Intimní hygiena: Jaké nejčastější chyby ženy dělají?

Na vlasy, obličej i tělo používáme nesčetné množství produktů, které nám s péčí o jednotlivé tělesné partie mají pomoci. Avšak intimní hygiena je téma, o kterém se jednoduše nemluví. Předpokládáme, že každá žena ví, jak se o svůj klín starat a jaké produkty používat, což je ovšem velký omyl.

Mnoho žen možná ani netuší, že existují speciální produkty určené přímo na intimní partie a běžně používají například sprchový gel či mýdlo. Jenže právě nesprávná péče může způsobit nepříjemné svědění, pálení či dokonce  infekci. Čemu byste se měly vyvarovat a po jakých produktech sáhnout, aby byly vaše intimní partie v pořádku?

Noste kvalitní spodní prádlo

Ne nadarmo se říká, že bychom měly nosit spodní prádlo vyrobené z kvalitního materiálu, nejlépe z bavlny či bambusového vlákna. Prodyšné materiály umožňují pokožce dýchat, avšak při nošení spodního prádla ze syntetického materiálu dochází ke zvýšení vlhkosti, což je dokonalé prostředí pro růst škodlivých bakterií.

Upravte jídelníček

U některých žen může nadměrná konzumace bílého cukru a bílé mouky neblaze ovlivňovat i zdraví intimních partií. Jelikož konzumace těchto potravin narušuje přirozenou mikroflóru organismu, může se kromě pupínků na obličeji objevit i nevítaná infekce „tam dole“.

Zvolte správné produkty

Mohlo by se zdát, že používáním obyčejného mýdla či sprchových gelů na intimní partie nemůžete nic pokazit, avšak tyto produkty mohou mít zásadité pH, což může narušit přirozenou mikroflóru pohlavních orgánů.

Aby nedošlo k narušení této mikroflóry, vždy raději sáhněte po produktech, které jsou určené přímo pro intimní hygienu. Vyzkoušet můžete Uriage Gyn-phy Osvěžující mycí gel - nově v 500ml balení s pumpičkou, který obsahuje patentovaný komplex aktivních látek GLYCO-GYN, který jemně čistí citlivé sliznice, aniž by je vysušoval. Spolu s kyselinou mléčnou pomáhá udržovat přirozenou rovnováhu citlivé sliznice v intimních partiích.

Pokud pociťujete nepříjemné svědění či podráždění, Uriage Gyn-8 zklidňující čisticí gel vám může posloužit jako první pomoc – používá se příležitostně v případě podráždění sliznic, a to buď samostatně, nebo jako součást léčby. Při přetrvávajících problémech je však nutná návštěva vašeho gynekologa.

Dbejte na intimní hygienu během menstruace

I intimní hygiena v období menstruace má svá pravidla. Jelikož jsou naše intimní partie v tomto období náchylnější k infekcím, během „našich dnů“ bychom měly dát přednost sprchování před koupáním ve vaně. Dbát byste také měly i na pravidelnou výměnu hygienických vložek či tampónů. Především u nesprávného používání tampónu hrozí riziko infekce a syndromu toxického šoku.

Přípravek určený pro intimní hygienu zachovává rovnováhu mikroflóry v intimn…

229 329
Kosmetika

Přípravek určený pro intimní hygienu zachovává rovnováhu mikroflóry v intimních partiích. Rychle hojí podráždění a odstraňuje…

229 329
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Péče o tělo: Proč používat tělové krémy a peelingy?

Na obličej pravidelně nanášíme pleťový krém i peeling, avšak na tělo velmi často zapomínáme, přitom si zaslouží stejnou péči. Péče o pokožku našeho těla by se tedy měla stát nedílnou součástí naší rutiny.

Více...

Značka Puressentiel: Objevte mocnou sílu aromaterapie

Jen pár dnů a máme tu Vánoce, svátky klidu a pohody. Ovšem ještě než usedneme ke štědrovečerní tabuli, předchází tomu menší vánoční shon a stres. Bohužel ani momentální situace, která panuje, našemu psychickému zdraví také příliš nepřispívá. A právě proto byste si měli zkusit najít alespoň malou chvilku jen sami na sebe a trochu relaxovat – třeba pomocí aromaterapie.

Více...