Cestování a přípravky do letadla. Co vše si můžete vzít s sebou?

Mnoho z nás se tento rok rozhodlo pro zahraniční dovolenou u moře. Jenže i cestování letadlem má svá pravidla a do příručního zavazadla si nemůžete přibalit vše, na co jste zvyklí, když cestujete autem.

Destinaci i hotel máte vybraný, letenky koupené a teď už jen zbývá zabalit kufr tak, aby prošel letištní kontrolou. Zabalit vhodné oblečení a boty není až takový oříšek, u moře toho příliš nepotřebujete, jenže jak je to s kosmetickými přípravky? Právě kosmetika bývá při cestování letadlem tou největší komplikací při odbavování příručního zavazadla. Věděli jste, že na palubě letadla je povoleno pouze balení o obsahu 100 ml?  

Co vše si mohu vzít s sebou?

S sebou do letadla v případě kabinového nebo-li příručního zavazadla si můžete vzít kosmetické přípravky, které běžně používáte – jejich balení však nesmí přesáhnout 100 ml, musí být umístěna do průhledného opakovaně uzavíratelného sáčku o objemu jednoho litru. Toto omezení se týká jak tekutých mýdel, tak i tělových krémů, šamponů, kondicionérů, zubních past, deodorantů, parfémů i make-upu a dalších kosmetických přípravků.

Naštěstí řada kosmetických výrobců s touto variantou počítá a vyrábí cestovní balení, které je určené právě pro tyto případy. I značka Uriage nabízí cestovní sadu Uriage EAU Thermale Travel Kit, která obsahuje:

  • Mycí krém, 50 ml šetrně čistí obličej a zbavuje ho nečistot i kožního mazu. Jeho pěnivá formule příjemně voní a je vhodná ke každodennímu použití.
  • Hydratační krém, 15 ml s lehkou rozplývající se texturou obohacený o termální vodu Uriage a hydratační komplex hydratuje a vyživuje pleť a navrací jí pružnost a jas. 
  • Micelární termální voda, 50 ml na bázi vysoce čisticích micelárních složek a zklidňujicí termální vody Uriage šetrně odstraňuje make-up, čistí a hydratuje citlivou, normální až suchou pleť. Není třeba ji oplachovat.
  • Termální voda Uriage, 50 ml bohatá na minerály s izotonickým složením vytváří bariéru proti alergenům a bakteriím. Je vhodná pro každodenní zklidnění, hydrataci a ochranu citlivé pleti.

Travel Kit vám tak poskytne přípravky, které na letní dovolené nejen u moře jistě oceníte. Při zakoupení tohoto balení budete mít jistotu, že máte vše potřebné s sebou a letištní kontrola proběhne bez problémů.

Co dělat, když mé přípravky nesplňují podmínky?

Pokud se bez některých kosmetických přípravků neobejdete a nemáte jejich cestovní balení a ani je nemáte uchované v průhledných opakovaně použitelných sáčcích, je zde možnost tento přípravek zakoupit v bezcelní zóně na letišti. Tyto přípravky si můžete vzít s sebou do letadla bez omezení, během letu však nesmíte balení porušit. Mějte také na paměti, že pokud cestujete a přestupujete mimo EU, mohou platit jiná pravidla. 

A jak je to s léky?

Do letadla si můžete s sebou vzít předepsané léky i ty volně prodejné, třeba na horečku či bolest hlavy, bez omezení. V kufru můžete mít i kapky a sirupy v balení větším než 100 ml, při kontrole o nich však dejte vědět a vložte je do přepravky mimo zavazadlo.

TIP: Užíváte léky na předpis? Doporučuji mít s sebou také potvrzení od lékaře o medikaci. Při bezpečnostní kontrole to pracovníci letiště jistě ocení.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vánoční dárky pro ženy: Co pod stromečkem nesmí chybět?

Vánoce se kvapem blíží a mnoho z nás už přemýšlí, co svým nejbližším koupí pod stromeček. V tomto článku bych se ráda zaměřila na dárky pro ženy – ať už tedy půjde o vaši partnerku, maminku, babičku, sestru či jinou ženu ve vaší rodině, věřím, že tyto vánoční dárky ocení každá žena.

Více...

Proč používat sprchové oleje? V tomto období je vaše pokožka ocení

Během podzimu a zimy často trpíme na suchou pokožkou, která může dokonce na některých místech i praskat. K vysušování dochází kvůli častým změnám teplot, když přecházíme z venku dovnitř místnosti, a naopak, ale třeba i v průběhu sprchování vlivem horké vody. Skvělým pomocníkem, jak vyživit pokožku a udržet ji hydratovanou po celý den, mohou být sprchové oleje.

Více...