Intimní hygiena: Vše, na co jste se bály zeptat

Ačkoliv jsme se o intimní hygieně na našem blogu zmiňovali již několikrát, čas od času je dobré si opět připomenout, jak důležitá je. V předešlých článcích jsme se podívali na to, jaké nejčastější chyby děláme, jaké přípravky nejlépe používat nebo také na její zásady.

A protože se jedná o téma, o kterém ženy příliš nemluví, v dnešním článku se zaměříme na vše, na co jste se kdy bály, ohledně hygieny intimních partií, zeptat – dnes to uděláme za vás!

Otázka č. 1: Proč nemohu používat sprchový šampon, který používám na tělo?

Správné pH našich intimních partií je kyselé a dosahuje hodnot od 3,8 do 4,5 pH, ovšem mýdla či sprchové šampony, které běžně používáme na tělo, mají zásadité pH, zpravidla kolem 5,5 pH. Z tohoto důvodu byste na intimní partie tyto přípravky neměly používat. Pokud nemáte po ruce intimní kosmetiku, postačí vám pouze teplá voda. 

Otázka č. 2: Mohu intimní kosmetiku používat během menstruace?

Ano, samozřejmě. Během menstruace byste také měly dbát na pravidelnou výměnu tamponů či vložek. Dlouhodobější kontakt použité vložky s pokožkou a sliznicí s sebou nese riziko podráždění přemnoženými mikroorganismy. Totéž platí i při nedostatečné výměně tamponů – zde může nastat mnohem závažnější komplikace v podobě toxického šoku.

Otázka č. 3: Mohu intimní kosmetiku použít bezprostředně po sexu?

Všeobecně je doporučováno oblast intimních partií před i po sexu umýt intimní kosmetikou. Během pohlavního styku může dojít i k přenesení infekce. Díky intimní kosmetice problematické bakterie smyjete a zabráníte tak jejich šíření až do močové trubice.

Otázka č. 4: Proč není vhodné mít v létě na sobě mokré plavky příliš dlouho?

Při koupání vznikne v našem klíně vlhké prostředí, které je ideální pro rozvoj infekce. V létě byste tak měly mokré plavky pravidelně měnit za suché a nejlépe intimní partie omýt čistou vodou a osušit.

Otázka č. 5: Jak často mýt intimní partie a jakým způsobem?

Mějte na paměti, že i v tomto případě platí, že všeho moc škodí. Intimní partie byste měly umýt teplou vodou přinejmenším jednou denně. Během menstruace však intenzitu můžete zvýšit. Při mytí používejte vhodnou kosmetiku a myjte pouze vnější část intimních partií.

Otázka č: 6: Jaké přípravky nejlépe používat?

Jak jsem psala v úvodu článku, na tyto partie vždy používejte intimní kosmetiku, která má kyselé pH a nenaruší tak přirozenou vaginální mikroflóru. Hledáte přípravek, který bude pro vás ideální? Vyzkoušet můžete přípravky značky Uriage z řady Gyn, ve které najdete:

Otázka č. 7: Mohu si infekci přivodit i sama?

Bohužel ano. Infekce intimních partií se může objevit po návštěvě toalety, kdy jste špatně použily toaletní papír a použily jej zezadu dopředu - správný směr je vždy zepředu dozadu. Infekce se může objevit i po konzumaci potravin obsahující vysoké procento cukru či bílé mouky, anebo také při nošení spodního prádla ze syntetických materiálů, pod kterými špatně proudí vzduch a pokožka tak nemůže dostatečně dýchat. Pro každodenní nošení je lepší zvolit bavlněné spodní prádlo, a to krajkové si nechat pouze pro zvláštní příležitosti.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Proč je hydratace těla i pleti tak důležitá? Jen pitný režim nestačí

Ať už máme problematickou, suchou či citlivou pleť, každá potřebuje hydrataci. Hydratovat bychom ji však měli ale také zevnitř. V dnešním článku si tedy ukážeme, proč je hydratace nejenom pleti, ale i těla tak důležitá.

Více...

Recenze na Collagen Drink: Jak si stál kolagen z lékárny Dr.Max?

Jen těžko byste hledali někoho, kdo ještě nevyzkoušel jakýkoliv kolagen. Jenže ne každý z nich splní to, co slibuje, a i já jsem se již několikrát napálila. Má poslední recenze na kolagen byla u vás velmi oblíbená, a proto jsem se rozhodla vyzkoušet další. Tentokrát se mi do rukou dostal doplněk stravy s kolagenem Dr.Max Collagen Drink, tak se pojďme podívat na to, jak si vedl.

Více...