Cukr a pleť se sklonem k akné. Jak ji udržet během Vánoc pod kontrolou?

Věděli jste, že v určitých případech může zvýšená konzumace cukru a potravin, které ho obsahují, za zhoršený stav naší pleti, především u pleti se sklonem k akné? V tomto článku se podíváme na to, jaké přípravky jsou pro problematickou pleť vhodné a jak ji mít během vánočního pojídání pod kontrolou.

Za vznikem pupínků a zhoršení pleti může stát několik faktorů, mezi nejčastější patří hormonální výkyvy, které zvyšují produkci kožního mazu, stres, genetika a v určitých případech i jídelníček – zvýšená konzumace potravin s vysokým glykemickým indexem, jako jsou brambůrky, sladkosti, čokoláda, bílé pečivo, těstoviny a další potraviny obsahující sacharidy, může způsobit zhoršení stavu pleti a nežádoucí pupínky jsou na světě. Jestliže patříte také do skupiny žen, které trápí pleť se sklonem k akné, mám pro vás pár tipů, jak vaší pleti dopřát během vánočních svátků to nejlepší.

S cukrem to nepřehánějte

Ať už jde o cukroví samotné, myslete také na to, že i ve vaječném likéru a jiných vánočních alkoholických nápojích je cukru požehnaně. Jestliže si vánočních svátky bez cukroví a vaječňáku nedokážete představit, zkuste si na každý den vyhradit pouze určité množství „sladkostí, které si dopřejete.

TIP: Pečete domácí vánoční cukroví? Zkuste jeho zdravější variantu, a namísto klasické bílé mouky použijte špaldovou a namísto cukru cukroví oslaďte jeho zdravější variantou, jako je třeba agávový sirup, xylitol, stévie nebo datle.

Nezapomínejte na kosmetickou rutinu

Jak se říká, kdo je připraven, není překvapen. U pleti se sklonem k akné je důležitá prevence a používání kvalitních kosmetických přípravků určených právě pro tento typ pleti. Nevíte si s jejich výběrem rady? Řada Hyséac od značky Uriage nabízí komplexní program péče o smíšenou až mastnou pleť – v této řadě najdete čisticí přípravky, denní krémy, pleťové sérum, slupovací masku a SOS přípravek na lokální péči. V jednom z našich minulých článků najdete i 4 tipy, jak se o problematickou pleť starat

Dopřejte si kvalitní spánek

Předvánoční čas může být pro mnoho z nás plný stresu a shonu, což se může neblaze podepsat na kvalitě našeho spánku. Zkuste trochu zpomalit a dopřejte si každý den jednu kratší večerní procházku, během které nemyslete na to, co vše vás ještě čeká. Provětráte nejen tělo, ale také mysl. Před spaním nezapomeňte na aplikaci nočního krému, který vám s lepší regenerací pleti pomůže.

TIP: Ke zklidnění vám skvěle poslouží i lekce domácí jógy a dechového cvičení.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Test řasenek Physicians Formula. Která z nich vám vykouzlí ten nejhezčí look na valentýnskou večeři?

Dlouhé a husté řasy jsou snem každé z nás. Najít však vhodnou řasenku, která nebude naše řasy slepovat a nebude se ani drolit, je někdy pěkný oříšek. Proto jsem se rozhodla za vás vyzkoušet řasenky od značky Physicians Formula a zhodnotit, která z nich dokáže vykouzlit ten nejhezčí pohled.

Více...

Jak správně pečovat o nohy v zimě? Přinášíme vám 3 základní pravidla, jak na to

V letních měsících je péče o nohy a chodidla pro nás samozřejmostí, ale jak je to v zimě? Na tuto partii se v zimních měsících příliš nezaměřujeme, což je ovšem velká škoda. Svým nohám bychom přitom měli věnovat stejnou péči v jakoukoli roční dobu.

Více...