Intimní hygiena krok za krokem. Čím začít a na co během letních měsíců nezapomínat?

Intimní hygiena by pro každou ženu měla být alfou a omegou každodenní rutiny. Především teď v létě mohou být ženské partie velmi náchylné k nejrůznějším infekcím a onemocněním. Jak správně tedy intimní hygienu provádět a na co rozhodně nezapomenout?

Noste spodní prádlo vyrobené z přírodních materiálů

Během letních měsíců si dejte velmi záležet na tom, jaké spodní prádlo nosíte. Každé ráno se oblékněte do kalhotek vyrobených z přírodních materiálů. Nejlepší volbou na léto je pro vás rozhodně bavlna.

Bavlněné spodní prádlo je totiž prodyšné, savé, umožní vaší pokožce dýchat a zároveň snižuje riziko podráždění a zánětů. V letních měsících se raději vyhýbejte kalhotkám, které mají vysoký podíl umělých vláken. Tento typ spodního prádla naopak podporuje pocení intimních partií a vznik případných nepříjemností.

Ráno a večer používejte vhodný intimní mycí gel

Péči o své intimní partie se během letních měsíců věnujte důkladně každé ráno a večer. Za tímto účelem používejte vhodný intimní mycí gel, jehož pH se pohybuje v rozmezí od 3,5 do 4,5 a který tak pomůže udržet optimální pH ve vašich intimních partiích.

Rozhodněte se pro přípravek, který obsahuje minimální množství chemických a parfémovaných látek, jež by mohly způsobit podráždění. Doporučuji, abyste se rozhodla spíše pro intimní mycí gel s přírodním složením.

Vsaďte na intimní mycí gel s probiotickými kulturami a kyselinou mléčnou

Pro každodenní intimní hygienu žen a dívek je vhodný zvláště Dr. Max Femtime Intimate Wash Antibacterial 250 ml, který obsahuje probiotické kultury, kyselinu mléčnou a chlorhexidin. Tento intimní mycí gel, založený na bázi velmi jemných a šetrných tenzidů s přídavkem bakteriálních lyzátů, je jemný a nedráždivý. Oceníte rovněž, že přispívá k udržení optimálního pH intimních partií, a rovněž pomáhá odstranit nepříjemný zápach a vaginální diskomfort.

Jak používat intimní mycí gel?

Intimní mycí gel používejte dle své potřeby ideálně ráno a večer. Je pro vás vhodný i během menstruace nebo těhotenství. Před použitím intimního mycího gelu si nezapomeňte umýt ruce, abyste minimalizovala riziko přenosu bakterií. Následně naneste požadované množství mycího gelu na své intimní partie a na závěr je důkladně opláchněte čistou vodou.

V průběhu dne využijete vlhčené intimní ubrousky

Potřebujete o své intimní partie pečovat také v průběhu dne? Hodit se vám budou vlhčené intimní ubrousky, které se skvěle vejdou do kabelky, a tak je budete mít vždy po ruce. Dle potřeby používejte například vlhčené ubrousky Dr. Max Femtime Intimate Wet Wipes 15 ks, které jemně čistí a zvláčňují pokožku intimních partií.

Tyto intimní vlhčené ubrousky obsahují výtažky z aloe vera, heřmánku, měsíčku a řebříčku, které vaše intimní partie zklidní a zároveň osvěží. Kyselina mléčná a kyselina hyaluronová, jež jsou také součástí těchto ubrousků vhodných pro každodenní intimní hygienu, navíc přispívají k přirozené rovnováze pH.

Zásady intimní hygieny v létě: Čemu se vyhnout?

✔ Nenoste těsné oblečení a spodní prádlo z umělých materiálů, pod kterými nemůže vaše kůže volně dýchat.

✔ Nemějte na sobě vlhké plavky nebo propocené oblečení déle, než je nutné. Snažte se o to, aby byla vaše intimní oblast stále v suchu.

✔ Přestaňte používat parfémované výrobky určené pro intimní oblast. Vyhněte se tedy parfémovaným mýdlům, sprchovým gelům, vložkám i tamponům, které mohou způsobit podráždění nebo narušit přirozené pH.

✔ Nezapomeňte se opláchnout po každé, co vyjdete z bazénu nebo moře. Svou intimní oblast vždy omyjte pod čistou vodou, abyste z ní odstranila chlór, sůl a jiné potenciálně dráždivé látky.

První pomoc v létě pro ženy: Vaginální kuličky, které jsou vhodné i jako prevence

Jakým způsobem dále pečovat o své intimní partie v létě? Rozhodně si pořiďte také vaginální kuličky Dr. Max Femtime Vaginal Ovules 10 ks s obsahem kyseliny hyaluronové, kyseliny mléčné a polykarbofilu, které přispívají k přirozené obranyschopnosti pochvy a které usnadňují obnovu vaginální mikroflóry (mějte na paměti, že se jedná o zdravotnický prostředek a vždy je důležité pečlivě číst návod k použití a informace o bezpečném používání).  

Tyto vaginální kuličky jsou skvělé k prevenci i léčbě vaginální suchosti. Pomohou vám i tehdy, pokud vás trápí podráždění, pálení a svědění v pochvě nebo pokud trpíte také vaginálními potížemi infekčního či zánětlivého charakteru.

Dodržování základních zásad intimní hygieny by pro vás mělo být i v létě naprostou prioritou. Právě správná intimní hygiena umí předcházet nepříjemným zápachům, ale také nejrůznějším infekcím a onemocněním, které často vznikají vlivem nedostatečné péče. A o zdraví a pohodu jde především. Souhlasíte?

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vraťte vlasům sílu a lesk. 5 jednoduchých kroků, jak na to

Trápí vás po létě suché a lámavé vlasy? Jestliže se svých kadeří nechcete vzdát ani o centimetr, vsaďte na kvalitní přípravky - i vlasy potřebují dostatečnou hydrataci a péči. Vyzkoušejte těchto 5 jednoduchých kroků, díky kterým dosáhnete kýžených výsledků.

Více...

Jsou lepší pleťové krémy nebo pleťové oleje? Známe odpověď

Přemýšlíte o pořízení nového pleťové přípravku, ale nevíte, jaký je rozdíl mezi krémem a olejem? Na tuto velmi častou otázku jsme se zaměřili a v dnešním článku vám přinášíme odpověď. Dozvíte se nejenom, jaký je mezi těmito přípravky rozdíl, ale také, pro který typ pleti se hodí.

Více...