Chyby v líčení: Tomuto se raději vyhněte

Líčení je pro řadu žen neodmyslitelnou součástí jejich ranní rutiny, avšak některé z nás mají naučené jisté zlozvyky a chyby, které přidávají léta navíc. Jakých chyb bychom se měly vyvarovat a čeho se dopouštíme nejčastěji?

Líčením dokážeme zvýraznit oči, rysy obličeje i zakrýt nejednu nedokonalost. Ovšem i v tomto případě všeho moc škodí – silná vrstva make-upu, nevhodné oční linky nebo výrazné obočí, to vše může přidat zbytečná léta navíc.

Jestliže v tomto období však trávíte většinu dne v roušce, líčení byste měly omezit na minimum – v tomto článku naleznete několik rad, jak se líčit pod rouškou. Pokud se však rády líčíte i ve svém volném čase, anebo chcete, aby vám to i při práci z domova slušelo, mohou se vám hodit právě tyto tipy:

Špatný odstín make-upu

Odstín make-upu by měl být takový, jaký je váš přirozený odstín pleti a na pleti by neměl jít v podstatě ani vidět, pouze ji sjednotit a zakrýt nedokonalosti. Nikdy nekupujte make-up, který je tmavší jen proto, že chcete působit opáleně. Make-up pomocí štětce nebo houbičky nanášejte od středu obličeje a nezapomínejte ani na krk. Abyste vybrali ten správný odstín, nejprve vyzkoušejte make-up (můžete i bronzer) na krku, nikoliv na hřbetu ruky, kde má pokožka většinou jiný odstín než obličej. 

Příliš tmavý bronzer

Bronzer dokáže s pletí opravdu zázraky. Dokáže jí dodat šmrnc a opálený vzhled, avšak i u tohoto produktu vybírejte spíše světlejší odstín než tmavý, přidat můžete vždycky. Bronzer nanášejte pomocí štětce krouživými pohyby a nikdy na něj zbytečně netlačte. Jedná se o lehké konturování, při kterém by přechody neměly jít vidět.

Butter bronzer s bambuckých máslem Murumuru od značky Physicians Formula jsem zmiňovala již v několika článcích a ani dnes tomu nebude jinak. Patří mezi mé nejoblíbenější, a i tento produkt můžete zakoupit v několika odstínech.

Silně vykreslené obočí

Trendu silného obočí naštěstí již odzvonilo, avšak stále se najdou ženy, které se výrazného obočí nechtějí vzdát. Jenže právě takto silně vykreslené obočí zmenšuje oči a strhává na sebe všechnu pozornost. Obočí by mělo být vykreslováno od světlého odstínu po tmavší. Vykreslujte jej jednotnými tahy štětce podle růstu vašich chloupků a i tam, kde vám chybí.

Na úpravu obočí můžete vyzkoušet Physicians Formula Brow Last Long Lasting Brow Gel na obočí, který obsahuje unikátně zešikmený kartáček, pomocí kterého zvýrazníte a opticky zahustíte obočí během chvilky.

Několik vrstev řasenky

Mnoho žen si myslí, že čím více vrstev řasenky, tím výraznější oči budou mít. Jenže namísto dlouhých a hustých řas si rázem vykouzlí něco, co spíše připomíná pavoučí nožičky. Řasenku nanášejte postupně a snažte se, aby vaše řasy nebyly slepené – naneste maximálně dvě vrstvy.

 

Nevhodný odstín rtěnky

Na výrazném odstínu rtěnky není nic špatného, pokud k němu sjednotíte i zbytek líčení – vždy platí, pokud jsou výrazné oči, volte neutrální odstín rtěnky a naopak. Při používání rtěnky používejte konturovací tužku, kterou naneste až do koutků rtů. Jestliže chcete vaše rty opticky zvětšit, můžete lehce přetáhnout kontury, avšak opravdu jen lehce. 

Zářivě snědý vzhled a výživa pokožky s brazilským máslem Murumuru. Hydratuje a rozjasňuje pleť. S integrovaným zrcátkem. Vhodné i…

399
Kosmetika

Voděodolný gel na obočí s komplexem vyživujících látek. Zvýrazní a opticky zahustí obočí. Udrží tvar po celý den, nerozmazává se.…

299
Kosmetika

Bohatě pigmentovaná rtěnka s výživnou krémovou texturou. Obsahuje avokádový olej a hydratační složky pro vláčnost a krásu Vašich…

239
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Trápí vás suchá pokožka? Od pocitu svědění vám uleví novinky od značky Uriage

Francouzskou kosmetiku Uriage a její řadu Xémose Vám nepředstavujeme poprvé. Co bychom vám ale rádi poprvé blíže představili, jsou novinky z této řady, a to Uriage Xémose SOS zklidňující mlha ve spreji a Uriage Xémose Zklidňující oční krém.

Více...

Pleť v menopauze: Na tyto změny se připravte

Menopauza děsí nejednu z nás, jedná se však o přirozený vývoj ženského těla, kterému se bohužel nevyhneme. Příchod menopauzy je kromě ztráty menstruace doprovázen psychickými, a především fyzickými změnami.

Více...