Co si představit, když se řekne sklony k atopické dermatitidě? Poznejte projevy tohoto kožního problému

Řadu z nás trápí nepříjemné pocity na kůži, ovšem ne vždy dokážeme na první pohled zjistit, co nás skutečně trápí. Sklony k atopické dermatitidě jsou častým kožním problémem, který může mít mnoho projevů. Dnes se podíváme na to, co si vlastně představit pod pojmem sklony k atopii, jak je poznat a jaké přípravky používat, abychom naší pokožce ulevili.

Co jsou sklony k atopii?

Pokožka se sklony k atopii má vrozené predispozice, které se projevují různými formami. Jakmile se k takovému problému přidá spouštěč, třeba potravinový alergen, stres či vnější alergie, mohou se objevit nejrůznější citlivé reakce, jako je:

  • zanícení dutin,
  • bronchiální astma,
  • zanícení spojivek,
  • alergická rýma,
  • či sklony k atopické dermatitidě.

Sklony k atopické dermatitidě neboli sklony k atopickému ekzému bývá recidivující a nepříjemný problém s pocity svědění na kůži, který dokáže život velmi zkomplikovat a znepříjemnit. Projevuje se zvýšenou citlivostí kůže a sliznic dýchacího a trávicího traktu na látky, se kterými přicházíme v běžném životě pravidelně do kontaktu – ty se do našeho těla dostávají právě kůží, dýchacím i trávicím ústrojím. V tu chvíli nastává u takové osoby zvýšená reakce imunitního systému.

Kůže se sklony k atopické dermatitidě je velmi suchá, s pocity svědění a bývá podrážděná. Mohou se objevit i jemné trhlinky, pupínky, otoky či zarudnutí. Lidé s tímto problémem se také často potýkají s estetickou stránkou, což má nepříznivý vliv na jejich psychiku. Faktorů, které mohou problém zvýšit je více, kromě vnějších faktorů, je to také především stres, špatná životospráva a potraviny zvyšující hladinu histaminu.

Jak pokožce se sklony k atopii ulevit?

Sklony k atopickému ekzému bývají bohužel vrozené a přetrvávají téměř celý život. Existují však opatření, která pomáhají k udržení v klidovém stádiu, žádá si to však velkou dávku trpělivosti. Vždy je nutné svůj stav konzultovat s lékařem a dodržovat pravidla v péči o takovou pokožku.

Značka Uriage nabízí řadu Xémose, která je určená pro majitele suché pokožky a se sklony k atopii. Přípravky dostatečně hydratují, zklidní pocit svědění a pomáhají k obnově ochranné kožní bariéry. Přípravky z řady Xémose se snadno nanáší, rychlé vstřebávají, nemají mastnou texturu a neobsahují parfemaci. Jsou navíc vhodné i pro děti trpící výše zmiňovaným problémem. 

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Proč je hydratace těla i pleti tak důležitá? Jen pitný režim nestačí

Ať už máme problematickou, suchou či citlivou pleť, každá potřebuje hydrataci. Hydratovat bychom ji však měli ale také zevnitř. V dnešním článku si tedy ukážeme, proč je hydratace nejenom pleti, ale i těla tak důležitá.

Více...

Recenze na Collagen Drink: Jak si stál kolagen z lékárny Dr.Max?

Jen těžko byste hledali někoho, kdo ještě nevyzkoušel jakýkoliv kolagen. Jenže ne každý z nich splní to, co slibuje, a i já jsem se již několikrát napálila. Má poslední recenze na kolagen byla u vás velmi oblíbená, a proto jsem se rozhodla vyzkoušet další. Tentokrát se mi do rukou dostal doplněk stravy s kolagenem Dr.Max Collagen Drink, tak se pojďme podívat na to, jak si vedl.

Více...