Celulitida a strie: Zatočte s úhlavními nepřáteli

Období krátkých kalhot, sukní a plavek se nezastavitelně blíží. S tím souvisí i péče o pokožku těla. Viditelné nedokonalosti jako je celulitida, nezpevněná pokožka nebo strie začínáme řešit nejčastěji právě před tzv. plavkovou sezónou.

Nejnáchylnější partie k ochabování kůže jsou především: stehna, bříško a zadní strana paží. Příčinou mohou být nejen genetické predispozice, ale i životospráva, hormonální nerovnováha a věk.

Při celulitidě je zvětšen objem tukových buněk v podkoží, a proto dochází k jejich vytlačování k povrchu – viditelný je potom hrbolatý povrch kůže. Vznik celulitidy je opět dán částečně geneticky, významnou roli zde hrají i hormonální změny a životospráva. Nejlepším způsobem, jak zpevnit tělo a eliminovat vznik celulitidy, je zdravá strava a pravidelný pohyb.

Přípravky, které se budou aplikovat na pokožku, by měly obsahovat aktivní látky, které budou mít účinky zpevňující, zeštíhlující, vyhlazující a vypínající. Při zpevňování pokožky jsou to nejčastěji aktivní látky, které působí antioxidačně a podporují elasticitu. U celulitidy jsou to tzv. termoaktivní látky, které podporují urychlení metabolismu a tukové buňky se lépe spalují. Můžete vyzkoušet např. přípravky z řady Nuxe Body – tělový zeštíhlující olej proti celulitidě nebo zpevňující tělový krém. Pro vyšší efekt aplikovaných přípravků se doporučuje použít peeling, který pomůže pokožku prokrvit a odstranit povrchové nerovnosti. Tady opět můžete vyzkoušet přípravek z řady Nuxe a to Body tělový peeling.

Podpořit účinek můžeme doporučením doplňku stravy v podobě kolagenu, který má významný zpevňovací efekt, dále vitamin E a chlorela, které mají antioxidační účinky. Nezapomínejme na režimová opatření – bez vyvážené stravy, dodržování pitného režimu a pohybu mít zpevněnou pokožku bez celulitidy nepůjde.

Další téma strie úzce souvisí se zpevňováním pokožky. Strie jsou jizvičky způsobené napínáním pokožky těla nejčastěji na břichu, bocích a prsou. Mohou se lišit zabarvením, které je závislé na obsahu pigmentu každého z nás. Červené někdy až fialové strie jsou způsobené krvácením na kožní úrovni, chovají se jako modřiny. Přípravek, který pomáhá právě na barevné nesrovnalosti, je Bi-Oil. Kromě toho pomáhá vylepšit vzhled jizev, strií a je vhodný i na stárnoucí pokožku, která trpí silným vysušením.

Zásadní péčí o strie je prevence – pokud jednou pokožka tzv. popraská a vytvoří strie, nelze je zcela zacelit. Správné a pravidelné promazávání pomůže pokožce eliminovat jejich vznik – doporučuji Eucerin ph5 olej proti striím, který zlepšuje pružnost pokožky.

Přírodní mandlový, makadamiový, jojobový a slunečnicový olej tvoří unikátní kombinaci pro výživu a zvláčnění pokožky. Ideální…

435
Kosmetika

Bi‑Oil je speciální olej pečující o pokožku, který pomáhá vylepšit vzhled…

479
Kosmetika

NUXE BODY Zeštíhlující olej proti celulitidě má speciální složení zaměřen…

1,150
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Kosmetika Nuxe přichází s novou organickou řadou: Seznamte se s NUXE BIO, produkty šetrnými k přírodě i k vaší pokožce

Francouzská přírodní kosmetika Nuxe právě přichází s novou prémiovou organickou řadou. Tato francouzská značka je známá svými smyslnými vůněmi, o které ani v této řadě nepřijdete. Zároveň však při zpracování svých produktů respektuje přírodu a všechny produkty jsou v recyklovatelných obalech.

Více...

Jak chránit děti před sluníčkem?

Příchod léta a horkých letních dnů donutí téměř každého zamyslet se nad nutností opalovacích přípravků, o to víc, pokud jste rodiče. Jak zajistit, aby byly děti dostatečně chráněny a zamezilo se nežádoucím účinkům slunečního záření?

Více...