Ekologické a přírodní opalovací přípravky: Proč je používat a jaké značky zakoupit?

Někteří z nás již na dovolenou vyrazili, některé letní dovolená teprve čeká, avšak věděli jste, že do některých exotických oblastí vás s běžným opalovacím přípravkem nepustí? Je to právě kvůli ochraně tamějšího ekosystému. V tomto článku se tak dozvíte, proč je dobré ekologické a přírodní opalovací přípravky používat a jaké značky je nabízí.

Proč je používání ekologických opalovacích přípravků důležité?

Když si vybíráte krém na opalování, měli byste pečlivě zvážit nejen jeho účinnost, ale také jeho celkový vliv na životní prostředí. Běžné opalovací přípravky jsou plné látek, které mohou mít negativní dopad na přírodu. Pokud tyto látky skončí v mořské vodě, nepříznivě ovlivňují místní ekosystém.

Právě v ekologických a přírodních opalovacích přípravcích najdete přirozené látky, které odrážejí, nebo pohlcují škodlivé sluneční paprsky. Tyto přípravky jsou zároveň díky svému složení velmi šetrné k životnímu prostředí.

Jestli se tedy chystáte do své oblíbené destinace k moři nebo do vzdálenějších exotických oblastí, sáhněte raději po přírodních opalovacích krémech a olejích. Svým zodpovědným přístupem zmírníte dopad chemických látek na tamější přírodu.

Ekologické a přírodní opalovací přípravky: Podle čeho vybírat?

Co byste měli hledat na etiketách opalovacích přípravků, pokud si chcete pořídit opravdu ekologické a přírodní opalovací prostředky? Vyplatí se vám věnovat pozornost hned několika kritériím. V prvé řadě si projděte etiketu, ve které hledejte přírodní složky. Přípravky, které poptáváte, by měly být složené z přírodních ingrediencí, jako jsou rostlinné extrakty, rostlinné oleje nebo minerální filtry. Vyhnout byste se měli naopak přípravkům, které obsahují parabeny, syntetická barviva či chemické filtry.

V případě ekologických a přírodních opalovacích prostředků byste měli rovněž překontrolovat, zda vám poskytnou dostatečnou ochranu proti UV záření. Sáhněte proto po přípravku, který vaší pokožce poskytne širokospektrální ochranu, tedy ochranu proti UVA i UVB záření.

Při výběru ekologických opalovacích krémů berte v potaz také jejich šetrnost k životnímu prostředí. Hledejte opalovací přípravky s bio certifikovanými složkami, pocházející z organického hospodaření nebo s označením receptury, která je vytvořená s ohledem k oceánům.

Tipy na konkrétní ekologické opalovací přípravky

Vaši pokožku na slunění připraví v prvé řadě Naturalis Bio opalovací krém na obličej SPF30 s mandlovým olejem a šťávou z Aloe vera. Tento krém, který obsahuje rostlinné výtažky a oleje v bio kvalitě, má lehkou texturu, snadno se roztírá, rychle vstřebává a je tak skvělý i k použití pod make-up. Naturalis bio opalovací krém na obličej SPF30 si na obličej a dekolt aplikujte praktickým rozprašovačem. Aby byla vaše pokožka chráněná před UV zářením, tuto aplikaci pravidelně po několika hodinách opakujte dle intenzity slunečních paprsků.

Pokud hledáte ekologický opalovací krém na tělo, spokojeni budete s přípravkem Naturalis Organic opalovací krém na tělo SPF30. U tohoto přípravku s jojobovým olejem a šťávou z Aloe vera oceníte, že není mastný, rychle se vstřebává, nezanechává bílé skvrny a je voděodolný. Kombinace jeho bio aktivních složek dokonale připraví vaši pokožku na pobyt na slunci a efektivně ji ochrání proti UVA a UVB záření.

Dalším ekologickým opalovacím krémem na tělo, který si budete pochvalovat, je Apivita Bee Sun Safe DRy Touch neviditelný pleťový fluid SPF 50. Tento přípravek zahrnuje 75 % přírodních ingrediencí pocházejících z organického hospodaření. Poskytne vám perfektní ochranu před UVA, UVB a infračerveným zářením, modrým světlem i fotostárnutím. Obsahuje antioxidanty a přírodní hydratační složky, které vašemu tělu pomohou vyrovnat ztrátu vody během pobytu na slunci. U tohoto přírodního opalovacího krému navíc oceníte jeho ultra lehkou texturu, která na pokožce vytváří pudrový efekt “dry touch”. Když jej tedy nanesete na pokožku, neleskne se.

Opalovacím krémem, jehož receptura je vytvořená s ohledem na oceány, je také Uriage Bariésun Opalovací sprej SPF30. Jde o přírodní opalovací krém na tělo a obličej, který ochrání vaši pokožku před UVA a UVB zářením i před modrým světlem. Pochvalovat si u něj budete příjemnou transparentní texturu, snadné nanášení, rychlé vstřebávání a nádhernou vůni leknínu. Uriage Bariésun Opalovací sprej SPF30 je voděodolný a jeho hypoalergenní složení bez konzervačních látek či obsahu alkoholu vyhovuje i křehké citlivé pleti.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vraťte vlasům sílu a lesk. 5 jednoduchých kroků, jak na to

Trápí vás po létě suché a lámavé vlasy? Jestliže se svých kadeří nechcete vzdát ani o centimetr, vsaďte na kvalitní přípravky - i vlasy potřebují dostatečnou hydrataci a péči. Vyzkoušejte těchto 5 jednoduchých kroků, díky kterým dosáhnete kýžených výsledků.

Více...

Jsou lepší pleťové krémy nebo pleťové oleje? Známe odpověď

Přemýšlíte o pořízení nového pleťové přípravku, ale nevíte, jaký je rozdíl mezi krémem a olejem? Na tuto velmi častou otázku jsme se zaměřili a v dnešním článku vám přinášíme odpověď. Dozvíte se nejenom, jaký je mezi těmito přípravky rozdíl, ale také, pro který typ pleti se hodí.

Více...