Červenání obličeje: Nedávejte červené zelenou

Ačkoliv by se mohlo zdát, že zarudnutí obličeje je banální záležitost, která se objevuje především při stresové situaci, studu nebo radosti, může se také jednat o zánětlivé onemocnění kůže, které se nazývá rosacea. Pokud tedy při pohledu do zrcadla vidíte vždy jen začervenalou tvář, měly byste zpozornět.

Co je to rosacea?

Ty z vás, které tento problém trápí, možná ani netuší, že za červeným obličejem stojí právě rosacea. Často totiž své zarudnutí přisuzujete citlivé pleti. Běžným symptomem rosacei je viditelné zarudnutí v oblasti čela, brady, tváří, dolní polovině nosu, a dokonce se mohou objevit i hnisavé puchýře a pocit pálení. A proč se to děje? Za vše může nefunkčnost cév pod povrchem kůže, v důsledku čehož se člověku najednou dostává do vrchní vrstvy kůže více krve, než by mělo. Statistiky navíc uvádějí, že v České republice tímto zánětlivým onemocněním trpí až 1 člověk z 20. 

I když je číslo poměrně vysoké, stále je úroveň povědomí o tomto typu problému s pletí nízká. Přitom člověk, kterého rosacea postihla, trpí nejenom fyzicky, ale především psychicky. Naštěstí pro všechny, kterým červenání ovlivňuje život, existuje řešení, jak nemoc korigovat.

Jak s rosaceou bojovat?

Prvním krokem, který byste měly udělat, je pozorovat sebe sama – znát spouštěče a snažit se tyto situace zvládnout bez zbytečného stresu. V boji proti červené následuje návštěva lékaře. Bez toho se jednoduše neobejdete, a ačkoliv o svých potížích není vždy snadné mluvit, v tomto případě to stojí za to.

Dalším krokem nad rámec léčby je volba kosmetiky, která vám se správnou péčí o vaši pokožku pomůže. Ne každý krém na obličej vám bude sedět, proto je dobré volit takové produkty, které jsou přímo určeny pro ty, které zarudnutí obličeje trápí. Proto pro vás mohou být skvělou volbou produkty značky Uriage z řady Roséliane. Produkty z této řady jsou přímo určený pro citlivou pleť se sklonem k zčervenání. Zklidňují pocit přehřívání a pnutí pleti a viditelně redukují zčervenání. 

Rosacea se také nejčastěji projevuje právě v chladnějším počasí, v tomto článku se tedy dozvíte, jak o svou pleť na podzim a v zimě dostatečně pečovat. Nedávejte tedy červené zelenou a začněte proti rosacee bojovat a konečně naplno žít. 

Akce - 20%

Zklidňující maska s lehkou nemastnou texturou poskytuje díky obsahu Termální vody Uriage, zn…

431 539
Kosmetika
Akce - 20%

VÝŽIVNÝ KRÉM ROSÉLIANE přináší komplexní a jedinečné řešení v péči o citlivou pleť se sklonem k zčervenání. Díky unikátnímu…

399 499
Kosmetika
Akce - 20%

Dermo-čistící fluid Roséliane dokonale odstraňuje z pleti všechny nečistoty. Díky své skvělé toleranci je vhodný i pro…

343 429
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Nuance Caviar and Pearl: Luxusní novinka, která vás dostane nejen svým vzhledem

Co se týče kosmetiky a produktů na obličej, nejsem velkým zastáncem nějakých změn a experimentování. Stojím si za tím, že když mi nějaký produkt vyhovuje, není třeba jej měnit, proto mě většinou novinky od známých značek nechávají chladnou. Jenže nová řada Caviar and Pearl od značky Nuance zcela jistě za zmínku stojí a v dnešním článku vám ukážu proč.

Více...

Péče o mužskou pleť: Je jiná než ta naše, přesto vyžaduje speciální péči

Ačkoliv by se mohlo zdát, že mužská pleť nevyžaduje žádnou speciální péči, opak je pravdou. I když většina mužů stále dává přednost pouze mýdlu a vodě, tato doba je doufejme již na ústupu a péče o mužskou pleť přestává být tabu. Ne nadarmo se totiž říká, že pleť je odrazem našeho zdraví, jenže není pleť jako pleť.

Více...