7 důvodů, proč dát zelenou přírodní a bio kosmetice

Přírodní a bio kosmetika zažívá v posledních letech pořádný boom. Téměř v každé prodejně s kosmetikou na nás z regálů koukají produkty s těmito nálepkami. Ve vybraných Dermocentrech lékáren Dr.Max a na e-shopu naleznete novou kategorii kosmetiky označenou bio&organic. Avšak stále se najdou ženy, které tuto kosmetiku ještě nevyzkoušely a z nějakého důvodu se jí vyhýbají. V dnešním článku si tedy ukážeme, že není čeho se bát a podíváme se, v čem tkví výhody přírodní a bio kosmetiky.

Rozdíl mezi přírodní a bio kosmetikou

Ať už se rozhodnete pořídit si přírodní či bio kosmetiku, měli byste vědět, jaký je mezi těmito produkty rozdíl. Při výrobě přírodní kosmetiky se výrazně redukuje množství syntetických látek. Kdežto u bio kosmetiky jsou tyto složky plně nahrazeny těmi přírodními a celý proces výroby probíhá za mnohem přísnějších podmínek - složky by měly pocházet z kontrolovaného ekologického zemědělství anebo kontrolovaného sběru, nesmí být testovány na zvířatech a obsahovat geneticky modifikovaný organismus. Abyste tyto produkty od jiných odlišili již na první pohled, poslouží vám k tomu certifikáty a nálepky.

Jestliže si tedy chcete být jistí, že jste vybrali správně a daný produkt je opravdu v přírodní či bio kvalitě, u výrobků hledejte potvrzení v podobě certifikátů, které jsou výrobcům udělovány nezávislými organizacemi – certifikát BDIH, NATRUE, ECOCERT, CPK, VEGAN, LACON, HCS či FAIR TRADE.

Výhody používání přírodní a bio kosmetiky

Nelze tvrdit, že by certifikovaná přírodní a bio kosmetika byla účinnější než klasická kosmetika. Je však zřejmé, že tato kosmetika obsahuje velmi kvalitní rostlinné složky a na celý proces výroby je striktně dohlíženo.

 • Tyto výrobky obsahují velké množství vitamínů, antioxidantů a hydratačních látek.
 •  Jelikož tyto produkty neobsahují syntetické přísady, minimalizuje se riziko alergických reakcí.
 • Snižuje se riziko kontaktu kůže s látkami, které nejsou našemu tělu vlastní.
 •  Znáte původ i složení výrobku.
 •  Přírodní či bio kosmetika je tak vhodná pro citlivou i dětskou pokožku.
 • Není testována na zvířatech.
 •  Další velmi důležitou výhodou této kosmetiky je také fakt, že jejím podporováním nezatěžujeme životní prostředí a přispíváme k udržitelnější budoucnosti.

Pokud stále nevíte, kterou značku vyzkoušet, doporučuji tyto bio&organic značky, které najdete i na e-shopu Dr.Max:

 • Klara Rott - Základ přípravků této české značky tvoří bio květinové vody neboli hydroláty, které si jako jediní v České republice vyrábí sami. Tímto kontrolovaných procesem mohou zajistit až padesátkách vyšší koncentraci a samozřejmě účinnost jednotlivých produktů.
 • NUXE BIO - Řada NUXE BIO je na trhu teprve krátce, avšak díky svému organickému složení si již za tak krátkou dobu našla své příznivce, mezi které se i já hrdě hlásím. NUXE používá ty nejefektivnější aktivní složky, jejichž potenciál je podpořen technologiemi šetrných k životnímu prostředí.
 • Inlight - Srdcem kosmetiky Inlight je jedinečná receptura Bio-lipofilní matrix ®. Tato formule je kombinací starověké alchymistické tradice s moderní vědou. Inlight vám tak nabízí kompletní řadu produktů, které obsahují 100 % bio složek, 0 % syntetických látek a jsou certifikovány označením "Soil Association".
 • Novexpert - Zakladatel značky Cyrille Telinge na základě poznatků z oblasti molekulární biologie změnil svůj přístup ke kosmetice, který spojuje vědecké poznatky a přírodní složení. Díky tomu není Novexpert pouze bio kosmetika, ale především výzkumné centrum – Novexpert vychází ze skutečnosti, že se lidské tělo chová jako houba, která do sebe absorbuje všechny látky ze svého okolí.

Vyzkoušeli jste už přírodní či bio kosmetiku? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích níže!

Látková taštička s trojicí přípravků, bez kterých se Vaše pleť na cestách neobejde. Jemná péče organických olejů a bylinných…

1,985
Kosmetika

Přírodní péče o pleť s arganovým a makadamovým olejem a výtažky z citrusů. Nuxe Bio Rozjasňující hydratační krém RICH vyživuje…

999
Kosmetika

100% přírodní tonikum vytvořené pro pleť se sklony k akné. KLARA ROTT bylinné tonikum obsahuje 27 biologicky aktivních látek,…

1,590
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Chcete vyzkoušet přípravky značky Inlight na vlastní kůži? Ve vybraných lékárnách Dr.Max nyní probíhá akce Inlight Tour

Na měsíc září spadá jedna lepší akce za druhou, a i dnes pro vás máme pozvánku na jednu, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Aktuálně probíhá ve vybraných lékárnách Dr.Max akce Inlight Tour. Zajímá vás, co vás na akci čeká a kde se jí můžete zúčastnit? Tak čtěte dál!

Více...

Dny Marianne startují 17. září. Nákupy roku jsou tady!

Konečně jsme se dočkali a nejlepší nákupy roku jsou opět tady! Dny Marianne startují už v pátek 17. září, a i v lékárnách a na e-shopu Dr.Max můžete využít skvělých akcí na dermokosmetiku oblíbených značek, o kterých na blogu najdete spoustu článků i recenzí.

Více...