6 nejčastějších chyb v péči o pleť. Čím jí škodíme?

Tipů a rad o tom, jak byste se o svou pleť měli starat, najdete nejenom na našem blogu spoustu. Čeho byste se naopak ale měli vyvarovat a čím vaší pleti nejvíce škodíte? V tomto článku se podíváme na nejčastější chyby v péči o pleť, které děláte třeba i nevědomky.

Nepoužíváte krém s SPF ochranou

Tento bod zmiňuji velmi často, ale opakování je matka moudrosti. Použití krému s SPF ochranou slouží nejenom jako ochrana před spálením od sluníčka, ale také jako prevence při tvorbě vrásek nebo hyperpigmentaci. Krém byste měli na obličej, krk i dekolt aplikovat každý den, bez ohledu na to, zda je zima či léto, nebo jestli je zrovna slunečno či zataženo. Krém můžete použít i na hřbety rukou.

 O pleť se sklony k akné pečujete stejně jako v pubertě

Pupínky nebo sklony k akné je v dospělosti způsobeno z jiných důvodů, než jak tomu bylo v pubertě. Kromě toho se nám v průběhu let mění také kvalita pleti, která začíná postrádat hydrataci. Proto byste měli zapomenout na přípravky obsahující alkohol, ale raději sáhnout po těch, které jsou určené na problematickou pleť.

Nečistíte mobil ani neměníte ložní prádlo

Věřili byste tomu, že je display mobilního telefonu mraveništěm bakterií? V průběhu dne na něj saháme neumytýma rukama, pokládáme jej na nejrůznější místa a poté si jej přikládáme k obličeji. Kromě špíny na něm však ulpívá i kožní maz, make-up a další nečistoty. A právě tohle vše může zapříčit vznik  problémů s pletí. Jednoduchým řešením jsou dezinfekční ubrousky či dezinfekční sprej určený přímo na mobilní telefony – tímto způsobem si display mobilu pravidelně čistěte.

Velmi podobný případ je i ložní prádlo, přesněji povlak na polštář. Ten byste měli pravidelně prát a alespoň jednou týdně jej vyměnit.

Používáte mnoho kosmetických přípravků

Čeho je moc, toho je příliš. I přesto, že pravidelný režim přináší své ovoce, někdy je použití mnoha přípravků spíše na škodu. Stejně jako časté střídání a používání nesprávných přípravků naší pleti dlouhodobě nesvědčí. S výběrem vhodné kosmetiky pro vaši pleť vám velmi rády pomohou Dermoporadkyně v dermocentrech lékáren Dr.Max. Provedou diagnostiku pleti, zjistí typ a následně doporučí vhodné přípravky.

Pleť dostatečně nehydratujete

Jak jsem zmiňovala výše, s přibývajícím věkem kvalita naší pleti slábne. Začínají se objevovat vrásky, pleť je více suchá a je potřeba ji dodat hydrataci. Ať už jste majitelkou jakéhokoliv typu pleti, hydratace je velmi důležitým krokem k mladistvé pleti. Skvělým pomocníkem vám mohou být pleťové krémy či séra obsahující kyselinu hyaluronovou.

Správná životospráva je základ

Správná životospráva, co se týče pleti, je kapitola sama o sobě. Aby byla vaše pleť dostatečně hydratovaná a vitální, je kromě pitného režimu také velmi důležitá vaše strava a každodenní návyky. Kromě jídelníčku bohatého na čerstvé ovoce, zeleninu a bílkoviny, byste také měli dbát na kvalitní spánek, dostatek pohybu a psychickou pohodu.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Intimní hygiena: Vše, na co jste se bály zeptat

Ačkoliv jsme se o intimní hygieně na našem blogu zmiňovali již několikrát, čas od času je dobré si opět připomenout, jak důležitá je. V předešlých článcích jsme se podívali na to, jaké nejčastější chyby děláme, jaké přípravky nejlépe používat nebo také na její zásady.

Více...

Dejte lupům sbohem. 4 kroky, jak se jich účinně zbavit

Trápí vás lupy a boj s nimi už téměř vzdáváte? Nezoufejte, v pár krocích vám v dnešním článku poradíme, jak se jich účinně a jednou pro vždy zbavit. Pomohou vám nejenom kvalitní přípravky, ale také správná péče o pokožku hlavy.

Více...