Akné jako problém teenagerů: Začněte dodržovat tyto tři kroky

Produkce mazu v oblasti obličeje, hrudníku či zad bývá v období puberty výrazně vyšší. Nevzhledné pupínky a akné se tak v tomto období většinou nevyhnou nikomu z nás a u některých bohužel přetrvávají až do dospělosti. Většina teenagerů není na tohle období dostatečně připravená a když se objeví první známky akné, cítí se bezradně. Dodržování následujících kroků však může značně pomoci.

Nutno říct, že akné není pouze kožní onemocnění, ale i psychosociální, protože je často zasažen právě obličej – teenageři nesou nevzhlednost aknózní pleti velmi negativně, což může ovlivňovat i jejich mezilidské vztahy. U dívek začínají projevy dříve, u chlapců se zase setkáváme s vážnějšími formami. Do dospělosti akné přetrvává častěji u žen. Také není výjimkou řešit akné mezi 40. až 50. rokem života.

Mastná pleť je živnou půdou pro vznik akné. Proto je důležité při péči o pleť se sklonem k akné vybírat takové přípravky, které budou redukovat množství séba (mazu), stahovat póry, ale zároveň v pleti zanechají potřebnou hydrataci. Na den doporučuji použít přípravky, které pohlcují vlhkost, zmírňují tvorbu mazu a současně jej absorbují a pleť se nebude přes den lesknout. Navíc jsou tyto přípravky vyvíjeny tak, že se perfektně hodí u dívek a žen i jako podklad pod make-up.

Tři kroky ke zmírnění projevů akné a mastné pleti:

1. Čistěte pleť pravidelně

  • Pokud máte pouze mastnou pleť, pak doporučuji Uriage Hyséac čisticí gel. Zbavuje pokožku mastnoty a nečistot, zanechává pleť čistou a připravenou na aplikaci další péče k regulaci tvorby mazu. Gel používejte ráno i večer.
  • V případě, že máte mastnou pleť se sklony k akné, je vhodnější použít Uriage Hyséac čisticí olej. Olejová textura, která se spolu s vodou přemění na mléko, zajistí šetrné čištění aknózní pleti, zbaví ji mazu, nečistot, ale zároveň ji nevysuší a pokožka netrpí pocitem suchosti a pnutí po mytí. Používejte ráno i večer.

TIP: Použijte Uriage Hyséac čisticí tonikum na dočištění pleti – zmatňuje pleť, stahuje póry, zklidňuje a šetrně čistí. Naneste jej pomocí vatového tamponku ráno i večer na problematické partie – čelo, nos a bradu.

2. Používejte správné a kvalitní přípravky

  • U mastné pleti hledejte takový přípravek, který reguluje tvorbu mazu, a zároveň pleť nevysušuje. Vhodný je Uriage Hyséac 3-regul, který kromě regulace mastnoty působí na stažení pórů a má zjemňující efekt na pokožku.
  • Pokožka, která kromě mastnoty trpí na výskyt akné, potřebuje péči intenzivnější. Uriage Hyséac sérum je jasná volba. Používá se v případě redukce nedokonalosti pleti i případných jizev po akné. Odstraňuje odumřelé buňky a zjemňuje strukturu pokožky. Aplikujte jej ráno i večer, díky své lehké struktuře je vhodný i pod make-up.

TIP: Uriage Hyséac sérum se může kombinovat s výše zmíněným Uriage Hyséac 3-Regulem. Zintenzivní se tak péče v boji proti akné. Sérum používejte ráno a krém 3-Regul na noc.

3. Udělejte i „něco navíc“

Aby péče o mastnou pleť se sklony k akné byla komplexní a rychleji se stav pokožky zlepšoval, doporučuji používat masku Uriage Hyséac. Jedná se o slupovací masku, která čistí, zmatňuje a stahuje póry. Používá se 1x až 2x týdně, po nanesení se nechá zaschnout a po 15 minutách se sloupne. Pleť následně dočistěte pomocí tonika.

TIP: V případě lokálního výskytu akné použijte Uriage Hyséac SOS pastu lokální péči, která urychluje zrání pupínku. Aplikuje se lokálně na noc. Ráno opláchněte a pozorujte viditelné zlepšení. 

Uriage Hyséac 3-Regul komplexní péče reguluje nadměrnou tvorbu mazu v pokožce. Má protizá…

469
Kosmetika

První krok k jemné, zklidněné a čisté pleti. Šetrně čistí pleť, uvolňuje ucpané póry a redukuje nadbytečný maz. Lehce odstraní…

359
Kosmetika

Hloubkově čistí pleť, viditelně stahuje póry, absorbuje nadbytečný maz a dlouhodobě zmatňuje. Při pravidelném používání se pleť…

379
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Podzimní péče o pleť: Co naše pleť v tomto období potřebuje?

Ani jsme se nenadáli a léto uběhlo jako voda. S příchodem podzimního a sychravého počasí je zapotřebí vyměnit některé produkty a zaměřit se na to, co naše pleť na podzim opravdu potřebuje. Jelikož je podzim přechodným obdobím, kdy pleť připravujeme na zimní studené počasí, právě teď bychom jí měli dopřát tu nejlepší péči.

Více...

Mějte stárnutí pokožky pod kontrolou. Vsaďte na kvalitní produkty

Stárnutí pokožky a tvorba vrásek je přirozený proces, který k životu jednoduše patří. Pokud ale o pokožku správně pečujeme, tvorbu vrásek dokážeme účinně zpomalit.  Základem je dodat pleti vše potřebné v podobě kvalitních přípravků.

Více...