Intimní hygiena: Jaké nejčastější chyby ženy dělají?

Na vlasy, obličej i tělo používáme nesčetné množství produktů, které nám s péčí o jednotlivé tělesné partie mají pomoci. Avšak intimní hygiena je téma, o kterém se jednoduše nemluví. Předpokládáme, že každá žena ví, jak se o svůj klín starat a jaké produkty používat, což je ovšem velký omyl.

Mnoho žen možná ani netuší, že existují speciální produkty určené přímo na intimní partie a běžně používají například sprchový gel či mýdlo. Jenže právě nesprávná péče může způsobit nepříjemné svědění, pálení či dokonce  infekci. Čemu byste se měly vyvarovat a po jakých produktech sáhnout, aby byly vaše intimní partie v pořádku?

Noste kvalitní spodní prádlo

Ne nadarmo se říká, že bychom měly nosit spodní prádlo vyrobené z kvalitního materiálu, nejlépe z bavlny či bambusového vlákna. Prodyšné materiály umožňují pokožce dýchat, avšak při nošení spodního prádla ze syntetického materiálu dochází ke zvýšení vlhkosti, což je dokonalé prostředí pro růst škodlivých bakterií.

Upravte jídelníček

U některých žen může nadměrná konzumace bílého cukru a bílé mouky neblaze ovlivňovat i zdraví intimních partií. Jelikož konzumace těchto potravin narušuje přirozenou mikroflóru organismu, může se kromě pupínků na obličeji objevit i nevítaná infekce „tam dole“.

Zvolte správné produkty

Mohlo by se zdát, že používáním obyčejného mýdla či sprchových gelů na intimní partie nemůžete nic pokazit, avšak tyto produkty mohou mít zásadité pH, což může narušit přirozenou mikroflóru pohlavních orgánů.

Aby nedošlo k narušení této mikroflóry, vždy raději sáhněte po produktech, které jsou určené přímo pro intimní hygienu. Vyzkoušet můžete Uriage Gyn-phy Osvěžující mycí gel - nově v 500ml balení s pumpičkou, který obsahuje patentovaný komplex aktivních látek GLYCO-GYN, který jemně čistí citlivé sliznice, aniž by je vysušoval. Spolu s kyselinou mléčnou pomáhá udržovat přirozenou rovnováhu citlivé sliznice v intimních partiích.

Pokud pociťujete nepříjemné svědění či podráždění, Uriage Gyn-8 zklidňující čisticí gel vám může posloužit jako první pomoc – používá se příležitostně v případě podráždění sliznic, a to buď samostatně, nebo jako součást léčby. Při přetrvávajících problémech je však nutná návštěva vašeho gynekologa.

Dbejte na intimní hygienu během menstruace

I intimní hygiena v období menstruace má svá pravidla. Jelikož jsou naše intimní partie v tomto období náchylnější k infekcím, během „našich dnů“ bychom měly dát přednost sprchování před koupáním ve vaně. Dbát byste také měly i na pravidelnou výměnu hygienických vložek či tampónů. Především u nesprávného používání tampónu hrozí riziko infekce a syndromu toxického šoku.

Přípravek speciálně vyvinutý pro denní intimní hygienu. Uriage Gyn-phy osvěžující mycí gel jemně myje a zároveň respektuje…

237 339
Kosmetika

Přípravek určený pro intimní hygienu zachovává rovnováhu mikroflóry v intimních partiích. Rychle hojí podráždění a odstraňuje…

237 339
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Představení bio&organic značek: Novexpert

Další značkou z kategorie kosmetiky bio&organic, kterou naleznete na e-shopu Dr.Max a ve vybraných Dermocentrech lékáren Dr.Max, je Novexpert. Jedná se o první certifikovanou kosmeceutickou značku garantující 0 % chemikálií, která byla vyvinuta francouzskými lékaři.

Více...

Představení bio&organic značek: Inlight

Máme tu další květnový týden, ve kterém bych vám ráda představila značku z kategorie kosmetiky bio&organic, kterou naleznete na e-shopu Dr.Max a ve vybraných Dermocentrech lékáren Dr.Max. Tento týden se zaměříme na značku Inlight, jejíž přípravky obsahují vysokou koncentraci blahodárných živin.

Více...