Inovativní péče o křehkou pokožku: Jen hydratace nestačí

Suchá, normální, mastná nebo smíšená pleť – to vše jsou typy pleti, které dobře známe a víme, jak se o ně postarat. Avšak v poslední době se objevuje nový univerzální typ pleti, a to křehká pleť. Co vlastně tedy znamená křehká pleť a jak se o tento typ pleti správně starat? To vše si ukážeme v tomto článku.

Oslabená neboli křehká pleť

Když se řekne křehká pleť, málokdo si dokáže přesně představit, co se pod tímto typem pleti skrývá, přesto trápí mnoho z nás. Na naši pleť každodenně působí vnější škodlivé faktory, jako je stres, znečištění, UV záření či cigaretový kouř – to vše může časem způsobit křehkou a oslabenou pleť. Ta se vyznačuje například drobnými rýhami, mírným zarudnutím, nedokonalostmi, nerovnoměrným zbarvením, povadlým nebo zhrublým vzhledem. Těmito projevy nám naše pokožka dává najevo, že potřebuje více péče.

Jistě vám na mysl přišla otázka, zda se křehká pleť týká i vás, když přesně víte, jaký typ pleti máte. Jak se ukázalo, oslabená pleť se nevyhýbá žádnému klasickému typu pleti a je tedy nejběžnějším a univerzálním kožním problémem naší uspěchané doby. Hlavními zhoršujícími faktory jsou tedy:

  • výkyvy počasí a teplot – klimatizace, extrémně nízké nebo vysoké teploty, sluneční záření, vlhkost vzduchu,
  • estetické zákroky – peeling a laser,
  • znečištěné životní prostředí, stres a únava,
  • nevhodná nebo agresivní péče – holení, používání přípravků s obsahem alkoholu nebo AHA kyselin, nevhodně zvolená kosmetika pro daný typ pleti,
  • a v uplynulém roce i nošení roušek či respirátorů.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že křehká pleť potřebuje především dostatečnou hydrataci, v tomto případě jen ta nestačí. Je potřeba do své každodenní rutiny zařadit produkty, které křehkou pleť zregenerují a pomohou jí při obnově rovnováhy. Jedině tak oslabená pleť získá zpět svou celistvost a zdravý vzhled.

Přípravky Bariéderm-Cica Daily

Značka Uriage nyní přichází s reparační řadou Bariéderm-Cica Daily, která je obohacena termální vodou Uriage, prebiotikem inulin, pupečníkem asijským, kyselinou hyaluronovou a panthenolem – tyto látky přináší oslabené pleti každodenní úlevu. V řadě naleznete dva inovativní produkty vhodné nejenom pro ženy, ale také pro muže.

  • Bariéderm-Cica Daily Denní sérum – svěží a mimořádně tekutá neparfémovaná textura v lahvičce s pipetou poskytuje univerzální komplexní péči oslabené pleti: zklidnění, hydrataci, obnovu rovnováhy a ochranu pleti. Praktické kapátko zaručuje přesné dávkování séra, které můžete používat každý den.
  • Bariéderm-Cica Daily Denní gelový krém – podobně jako sérum i gelový krém obsahuje výše zmíněné látky, které posilují přirozené reparativní schopnosti. Má formu gelového krému, který je nejenom osvěžující, ale příjemně pleť zklidní a je vhodný i pro tu nejcitlivější pleť. Gelový krém nejlépe používejte každý den v kombinaci se sérem.

Také vás v poslední době trápí problémy s pletí způsobené nošením respirátorů? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích níže!

Uriage Bariéderm CICA Daily Daily gelový krém je určený pro křehkou pleť vystavenou každodenním nepříznivým vlivům. Zklidňuje…

519
Kosmetika

Uriage Bariéderm CICA Daily Daily sérum je určené pro křehkou pleť vystavenou každodenním nepříznivým vlivům. Zklidňuje pleť a…

749
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Mějte náskok před tvorbou vrásek: Vyzkoušejte novinku od značky Nuance

Souhlasíte se mnou, že pleť je část těla, kterou žena vyjadřuje svou krásu na první pohled? Už známá formulace, že oči jsou okno do duše, znamená podívat se dotyčnému do obličeje a tím poznat i pleť dokonale zblízka. V mládí nám nepřijde nijak zvláštní dávat svůj obličej na odiv. Selfie tzv. „bez filtru“ je zcela normální záležitostí. S věkem úpravy fotek s možností vyhlazení vrásek v obličeji vyhledáváme častěji. Se správnou dermokosmetickou péčí a životním stylem si ale můžeme mladistvý vzhled výrazně prodloužit.

Více...

Představení bio&organic značek: NUXE BIO

V květnu pokračujeme s představováním značek z kategorie bio&organic, kterou můžete aktuálně najít na e-shopu Dr.Max a také ve vybraných 12 Dr.Max lékárnách (jejich seznam najdete na webu drmax.cz). V dnešním článku se zaměříme na značku NUXE, přesněji na její organickou řadu BIO.

Více...