Intimní hygiena na dovolené. Co vše si přibalit s sebou pro pocit komfortu?

Intimní hygiena je i na dovolené velmi důležitá. Když se totiž objeví problémy v této oblasti, může to pokazit celou dovolenou. Jaké přípravky a věci tedy zabalit s sebou do kufru, a jak se starat o svůj klín během léta?

K bazénu nebo moři přibalte plavky navíc

Chystáte se na dovolené strávit delší dobu u u vody? Do plážové tašky přihoďte plavky navíc, nebo alespoň jejich spodní díl. Když vyjdete ven z vody na deku, pro jistotu si mokrý spodní díl vyměňte za suchý. Mokrý spodní díl plavek vám během chvilky na sluníčku uschne a vy tak můžete jednotlivé díly neustále měnit. Vlhké a mokré prostředí je dokonalým klimatem pro vznik  nepříjemného problému a díky tomuto jednoduchému triku tak ochráníte sebe i svůj klín.

Nezapomeňte na přípravky na intimní hygienu

Plavky, ručník a opalovací přípravky – nepostradatelné věci na dovolenou, zapomenout bychom rozhodně ale neměly ani na přípravky určené na intimní hygienu. Právě letní dovolená může být rájem pro růst škodlivých bakterií, které jsou typickým letním strašákem všech žen.

Aby nedošlo k narušení přirozené mikroflóry pohlavních orgánů, namísto obyčejného mýdla nebo sprchového gelu, používejte přípravky určené na intimní hygienu. Uriage Gyn-Phy Osvěžující mycí gel, který můžete zakoupit v praktickém balení s pumpičkou, obsahuje patentovaný komplex aktivních látek GLYCO-GYN, který jemně čistí citlivé sliznice, aniž by je vysušoval. Spolu s kyselinou mléčnou pomáhá udržovat přirozenou rovnováhu citlivé sliznice v intimních partiích.

Jako první pomoc při nepříjemném svědění či podráždění vám poslouží Uriage Gyn-8 zklidňující čisticí gel. Používá se příležitostně v případě podráždění sliznic, a to buď samostatně, nebo jako součást léčby. Při přetrvávajících problémech je však vhodné navštívit vašeho gynekologa ihned po příjezdu domů z dovolené.

Bavlněné spodní prádlo je to pravé

Při balení na dovolenou nechte své krajkové spodní prádlo a prádlo ze syntetických materiálů raději doma. Během dne dochází v těchto partiích ke zvýšení vlhkosti a v létě to platí dvojnásob, proto je důležité mít na sobě prádlo z kvalitního materiálu, který umožní pokožce dýchat.

Těsné oblečení vyměňte za volnější

Rozhodujete se také nad tím, jaké kousky oblečení budou na letní dovolenou ty pravé? Rozhodně ty prodyšné a volné. Skvělou volbou na letní dovolenou budou šaty, volnější sukně ale také i bavlněné volnější kraťasy. Nejenže se v tomto oblečení budeme cítit velmi pohodlně, ale uděláte něco i pro své tělo.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vánoční dárky pro ženy: Co pod stromečkem nesmí chybět?

Vánoce se kvapem blíží a mnoho z nás už přemýšlí, co svým nejbližším koupí pod stromeček. V tomto článku bych se ráda zaměřila na dárky pro ženy – ať už tedy půjde o vaši partnerku, maminku, babičku, sestru či jinou ženu ve vaší rodině, věřím, že tyto vánoční dárky ocení každá žena.

Více...

Proč používat sprchové oleje? V tomto období je vaše pokožka ocení

Během podzimu a zimy často trpíme na suchou pokožkou, která může dokonce na některých místech i praskat. K vysušování dochází kvůli častým změnám teplot, když přecházíme z venku dovnitř místnosti, a naopak, ale třeba i v průběhu sprchování vlivem horké vody. Skvělým pomocníkem, jak vyživit pokožku a udržet ji hydratovanou po celý den, mohou být sprchové oleje.

Více...