dopřejte své pokožce pravidelnou a dlouhodobou péči. S výsledkem budete více než spokojeni.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vraťte vlasům sílu a lesk. 5 jednoduchých kroků, jak na to

Trápí vás po létě suché a lámavé vlasy? Jestliže se svých kadeří nechcete vzdát ani o centimetr, vsaďte na kvalitní přípravky - i vlasy potřebují dostatečnou hydrataci a péči. Vyzkoušejte těchto 5 jednoduchých kroků, díky kterým dosáhnete kýžených výsledků.

Více...

Jsou lepší pleťové krémy nebo pleťové oleje? Známe odpověď

Přemýšlíte o pořízení nového pleťové přípravku, ale nevíte, jaký je rozdíl mezi krémem a olejem? Na tuto velmi častou otázku jsme se zaměřili a v dnešním článku vám přinášíme odpověď. Dozvíte se nejenom, jaký je mezi těmito přípravky rozdíl, ale také, pro který typ pleti se hodí.

Více...