Dejte lupům sbohem. 4 kroky, jak se jich účinně zbavit

Trápí vás lupy a boj s nimi už téměř vzdáváte? Nezoufejte, v pár krocích vám v dnešním článku poradíme, jak se jich účinně a jednou pro vždy zbavit. Pomohou vám nejenom kvalitní přípravky, ale také správná péče o pokožku hlavy.

V chladných měsících je naše pokožka hlavy citlivější na mráz, chlad a prudkou změnu teplot, která vzniká při přecházení z přetopených místností ven. Rázem se tak může stát, že se nám ve vlasech objeví nevzhledné šupinky a dostaví se nepříjemné pocity svědění pokožky. Co tedy dělat, abychom se lupů co nejrychleji zbavili a nemuseli se bát, že se opět vrátí?

Zimní čepici vyměňte za čelenku

Nosíte v zimě rádi čepici? Zkuste ji raději vyměnit za pletenou čelenku. Pod čepicí se vlasy více mastí, a pokud vás tedy trápí v zimních měsících lupy, čelenka bude lepší volba, díky které bude vaše pokožka moci lépe dýchat.

Vlasové pomůcky pravidelně čistěte

Ať už používáte kartáč či hřeben na vlasy, vždy tyto vlasové pomůcky pravidelně čistěte a dezinfikujte. Při česání nevyčištěným kartáčem nebo hřebenem si můžete na pokožku opakovaně zanést nečistoty, které mohou v určitých případech za výskyt lupů.

Víte, že? Rozlišujeme dva základní typy lupů – mastné a suché lupy. Suché lupy jsou maličké a viditelné šupinky, které se sypou. Mastné lupy mohou vzniknout kožním onemocněním jako je například seborea, a naopak většinou zůstávají na pokožce hlavy.

Pořiďte nové vlasové přípravky

Jakmile se ve vlasech objeví lupy, je čas na změnu vlasové kosmetiky. Zvolte takové přípravky, které lupy z vlasů nejen vyplaví, ale také dokážou zklidnit podrážděnou pokožku hlavy. Ideální volbou tak mohou být přípravky značky Uriage z řady DS a DS Hair - kombinace aktivních látek pomáhá v boji s lupy. Složení s exkluzivním patentovaným komplexem TLR2-Regul, termální vodou Uriage a extraktem z protěže pokožku hlavy zklidňuje a chrání.

TIP: Po umytí si na pokožku hlavy naneste roztok jablečného octu a vody v poměru 1:1. Roztok krouživými pohyby vmasírujte do pokožky a poté opláchněte vlažnou vodou.

Nechoďte spát s mokrými vlasy

Mnoho z nás má ve zvyku si před spaním umýt vlasy a nechat je přirozeně uschnout. Jenže tento zlozvyk má neblahý vliv jak na vlasy samotné, tak i na pokožku hlavy. Při fénování nastavte fén na chladnější teplotu.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Proč je hydratace těla i pleti tak důležitá? Jen pitný režim nestačí

Ať už máme problematickou, suchou či citlivou pleť, každá potřebuje hydrataci. Hydratovat bychom ji však měli ale také zevnitř. V dnešním článku si tedy ukážeme, proč je hydratace nejenom pleti, ale i těla tak důležitá.

Více...

Recenze na Collagen Drink: Jak si stál kolagen z lékárny Dr.Max?

Jen těžko byste hledali někoho, kdo ještě nevyzkoušel jakýkoliv kolagen. Jenže ne každý z nich splní to, co slibuje, a i já jsem se již několikrát napálila. Má poslední recenze na kolagen byla u vás velmi oblíbená, a proto jsem se rozhodla vyzkoušet další. Tentokrát se mi do rukou dostal doplněk stravy s kolagenem Dr.Max Collagen Drink, tak se pojďme podívat na to, jak si vedl.

Více...