Chyby v líčení: Tomuto se raději vyhněte

Líčení je pro řadu žen neodmyslitelnou součástí jejich ranní rutiny, avšak některé z nás mají naučené jisté zlozvyky a chyby, které přidávají léta navíc. Jakých chyb bychom se měly vyvarovat a čeho se dopouštíme nejčastěji?

Líčením dokážeme zvýraznit oči, rysy obličeje i zakrýt nejednu nedokonalost. Ovšem i v tomto případě všeho moc škodí – silná vrstva make-upu, nevhodné oční linky nebo výrazné obočí, to vše může přidat zbytečná léta navíc.

Jestliže v tomto období však trávíte většinu dne v roušce, líčení byste měly omezit na minimum – v tomto článku naleznete několik rad, jak se líčit pod rouškou. Pokud se však rády líčíte i ve svém volném čase, anebo chcete, aby vám to i při práci z domova slušelo, mohou se vám hodit právě tyto tipy:

Špatný odstín make-upu

Odstín make-upu by měl být takový, jaký je váš přirozený odstín pleti a na pleti by neměl jít v podstatě ani vidět, pouze ji sjednotit a zakrýt nedokonalosti. Nikdy nekupujte make-up, který je tmavší jen proto, že chcete působit opáleně. Make-up pomocí štětce nebo houbičky nanášejte od středu obličeje a nezapomínejte ani na krk. Abyste vybrali ten správný odstín, nejprve vyzkoušejte make-up (můžete i bronzer) na krku, nikoliv na hřbetu ruky, kde má pokožka většinou jiný odstín než obličej. 

Příliš tmavý bronzer

Bronzer dokáže s pletí opravdu zázraky. Dokáže jí dodat šmrnc a opálený vzhled, avšak i u tohoto produktu vybírejte spíše světlejší odstín než tmavý, přidat můžete vždycky. Bronzer nanášejte pomocí štětce krouživými pohyby a nikdy na něj zbytečně netlačte. Jedná se o lehké konturování, při kterém by přechody neměly jít vidět.

Butter bronzer s bambuckých máslem Murumuru od značky Physicians Formula jsem zmiňovala již v několika článcích a ani dnes tomu nebude jinak. Patří mezi mé nejoblíbenější, a i tento produkt můžete zakoupit v několika odstínech.

Silně vykreslené obočí

Trendu silného obočí naštěstí již odzvonilo, avšak stále se najdou ženy, které se výrazného obočí nechtějí vzdát. Jenže právě takto silně vykreslené obočí zmenšuje oči a strhává na sebe všechnu pozornost. Obočí by mělo být vykreslováno od světlého odstínu po tmavší. Vykreslujte jej jednotnými tahy štětce podle růstu vašich chloupků a i tam, kde vám chybí.

Na úpravu obočí můžete vyzkoušet Physicians Formula Brow Last Long Lasting Brow Gel na obočí, který obsahuje unikátně zešikmený kartáček, pomocí kterého zvýrazníte a opticky zahustíte obočí během chvilky.

Několik vrstev řasenky

Mnoho žen si myslí, že čím více vrstev řasenky, tím výraznější oči budou mít. Jenže namísto dlouhých a hustých řas si rázem vykouzlí něco, co spíše připomíná pavoučí nožičky. Řasenku nanášejte postupně a snažte se, aby vaše řasy nebyly slepené – naneste maximálně dvě vrstvy.

 

Nevhodný odstín rtěnky

Na výrazném odstínu rtěnky není nic špatného, pokud k němu sjednotíte i zbytek líčení – vždy platí, pokud jsou výrazné oči, volte neutrální odstín rtěnky a naopak. Při používání rtěnky používejte konturovací tužku, kterou naneste až do koutků rtů. Jestliže chcete vaše rty opticky zvětšit, můžete lehce přetáhnout kontury, avšak opravdu jen lehce. 

Zářivě snědý vzhled a výživa pokožky s brazilským máslem Murumuru. Hydratuje a rozjasňuje pleť. S integrovaným zrcátkem. Vhodné i…

399
Kosmetika

Voděodolný gel na obočí s komplexem vyživujících látek. Zvýrazní a opticky zahustí obočí. Udrží tvar po celý den, nerozmazává se.…

299
Kosmetika

Bohatě pigmentovaná rtěnka s výživnou krémovou texturou. Obsahuje avokádový olej a hydratační složky pro vláčnost a krásu Vašich…

239
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Mějte náskok před tvorbou vrásek: Vyzkoušejte novinku od značky Nuance

Souhlasíte se mnou, že pleť je část těla, kterou žena vyjadřuje svou krásu na první pohled? Už známá formulace, že oči jsou okno do duše, znamená podívat se dotyčnému do obličeje a tím poznat i pleť dokonale zblízka. V mládí nám nepřijde nijak zvláštní dávat svůj obličej na odiv. Selfie tzv. „bez filtru“ je zcela normální záležitostí. S věkem úpravy fotek s možností vyhlazení vrásek v obličeji vyhledáváme častěji. Se správnou dermokosmetickou péčí a životním stylem si ale můžeme mladistvý vzhled výrazně prodloužit.

Více...

Představení bio&organic značek: NUXE BIO

V květnu pokračujeme s představováním značek z kategorie bio&organic, kterou můžete aktuálně najít na e-shopu Dr.Max a také ve vybraných 12 Dr.Max lékárnách (jejich seznam najdete na webu drmax.cz). V dnešním článku se zaměříme na značku NUXE, přesněji na její organickou řadu BIO.

Více...