5 nejčastějších chyb při opalování. Tohle raději nedělejte

Myslíte, že se stačí při opalování natřít opalovacím krémem pouze jednou denně? Kdepak! Opalování i aplikace opalovacích přípravků mají svá pravidla, která byste měli dodržovat. Jedině tak vaši pokožku dokážete dostatečně ochránit. Jakých dalších nejčastějších chyb se při opalování můžete dopustit?

Nepoužíváte žádný opalovací krém

I v dnešní době, kdy jsou na trhu velmi kvalitní opalovací přípravky, ze kterých si dokáže vybrat každý, a osvěta o prevenci proti rakovině kůže je velká, se mezi námi najdou tací, kteří stále nepoužívají opalovací přípravky. To je však velká chyba – nejenže pomocí opalovacích přípravků předejdete vzniku vrásek a pigmentových skvrn, ale také spálení pokožky, které může být příčinou vzniku rakoviny kůže.

Používáte nevhodný ochranný faktor

Bojíte se, že se při používání opalovacího přípravku s vysokým SPF faktorem neopálíte? SPF faktor udává stupeň ochrany před UVB zářením, a právě tohle číslo vám napovídá, jak dlouhou dobu můžete zůstat na slunci. Všeobecně bychom u nás i na dovolené u moře měli používat SPF faktor 30 a 50, těm nižším bych se raději vyhýbala. Také nezapomínejte přípravek obsahující SPF 50 aplikovat na obličej každý den po celý rok, nejenom při opalování v létě.

Opalovací přípravky aplikujete jen jednou denně

Jedním z častých dovolenkových nešvarů je aplikace opalovacího přípravku pouze jednou denně. Opalovací krém nedokáže působit celý den, proto byste jej měli na své tělo aplikovat několikrát denně. Především během koupání či sportu, kdy se může opalovací krém snadno smýt.

Základem správné ochrany je používání i kvalitních přípravků. Doporučit vám mohu přípravky značky Uriage z řady Bariésun nebo skinexpert by Dr.Max Solar Sun.

Zapomínáte na ochranu celého těla

Mnoho lidí nanese opalovací přípravek na obličej, ramena a vrchní část zad, jenže co zbytek těla? Především nohy bývají velmi často při aplikaci sluneční kosmetiky opomíjenou částí lidského těla. Abyste svou pokožku chránili, je nutné aplikovat přípravek na celé tělo, včetně nohou, nártů i uší. Na tyto části použijte Uriage Bariésun Minerální tyčinku s SPF50+, která je určena zejména ke krytí nejcitlivějších míst jako jsou lícní kosti, nos či uši nebo oblastí pokožky, které vyžadují zvýšenou ochranu – pigmentové skvrny či jizvy.

Neošetřujete pokožku po opalování

I pokožka po opalování potřebuje speciální péči. Opálená pokožka může být citlivá a vysušená, dopřejte jí tak hydrataci i zklidnění za pomoci poopalovacího přípravku. Vyzkoušet můžete Uriage Bariésun Regenerační balzám po opalovaní. Přípravek z řady Uriage Bariésun kompletně splňuje všechny potřeby pokožky vysušené sluncem: hydratuje, zklidňuje, vyživuje a vytváří podmínky pro její obnovu. Složení je obohaceno vitaminy C + E, které působí proti volným radikálům vznikajícím působením UV záření, a pomáhají tak chránit pokožku před jejím předčasným stárnutím.

Věděli jste, že sluneční kosmetika má výrazný dopad na životní prostředí, přesněji na moře, oceány a korály? Odhaduje se, že tři čtvrtiny korálových útesů jsou v současnosti v ohrožení kvůli globálnímu oteplování, znečištění a rybolovu, což má na celém světě významné sociální, ekonomické a environmentální dopady.

Přípravky z řady Bariésun obsahují nové složení, které nezatěžuje životní prostředí a je lépe biologicky odbouratelné - obsahují vyváženou kombinaci UVA a UVB filtrů, jsou obohaceny o vitaminy C a E, které působí jako ochranný štít proti volným radikálům a o aktivní složku Aquaspongines®, která pokožku intenzivně hydratuje.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vánoční dárky pro ženy: Co pod stromečkem nesmí chybět?

Vánoce se kvapem blíží a mnoho z nás už přemýšlí, co svým nejbližším koupí pod stromeček. V tomto článku bych se ráda zaměřila na dárky pro ženy – ať už tedy půjde o vaši partnerku, maminku, babičku, sestru či jinou ženu ve vaší rodině, věřím, že tyto vánoční dárky ocení každá žena.

Více...

Proč používat sprchové oleje? V tomto období je vaše pokožka ocení

Během podzimu a zimy často trpíme na suchou pokožkou, která může dokonce na některých místech i praskat. K vysušování dochází kvůli častým změnám teplot, když přecházíme z venku dovnitř místnosti, a naopak, ale třeba i v průběhu sprchování vlivem horké vody. Skvělým pomocníkem, jak vyživit pokožku a udržet ji hydratovanou po celý den, mohou být sprchové oleje.

Více...