Akné jako problém teenagerů: Začněte dodržovat tyto tři kroky

Produkce mazu v oblasti obličeje, hrudníku či zad bývá v období puberty výrazně vyšší. Nevzhledné pupínky a akné se tak v tomto období většinou nevyhnou nikomu z nás a u některých bohužel přetrvávají až do dospělosti. Většina teenagerů není na tohle období dostatečně připravená a když se objeví první známky akné, cítí se bezradně. Dodržování následujících kroků však může značně pomoci.

Nutno říct, že akné není pouze kožní onemocnění, ale i psychosociální, protože je často zasažen právě obličej – teenageři nesou nevzhlednost aknózní pleti velmi negativně, což může ovlivňovat i jejich mezilidské vztahy. U dívek začínají projevy dříve, u chlapců se zase setkáváme s vážnějšími formami. Do dospělosti akné přetrvává častěji u žen. Také není výjimkou řešit akné mezi 40. až 50. rokem života.

Mastná pleť je živnou půdou pro vznik akné. Proto je důležité při péči o pleť se sklonem k akné vybírat takové přípravky, které budou redukovat množství séba (mazu), stahovat póry, ale zároveň v pleti zanechají potřebnou hydrataci. Na den doporučuji použít přípravky, které pohlcují vlhkost, zmírňují tvorbu mazu a současně jej absorbují a pleť se nebude přes den lesknout. Navíc jsou tyto přípravky vyvíjeny tak, že se perfektně hodí u dívek a žen i jako podklad pod make-up.

Tři kroky ke zmírnění projevů akné a mastné pleti:

1. Čistěte pleť pravidelně

  • Pokud máte pouze mastnou pleť, pak doporučuji Uriage Hyséac čisticí gel. Zbavuje pokožku mastnoty a nečistot, zanechává pleť čistou a připravenou na aplikaci další péče k regulaci tvorby mazu. Gel používejte ráno i večer.
  • V případě, že máte mastnou pleť se sklony k akné, je vhodnější použít Uriage Hyséac čisticí olej. Olejová textura, která se spolu s vodou přemění na mléko, zajistí šetrné čištění aknózní pleti, zbaví ji mazu, nečistot, ale zároveň ji nevysuší a pokožka netrpí pocitem suchosti a pnutí po mytí. Používejte ráno i večer.

TIP: Použijte Uriage Hyséac čisticí tonikum na dočištění pleti – zmatňuje pleť, stahuje póry, zklidňuje a šetrně čistí. Naneste jej pomocí vatového tamponku ráno i večer na problematické partie – čelo, nos a bradu.

2. Používejte správné a kvalitní přípravky

  • U mastné pleti hledejte takový přípravek, který reguluje tvorbu mazu, a zároveň pleť nevysušuje. Vhodný je Uriage Hyséac 3-regul, který kromě regulace mastnoty působí na stažení pórů a má zjemňující efekt na pokožku.
  • Pokožka, která kromě mastnoty trpí na výskyt akné, potřebuje péči intenzivnější. Uriage Hyséac sérum je jasná volba. Používá se v případě redukce nedokonalosti pleti i případných jizev po akné. Odstraňuje odumřelé buňky a zjemňuje strukturu pokožky. Aplikujte jej ráno i večer, díky své lehké struktuře je vhodný i pod make-up.

TIP: Uriage Hyséac sérum se může kombinovat s výše zmíněným Uriage Hyséac 3-Regulem. Zintenzivní se tak péče v boji proti akné. Sérum používejte ráno a krém 3-Regul na noc.

3. Udělejte i „něco navíc“

Aby péče o mastnou pleť se sklony k akné byla komplexní a rychleji se stav pokožky zlepšoval, doporučuji používat masku Uriage Hyséac. Jedná se o slupovací masku, která čistí, zmatňuje a stahuje póry. Používá se 1x až 2x týdně, po nanesení se nechá zaschnout a po 15 minutách se sloupne. Pleť následně dočistěte pomocí tonika.

TIP: V případě lokálního výskytu akné použijte Uriage Hyséac SOS pastu lokální péči, která urychluje zrání pupínku. Aplikuje se lokálně na noc. Ráno opláchněte a pozorujte viditelné zlepšení. 

Lehký nemastný krém na problematickou pleť se sklonem k akné. Reguluje tvorbu mazu, sjednocuje pleť a…

469
Kosmetika

První krok k jemné, zklidněné a čisté pleti. Šetrně čistí pleť, uvolňuje ucpané póry a redukuje nadbytečný maz. Lehce odstraní…

359
Kosmetika

Hloubkově čistí pleť, viditelně stahuje póry, absorbuje nadbytečný maz a dlouhodobě zmatňuje. Při pravidelném používání se pleť…

379
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Trápí vás suchá pokožka? Od pocitu svědění vám uleví novinky od značky Uriage

Francouzskou kosmetiku Uriage a její řadu Xémose Vám nepředstavujeme poprvé. Co bychom vám ale rádi poprvé blíže představili, jsou novinky z této řady, a to Uriage Xémose SOS zklidňující mlha ve spreji a Uriage Xémose Zklidňující oční krém.

Více...

Pleť v menopauze: Na tyto změny se připravte

Menopauza děsí nejednu z nás, jedná se však o přirozený vývoj ženského těla, kterému se bohužel nevyhneme. Příchod menopauzy je kromě ztráty menstruace doprovázen psychickými, a především fyzickými změnami.

Více...