5 zásad pro krásnou pleť během léta

Během léta dostává naše pleť pořádně zabrat – sluníčko, chlorovaná či slaná voda, nedostatek pitného režimu a mnoho dalšího. V letních měsících bychom také měly používat odlišné přípravky, než jak tomu bylo v zimě. Podíváme se tedy na to, co dělat, aby byla naše pleť i během horkých letních měsíců krásná a vypadala svěže.

Nezapomínejte na odlíčení a čištění

Horko, pot a zvýšená tvorba mazu dokáže s naší pletí pořádně zatočit, ještě když ji schováváme pod vrstvou make-upu. Proto byste v tomto období neměly zapomínat na důkladné odlíčení a čištění pleti. Vybírejte takové přípravky, které vaši pleť nepodráždí, hodí se k vašemu typu pleti a zbytečně ji nevysuší. Jestliže hledáte přípravek, který vaši pleť dokonale, ale šetrně odlíčí, a zároveň hydratuje, vyzkoušejte Uriage Micelární termální vodu. Má zklidňující účinky, nemusí se oplachovat a je vhodná i pro nositelky kontaktních čoček.

Namísto hutného krému sáhněte po lehčí variantě

V letních dnech  je důležité pleť hydratovat, nikoliv promazávat.  Zvolte místo hutných krémů, pod kterými by pokožka nemohla dýchat, raději lehčí denní krém, fluid nebo gel. Vichy Minéral 89 Posilující a vyplňující hyaluron booster je do horkých letních dnů to pravé. Minéral 89 posiluje funkci kožní bariéry a působí tak proti vnějším i vnitřním agresorům jako je znečištění, stres nebo únava.

Jednou týdně pleti dopřejte masku

Aby vaše pleť byla ještě krásnější a zářivější, dopřejte jí jednou týdně hydratační masku, dodá pleti potřebné látky, za které vám s nadšením poděkuje. Eucerin Hyaluron-Filler Hyaluronová intenzivní maska nabízí extra porci kyseliny hyaluronové pro vyplnění a hydrataci pleti. Vysokomolekulární kyselina hyaluronová působí na jemné vrásky ,naopak nízkomolekulární kyselina hyaluronová působí proti tvorbě vrásek. Příjemná konzistence masky dokonale přilne ke konturám obličeje a působí jako druhá vrstva pleti.

Mějte termální vodu vždy u sebe

O tom, jaké blahodárné účinky má termální voda na naši pleť a proč bychom ji měly do své každodenní rutiny zahrnout, jsme psali v minulém článku. Pokud jste však tento „zázračný“přípravek ještě nevyzkoušely, je to velká chyba. Ba dokonce si troufám tvrdit, že je pro léto naprostou nezbytností. Výhodou termální vody je to, že ji můžete použít ráno na vyčištěnou pleť, ale také v průběhu dne i přes make-up jako fixační a hydratační přípravek. Na e-shopu Dr.Max můžete zakoupit termální vodu od značky Uriage i Vichy – zpravidla bývá tento produkt v praktické lahvičce s rozprašovačem pro snadnou aplikaci.

Pleť přes sluníčkem chraňte

Ačkoliv sluncem políbená pleť má něco do sebe, méně příjemná je skutečnost, že UV záření pleť vysušuje, urychluje její stárnutí a mohou se objevit i pigmentové skvrny. Svůj obličej před slunečními paprsky chraňte i tehdy, když zrovna nejdete k vodě nebo se opalovat. Krém s obsahem SPF by pro vás tak měl být v létě samozřejmostí a nezapomínejte - i když je zamračeno, sluníčko pořád svítí.

Myslete také na dodržování pitného režimu. Pokud nejste milovnicí obyčejné vody, vyzkoušejte domácí ledové čaje, zeleninové či ovocné smoothie. Díky čerstvému ovoci, kterého je momentálně všude dostatek, můžete své pleti i tělu dopřát tekutiny, vitamíny a živiny právě z těchto potravin.

Termální voda ve spreji je určena pro zklidnění pokožky. Zvyšuje obranyschopnost kůže, je vhodná pro všechny typy pleti. Bez…

259
Kosmetika

Mineralizující termální voda Vichy je přírodní síla zrozena v oblasti francouzských vulkánů. Vůbec poprvé laboratoře Vichy…

555
Kosmetika

Intenzivní extra porce kyseliny hyaluronové pro vyplnění a hydrataci pleti. Vysokomolekulární kyselina hyaluronová působí na…

199
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vyzrajte nad horkem! 4 tipy na letní líčení

Pokud i během léta nedáte dopustit na nalíčený a upravený obličej, je důležité tomuto období líčení přizpůsobit. Tabu by měly být hutné a těžké make-upy, pod kterými pleť nedokáže dýchat. Důležitý je také podklad (například sérum), což je přípravek, který pleti dodá pečující látky ještě před nanesením denního nebo nočního krému a samotných líčidel. Pojďme se tedy společně v dnešním článku podívat na to, jaké  přípravky na líčení bychom měli v horkých letních dnech používat.

Více...

Kosmetické vychytávky na léto z lékárny aneb na co byste neměli zapomenout?

Léto je bezesporu spojeno se sluncem, aktivní zábavou a cestováním. Přináší nám tak spoustu dobrodružství, ale bohužel může přinést i nějaké kosmetické komplikace. Co bychom měli mít v tzv. „kosmetické lékárničce“ vždy po ruce?

Více...