Face mask neboli obličejové masky: Kdy a jak je používat?

V dermokosmetice je slovní spojení „face mask“, neboli obličejová maska, spojováno s příjemnou péčí a relaxací - jednoduše s maskou se staráme o svou pleť maximálně. Máte jasno v tom, jaké typy masek máme, jak a kdy je správně používat?

Maska patří v krocích péče o pleť jako poslední, ale neznamená to, že tento krok není důležitý. V praxi to znamená, že je potřeba nejdříve správně obličej odlíčit a smýt nečistoty, následně použít peeling, který zbaví pokožku odumřelých buněk a teprve potom je pleť dokonale připravena k nanesení masky. Pro ještě vyšší účinek se doporučuje masku nanášet po sprše či koupeli, kdy jsou póry vyčištěné a otevřené. Nanášet bychom ji měli od středu obličeje do stran a nezapomeňte i na krk a dekolt. Péče o tyto partie je stejně důležitá, jako o obličej samotný. Při aplikaci se vyhýbáme citlivým partiím okolo očí a úst.

A jak dlouho necháme masku působit? Většinou se řídíme pokyny výrobce dle typu masky. Ideální doba působení je od 5 minut dál. Maska potřebuje dostatečný čas pro své působení na pleti. Dokonce některé typy hydratačních masek se nechávají působit i přes noc a smývají se až při ranní hygieně. Masky se smývají vlažnou vodou a při jejím odstraňování pro vás mohou být vhodnými pomocníky žínka, houbička nebo kosmetický tamponek.

Dle potřeby pleti můžeme vybírat z masek čistících, které mají funkci pleť hloubkově vyčistit, odmastit a stahovat póry. Hydratační masky zjemňují a hydratují, vhodné jsou pro suchý, dehydratovaný typ pleti. Specifičtější jsou liftingové masky, které díky své funkci vyhlazovat a rozjasňovat pleť jsou vhodnější pro ženy řešící vrásky. Regenerační masky jsou ideální pro povadlou a unavenou pleť. Pro citlivou pleť se sklonem k červenání volíme masky zklidňující. Exfoliační masky jsou vhodné k odstranění odumřelých buněk a zrohovatělé kůže a jsou vhodné pro všechny typy pleti. Výsledkem je hladká čistá pleť.

NUANCE Magical Supreme Golden Mask obsahuje výtažek z jantaru, který masce propůjčuje zlatou barvu a působí…

559 559
Kosmetika

Odhalte ráno zářivou pokožku obličeje. Noční hydratační maska s ultralehkou texturou pro dlouhotrvající hydrataci pleti.…

449
Kosmetika

Intenzivní extra porce kyseliny hyaluronové pro vyplnění a hydrataci pleti. Oživí a rozjasní pleť a okamžitě redukuje jemné…

205
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Jak chránit pokožku před spálením při sportu?

S krásným slunečním počasím přibývá u většiny z nás chuť trávit volný čas venku a sportovat. Ať už je pro vás sportování oblíbenou formou aktivního odpočinku, rozhodli jste se dostat do formy či jen chcete být venku s přáteli, nezapomeňte při sportu na ochranu kůže před nebezpečným UV zářením.

Více...

Toužíte po svěží a krásné pleti? Základem je hydratace

Hydratace, hydratace, a ještě jednou hydratace. Nepodceňujte hydrataci pleti, ať už v podobě přípravků určených na pleť nebo vnitřní hydrataci v podobě dostatečného množství vody.

Více...