Husté a výrazné řasy: Jak si pomocí řasenky vykouzlit neodolatelný pohled?

My ženy nedáme bez řasenky ani krok, jenže ne každá to s řasenkou umí tak, jak by si přála. V tomto článku se podíváme na to, jak i z krátkých řas vykouzlit neodolatelný pohled za pomoci kvalitní řasenky a jiných „kouzel“.

Líčení řas patří téměř k našim každodenním činnostem, jenže víte, jak správně řasenku používat? A víte, jak se o své řasy starat, aby byly husté? I přesto, že za tím, jaké máme řasy, může z jisté části genetika, k vytouženým řasám si můžeme i dopomoct. Stačí vědět, jak na to.

Odlíčení řas nepodceňujte

Důkladné odlíčení řas a pleti obličeje celkově patří mezi nejdůležitější kroky v péči o pleť. Při odlíčení očí však dbejte také na to, aby odlíčení probíhalo co nejjemněji. Nešetrným zacházením si můžete řasy poničit. Odličovací přípravek naneste na vatový tamponek a ten přiložte na oči tak, aby se řasenka začala rozpouštět. Následně pomocí vatového tamponků řasenku z očí šetřete po směru růstu řas.

Řasám dopřejte výživu

Nejenom naše vlasy, ale také řasy ocení výživu. Vybírat můžete z nepřeberného množství sér na růst řas, které vám v přirozeném prodloužení budou opravdovými pomocníky. V případě, že upřednostňujete přírodní verze sér na řasy, určitě vyzkoušejte ricinový olej, který podporuje jejich růst, zároveň řasy posiluje, hydratuje a vyživuje.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv přípravek, mějte na paměti, že je důležitá pravidelnost a správnost použití. Vždy se držte návodu a v používání vytrvejte. Krásné a pevné řasy nejsou přes noc.

Není řasenka jako řasenka

Vybrat tu správnou řasenku je někdy velmi obtížné. Na trhu můžeme vybírat z velkého množství řasenek. Na co se ale zaměřit? V první řadě záleží na typu řas a kartáčku řasenky. Pro řídké a středně dlouhé řasy je vhodný klasický kartáček s objemnými štětinami. Pokud však máte řasy krátké, ale husté, ideální bude umělý kartáček s krátkými štětinami. Majitelky dlouhých řas mají v tomto případě velkou výhodu, v podstatě jim sedne jakákoliv řasenka – poté už záleží jen na daných preferencích. A jestliže jsou vaše řasy jemné, sáhněte po klasickém kartáčku, a tomu umělému se pro jistotu vyhněte.

Mezi mé oblíbenkyně patří řasenky od značky Physicians Formula. Physicians Formula Lash Mixologist Mascara 3v1 obsahuje dva kartáčky – jeden pro objem a druhý pro délku. Díky jedné řasence si tak můžete vykouzlit několik looků. Chcete jemné líčení? Použijte pouze kartáček pro dlouhé řasy. Chcete naopak šokovat výraznými řasy? Nejprve použijte kartáček pro dlouhé řasy, poté řasenku otočte a naneste druhou vrstvu kartáčkem pro objem.

Řasenka Physicians Formula Sexy Booster VaVaVoom Volume řasy úžasně natočí, prodlouží a dodá jim neuvěřitelný objem. Speciální složení má vanilkovou vůni a je obohaceno o přísady, které jsou podobné feromonům (např. kakaový extrakt) a starodávné afrodiziakum Horny Goatweeds.

Díky správné technice máte vyhráno

Ačkoliv by se mohlo zdát, že je nanesení řasenky jednoduchou záležitostí, opak je pravdou. Celkový vzhled vašich řas ovlivníte také technikou líčení. Při líčení řas vám pomůže menší zrcadlo, které umístěte pod rovinu očí, aby se vám řasenka neobtiskla na horní víčko a aby se nalíčené řasy nezohnuly. Následně kartáček přiložte ke kořínkům a jemně přitiskněte. Pomocí kartáčku veďte dlouhé a pomalé tahy od kořínků řas po konečky. Nikdy nepohybujte aplikátorem ze strany na stranu. Aby byly řasy výrazné, naneste více vrstev. Na řasách by se vám ale neměly udělat žmolky.

TIP: Jsou vaše řasy rovné, a tak jejich délka pořádně nevynikne? Kleštičky vaše rovné řasy vytvarují a nádherně zatočí.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Proč je hydratace těla i pleti tak důležitá? Jen pitný režim nestačí

Ať už máme problematickou, suchou či citlivou pleť, každá potřebuje hydrataci. Hydratovat bychom ji však měli ale také zevnitř. V dnešním článku si tedy ukážeme, proč je hydratace nejenom pleti, ale i těla tak důležitá.

Více...

Recenze na Collagen Drink: Jak si stál kolagen z lékárny Dr.Max?

Jen těžko byste hledali někoho, kdo ještě nevyzkoušel jakýkoliv kolagen. Jenže ne každý z nich splní to, co slibuje, a i já jsem se již několikrát napálila. Má poslední recenze na kolagen byla u vás velmi oblíbená, a proto jsem se rozhodla vyzkoušet další. Tentokrát se mi do rukou dostal doplněk stravy s kolagenem Dr.Max Collagen Drink, tak se pojďme podívat na to, jak si vedl.

Více...