Intimní hygiena: Dbejte na správný výběr produktů, které mohou ovlivnit váš každodenní komfort

Správná hygiena intimních partií je nezbytnou součástí moderního životního stylu každé ženy. Ženské tělo vytváří v intimních partiích mírně kyselé pH. To je důležité pro tvorbu ochranné bariéry před škodlivými bakteriemi, infekcí a zároveň podporuje zdravou mikroflóru. 

Důležité je zmínit, že ochranná funkce mikroflóry ale může být velmi snadno narušena, a to právě i nevhodně zvolenou intimní hygienou. Dalšími narušujícími faktory může být například užívání antibiotik, menstruace či těhotenství.

Kvalitní přípravky mají kromě správného pH i další složky, jako jsou například kyselina mléčná, nebo probiotika pro udržení správné mikroflóry. Dále kyselina hyaluronová, která má zvlhčující účinek a různé typy antiseptik pro svůj dezinfekční účinek.

Doporučuji přípravek speciálně vyvinutý pro denní intimní hygienu s mimořádně vysokou snášenlivostí – Uriage GynPhy. Účinně zmírňuje pocit svědivosti a pomáhá udržovat přirozenou rovnováhu mikroflóry v intimních partiích.

Pokud potřebujete specifičtější přípravky, doporučuji Dr.Max Lady Max Intimate Wash Antibacterial. Jedná se o mycí gel s antibakteriální přísadou pro každodenní intimní hygienu žen a dívek při pocitech svědění a pálení. Přispívá k udržení optimálního pH a k fyziologické rovnováze intimních partií. Dr.Max Lady Max Intimate Wash Sensitive je mycí gel pro každodenní intimní hygienu žen a dívek s obsahem kyseliny mléčné, laktobacilů, allantoinem a kyselinou hyaluronovou. Přispívá k udržení optimálního pH a zvláčňuje a hydratuje.

Jak můžete sami pozitivně ovlivnit mikroflóru a pomoci udržet správné pH kromě již zmiňované intimní hygieny? Noste prodyšné a bavlněné prádlo. Také strava a celkový zdravotní stav jsou důležité pro celkové zdraví, a to nejen intimních partií. Ideální je nekouřit. Pokud možno jezte vyvážené množství ovoce, zeleniny a bílkovin. Omezte příjem cukrů.

Přípravek určený pro intimní hygienu zachovává rovnováhu mikroflóry v intimních partiích. Rychle hojí podráždění a odstraňuje…

329
Kosmetika

Dr.Max Lady Max Intimate Wash Sensitive je mycí gel pro každodenní intimní hygienu žen a dívek s…

139
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Jak chránit pokožku před spálením při sportu?

S krásným slunečním počasím přibývá u většiny z nás chuť trávit volný čas venku a sportovat. Ať už je pro vás sportování oblíbenou formou aktivního odpočinku, rozhodli jste se dostat do formy či jen chcete být venku s přáteli, nezapomeňte při sportu na ochranu kůže před nebezpečným UV zářením.

Více...

Toužíte po svěží a krásné pleti? Základem je hydratace

Hydratace, hydratace, a ještě jednou hydratace. Nepodceňujte hydrataci pleti, ať už v podobě přípravků určených na pleť nebo vnitřní hydrataci v podobě dostatečného množství vody.

Více...