Intimní hygiena: Dbejte na správný výběr produktů, které mohou ovlivnit váš každodenní komfort

Správná hygiena intimních partií je nezbytnou součástí moderního životního stylu každé ženy. Ženské tělo vytváří v intimních partiích mírně kyselé pH. To je důležité pro tvorbu ochranné bariéry před škodlivými bakteriemi, infekcí a zároveň podporuje zdravou mikroflóru. 

Důležité je zmínit, že ochranná funkce mikroflóry ale může být velmi snadno narušena, a to právě i nevhodně zvolenou intimní hygienou. Dalšími narušujícími faktory může být například užívání antibiotik, menstruace či těhotenství.

Kvalitní přípravky mají kromě správného pH i další složky, jako jsou například kyselina mléčná, nebo probiotika pro udržení správné mikroflóry. Dále kyselina hyaluronová, která má zvlhčující účinek a různé typy antiseptik pro svůj dezinfekční účinek.

Doporučuji přípravek speciálně vyvinutý pro denní intimní hygienu s mimořádně vysokou snášenlivostí – Uriage GynPhy. Účinně zmírňuje pocit svědivosti a pomáhá udržovat přirozenou rovnováhu mikroflóry v intimních partiích.

Pokud potřebujete specifičtější přípravky, doporučuji Dr.Max Lady Max Intimate Wash Antibacterial. Jedná se o mycí gel s antibakteriální přísadou pro každodenní intimní hygienu žen a dívek při pocitech svědění a pálení. Přispívá k udržení optimálního pH a k fyziologické rovnováze intimních partií. Dr.Max Lady Max Intimate Wash Sensitive je mycí gel pro každodenní intimní hygienu žen a dívek s obsahem kyseliny mléčné, laktobacilů, allantoinem a kyselinou hyaluronovou. Přispívá k udržení optimálního pH a zvláčňuje a hydratuje.

Jak můžete sami pozitivně ovlivnit mikroflóru a pomoci udržet správné pH kromě již zmiňované intimní hygieny? Noste prodyšné a bavlněné prádlo. Také strava a celkový zdravotní stav jsou důležité pro celkové zdraví, a to nejen intimních partií. Ideální je nekouřit. Pokud možno jezte vyvážené množství ovoce, zeleniny a bílkovin. Omezte příjem cukrů.

Přípravek určený pro intimní hygienu zachovává rovnováhu mikroflóry v intimních partiích. Rychle hojí podráždění a odstraňuje…

229 329
Kosmetika

Dr.Max Lady Max Intimate Wash Sensitive je mycí gel pro každodenní intimní hygienu žen a dívek s…

149
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Péče o tělo: Proč používat tělové krémy a peelingy?

Na obličej pravidelně nanášíme pleťový krém i peeling, avšak na tělo velmi často zapomínáme, přitom si zaslouží stejnou péči. Péče o pokožku našeho těla by se tedy měla stát nedílnou součástí naší rutiny.

Více...

Intimní hygiena: Jaké nejčastější chyby ženy dělají?

Na vlasy, obličej i tělo používáme nesčetné množství produktů, které nám s péčí o jednotlivé tělesné partie mají pomoci. Avšak intimní hygiena je téma, o kterém se jednoduše nemluví. Předpokládáme, že každá žena ví, jak se o svůj klín starat a jaké produkty používat, což je ovšem velký omyl.

Více...