Celulitida a strie: Zatočte s úhlavními nepřáteli

Období krátkých kalhot, sukní a plavek se nezastavitelně blíží. S tím souvisí i péče o pokožku těla. Viditelné nedokonalosti jako je celulitida, nezpevněná pokožka nebo strie začínáme řešit nejčastěji právě před tzv. plavkovou sezónou.

Nejnáchylnější partie k ochabování kůže jsou především: stehna, bříško a zadní strana paží. Příčinou mohou být nejen genetické predispozice, ale i životospráva, hormonální nerovnováha a věk.

Při celulitidě je zvětšen objem tukových buněk v podkoží, a proto dochází k jejich vytlačování k povrchu – viditelný je potom hrbolatý povrch kůže. Vznik celulitidy je opět dán částečně geneticky, významnou roli zde hrají i hormonální změny a životospráva. Nejlepším způsobem, jak zpevnit tělo a eliminovat vznik celulitidy, je zdravá strava a pravidelný pohyb.

Přípravky, které se budou aplikovat na pokožku, by měly obsahovat aktivní látky, které budou mít účinky zpevňující, zeštíhlující, vyhlazující a vypínající. Při zpevňování pokožky jsou to nejčastěji aktivní látky, které působí antioxidačně a podporují elasticitu. U celulitidy jsou to tzv. termoaktivní látky, které podporují urychlení metabolismu a tukové buňky se lépe spalují. Můžete vyzkoušet např. přípravky z řady Nuxe Body – tělový zeštíhlující olej proti celulitidě nebo zpevňující tělový krém. Pro vyšší efekt aplikovaných přípravků se doporučuje použít peeling, který pomůže pokožku prokrvit a odstranit povrchové nerovnosti. Tady opět můžete vyzkoušet přípravek z řady Nuxe a to Body tělový peeling.

Podpořit účinek můžeme doporučením doplňku stravy v podobě kolagenu, který má významný zpevňovací efekt, dále vitamin E a chlorela, které mají antioxidační účinky. Nezapomínejme na režimová opatření – bez vyvážené stravy, dodržování pitného režimu a pohybu mít zpevněnou pokožku bez celulitidy nepůjde.

Další téma strie úzce souvisí se zpevňováním pokožky. Strie jsou jizvičky způsobené napínáním pokožky těla nejčastěji na břichu, bocích a prsou. Mohou se lišit zabarvením, které je závislé na obsahu pigmentu každého z nás. Červené někdy až fialové strie jsou způsobené krvácením na kožní úrovni, chovají se jako modřiny. Přípravek, který pomáhá právě na barevné nesrovnalosti, je Bi-Oil. Kromě toho pomáhá vylepšit vzhled jizev, strií a je vhodný i na stárnoucí pokožku, která trpí silným vysušením.

Zásadní péčí o strie je prevence – pokud jednou pokožka tzv. popraská a vytvoří strie, nelze je zcela zacelit. Správné a pravidelné promazávání pomůže pokožce eliminovat jejich vznik – doporučuji Eucerin ph5 olej proti striím, který zlepšuje pružnost pokožky.

Přírodní mandlový, makadamiový, jojobový a slunečnicový olej tvoří unikátní kombinaci pro výživu a zvláčnění pokožky. Ideální…

429
Kosmetika

Bi‑Oil je speciální olej pečující o pokožku, který pomáhá vylepšit vzhled…

449
Kosmetika

NUXE BODY Zeštíhlující olej proti celulitidě má speciální složení zaměřen…

805
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Jak vybrat vhodný opalovací krém

Pobyt na slunci je pro člověka přirozený a důležitý. Pozitivně ovlivňuje naši náladu, kondici, zdraví, díky slunečnímu záření se nám v těle tvoří vitamin D. Zároveň však při dlouhodobém vystavení kůže slunci může docházet i k jeho negativním vlivům – od spálení kůže, přes předčasné stárnutí kůže a změny v pigmentaci až ke vzniku rakoviny kůže. Proto bychom neměli sluneční paprsky podceňovat a vždy před vystavením pokožky slunci použít opalovací přípravek s ochranným filtrem a na slunci se chránit vhodným oblečením, slunečními brýlemi a pokrývkou hlavy.

Více...

Proč si jít koupit opalovací krém do lékárny?

Opalovací přípravky jsou nezbytné pro ochranu pokožky před slunečním zářením, přesto je jejich používání mnohými z nás podceňováno, a to především z toho důvodu, že řada rizik způsobených nadměrným sluněním se neprojevuje hned, ale v průběhu několika let (i třeba 10-20 let). Mluvíme v této souvislosti o stárnutí pleti, tvorbě pigmentových skvrn, ale bohužel také o rozvoji kožních nádorů, především zhoubného melanomu. 

Více...